Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.07.11. 22:53

Jól mehet a boltnak, ha ilyenre is telik. :) Most miért csillagászati árúak a távcsövek. :)

Egyébként én utálom, ha megváltozik egy jól kinéző és működő oldal.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.07.12. 00:14

tobe_ írta:Jól mehet a boltnak, ha ilyenre is telik. :) Most miért csillagászati árúak a távcsövek. :)

Egyébként én utálom, ha megváltozik egy jól kinéző és működő oldal.

A működés nem sokban változott, azonban igyekeztünk kissé modernizálni a megjelenést, megtartva a régi színvilágot. A régi oldal 1024 pixeles szélességre volt optimalizálva, de a látogatók 85%-a ennél szélesebb kijelzőn nézi az oldalt - miért ne használjuk ki a nagyobb helyet nagyobb képekre? Természetesen 1024 pixeles szélességre sőt ennél kisebbre is (ld mobilok) teszteltük az oldalt, hogy megfelelően működjön.

Úgy gondolom a változás nem csak pénzkérdés - a megújulás és a változás természetes velejárója a fejlődésnek.

Ha valami konkrétan nem tetszik, ird meg, meglátom lehet-e változtatni.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.12. 09:37

Nem rossz, ám a nagyobb méret több eszköz megjelenítését engedi meg egy lapon. Ez tényleg nincs kihasználva. A kisebb ábrát azonnal felfogom, a nagyot meg elöbb "körbe kell néznem". Azt rákattintással ugyis láthatom. Tobe erre gondolhatott.
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2016.07.12. 16:49

SzarkaLevente írta:Ha valami konkrétan nem tetszik, ird meg, meglátom lehet-e változtatni.


Szia!
Ha én is belekotyoghatok: én pl. igen nehezen jöttem rá, hogy a "Bazár"-t a "Kapcsolatok" alatt kell keresni. Ha valaki új látogató idetéved, aki nem tudja, hogy ilyen rovat egyáltalán létezik,nem biztos, hogy meg fogja találni.
Meg - magunk közt szólva :D - nem is tűnik logikusnak. De lehet, hogy csak számomra nem az.
És egyébként mobilon, ha nagyítod az oldalt vaksik számára is olvasható betűméretre, akkor a "Kapcsolatok" nem érhető el. Az oldalt lehet görgetni fel-le és jobbra-balra, de a menüsor nem gördül vele oldalirányban, mint eddig.

Talán ennyi a negatívum.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.07.13. 09:53

Artúr írta:
SzarkaLevente írta:Ha valami konkrétan nem tetszik, ird meg, meglátom lehet-e változtatni.


Szia!
Ha én is belekotyoghatok: én pl. igen nehezen jöttem rá, hogy a "Bazár"-t a "Kapcsolatok" alatt kell keresni. Ha valaki új látogató idetéved, aki nem tudja, hogy ilyen rovat egyáltalán létezik,nem biztos, hogy meg fogja találni...

Talán ennyi a negatívum.


Szia Artúr!
A Bazár a Szolgáltatások menüpont alatt található, ami szerintem logikus, csak talán nincs úgy szem előtt mint a korábbi megjelenésen volt.
A Levente által említett széles monitoros kialakítás teljesen indokolt.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2016.07.13. 10:21

D.Laci írta: Szia Artúr!
A Bazár a Szolgáltatások menüpont alatt található, ami szerintem logikus, csak talán nincs úgy szem előtt mint a korábbi megjelenésen volt.


Szia, Laci!
Lehet, hogy "a hiba a közvetítő vonalban van", de én nem látok Szolgáltatások menüpontot, csak Kapcsolatok nevűt...
Mindenesetre köszi a választ!

Artúr
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.07.13. 12:24

Szia, Levente!

régi oldal 1024 pixeles szélességre volt optimalizálva, de a látogatók 85%-a ennél szélesebb kijelzőn nézi az oldalt - miért ne használjuk ki a nagyobb helyet nagyobb képekre? Természetesen 1024 pixeles szélességre sőt ennél kisebbre is (ld mobilok) teszteltük az oldalt, hogy megfelelően működjön.


Nekem egy 10 éves laptopom van. Ott az, hogy kisebb felbontással látom a lapot, azt jelenti, hogy mindig oldalra is kell görgetnem? Mert ez kellemetlen.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.07.13. 16:34

SzZoli írta:Szia, Levente!

régi oldal 1024 pixeles szélességre volt optimalizálva, de a látogatók 85%-a ennél szélesebb kijelzőn nézi az oldalt - miért ne használjuk ki a nagyobb helyet nagyobb képekre? Természetesen 1024 pixeles szélességre sőt ennél kisebbre is (ld mobilok) teszteltük az oldalt, hogy megfelelően működjön.


Nekem egy 10 éves laptopom van. Ott az, hogy kisebb felbontással látom a lapot, azt jelenti, hogy mindig oldalra is kell görgetnem? Mert ez kellemetlen.

1024 pixel széles kijelzön nem kell jobbra-balra görgetni. Ennél kisebb kijelző esetén (ld mobiltelefonok) esetén igen.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2016.07.13. 16:50

Artúr írta:
SzarkaLevente írta:Ha valami konkrétan nem tetszik, ird meg, meglátom lehet-e változtatni.


Szia!
Ha én is belekotyoghatok: én pl. igen nehezen jöttem rá, hogy a "Bazár"-t a "Kapcsolatok" alatt kell keresni. Ha valaki új látogató idetéved, aki nem tudja, hogy ilyen rovat egyáltalán létezik,nem biztos, hogy meg fogja találni.
Meg - magunk közt szólva :D - nem is tűnik logikusnak. De lehet, hogy csak számomra nem az.
És egyébként mobilon, ha nagyítod az oldalt vaksik számára is olvasható betűméretre, akkor a "Kapcsolatok" nem érhető el. Az oldalt lehet görgetni fel-le és jobbra-balra, de a menüsor nem gördül vele oldalirányban, mint eddig.

Talán ennyi a negatívum.

600 pixelnél magasabb kijelzőn a felső cimsor rögzített, az alatt nem. Ha a telefonod kijelzője mondjuk 480 x 854 pixel, akkor álló üzemmódban sajnos valóban előfordulhat amit leirtál. A megoldás egyszerű: elforgatod a telefont.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Artúr
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.07.14. 18:38

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Artúr » 2016.07.13. 18:08

SzarkaLevente írta:600 pixelnél magasabb kijelzőn a felső cimsor rögzített, az alatt nem. Ha a telefonod kijelzője mondjuk 480 x 854 pixel, akkor álló üzemmódban sajnos valóban előfordulhat amit leirtál. A megoldás egyszerű: elforgatod a telefont.

Ha nem nagyítom fel, álló módban is látható, csak akkor olyan apró, hogy nehéz "eltalálni".
Elforgatva persze valóban kényelmesebb ilyen szempontból, azt tapasztaltam.
Köszi!
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”