Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: András » 2012.05.09. 20:53

lizzike írta:T. Sajnos csak max 150ezer amit rászánok, ha 1x okosabb leszek ezen a téren, akkor lecserélem valami jobbra, addig meg gyűjtögetek és frissítem a szürkeállományomat. :D Egyenlőre csak a hétvégi szalonnasütés mellé kell és mikor unatkozom, akkor felmennék a tetőre gyönyörködni. :) Köszönöm a sok sok okosságot amit olvasgattam itt az oldalon, folytatom tovább! :) Tényleg jobb így tanulni, tájékozódni, mint könyvből, Lina


150E Ft??? Abból már atomjó kis cuccot lehetne venni, én is hajlok afelé, mint amit a legelső hozzászólók mondtak: ez a kis plasztiknyöszörentyű nem igazán egy telitalálat. Dehát valószínűleg ez már eldöntött tény, hogy ez lesz, viszont cipelni fel és alá tényleg könnyebb, mint mondjuk egy ellensúlyos eq-t.

De asszem épp ebben a topikban kérdezett valaki ugyanerről a cumóról tavaly. Akkor is azt mondtuk, hogy nem igazán jó. Aztán januárban beírta, hogy szenved vele, meg a minap is beírta, hogy még mindig szenved vele, és ugyebár május van. Mi értelme egy ilyen kis távcsövet automatizálni, nem értem... Hold, Nap, bolygók közül a fényesebbek, ezeket manuálisan is meg lehet találni, nem? A többi meg már amatőrcsillagászat.
ferenc balga
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.12.22. 09:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc balga » 2012.05.10. 00:15

meg mindig nem oldodott meg a problemam :D de mar sikerult diagnozist felallitanom :D 114/500 SkyWatcher Newton AZ-GoTo mechanikán...kezdem a betanitast, koordinatak, ido, datum stb...eddig minden oke...aztan amikor kezdem a betanitast...legfenyesebb csillag, kivalasztok egy tartomanyt az egen pl.: kelet irja valaszthato a Vega, aztan kivalasztom es majdnem pontosan megkene neki talalni, de tiszta ellenkezo iranyba keresi nyugat fele...a keleti csillagot...aztan hiaba allitam ra manualisan a csillagra ugy mar nem jo...masik csillagot is kell megadnom mondjuk a Polaris...es nem eszakon keresi...manualisan hiaba allitam ra....es a vegen megis azt irja a beallitas sikeres volt!!! kiprobaltam tobb variaciot is es nem mukodik! bolygokra se all ra autamatikusan, aztan a melyeg objektumokat se talalja meg....szerintem a gep syn scan az lesz a hibas a szoftver lehet masmilyent kene bele tennem...valami otlet??? csillagterkepekrol szinte az osszes csillagkepet, csillagot megtudom az egen mutatni, bolygokat is, melyeg objektumokkal meg hadi labon allok
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.05.10. 00:48

ferenc balga írta:meg mindig nem oldodott meg a problemam :D de mar sikerult diagnozist felallitanom :D 114/500 SkyWatcher Newton AZ-GoTo mechanikán...kezdem a betanitast, koordinatak, ido, datum stb...eddig minden oke...aztan amikor kezdem a betanitast...legfenyesebb csillag, kivalasztok egy tartomanyt az egen pl.: kelet irja valaszthato a Vega, aztan kivalasztom es majdnem pontosan megkene neki talalni, de tiszta ellenkezo iranyba keresi nyugat fele...a keleti csillagot...aztan hiaba allitam ra manualisan a csillagra ugy mar nem jo...masik csillagot is kell megadnom mondjuk a Polaris...es nem eszakon keresi...manualisan hiaba allitam ra....es a vegen megis azt irja a beallitas sikeres volt!!! kiprobaltam tobb variaciot is es nem mukodik! bolygokra se all ra autamatikusan, aztan a melyeg objektumokat se talalja meg....szerintem a gep syn scan az lesz a hibas a szoftver lehet masmilyent kene bele tennem...valami otlet??? csillagterkepekrol szinte az osszes csillagkepet, csillagot megtudom az egen mutatni, bolygokat is, melyeg objektumokkal meg hadi labon allok

Próbáld meg a kézivezérlő firmware-ét frissíteni.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
ferenc balga
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.12.22. 09:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc balga » 2012.05.10. 10:04

es honnan tudok letolteni drivert amivel mukodik gepen a synscan az?
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2012.05.10. 10:38

ferenc balga írta:es honnan tudok letolteni drivert amivel mukodik gepen a synscan az?


Itt: http://www.skywatcher.com/swtinc/custom ... class2=110

Ez egyik percről a másikra kezdte csinálni, vagy te még soha nem tudtad normálisan használni?
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.05.10. 10:55

ferenc balga írta:es honnan tudok letolteni drivert amivel mukodik gepen a synscan az?


Nem lehet, hogy a déli féltekére van állítva a progi?
ferenc balga
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.12.22. 09:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc balga » 2012.05.10. 11:09

nem tudom melyik feltekere van allitva nem tudom hol kell megnezni se...hat elejetol kezdve problemak vannak ezzel a programmal....most mar total megbolondult :D
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.05.10. 11:21

ferenc balga írta:nem tudom melyik feltekere van allitva nem tudom hol kell megnezni se...hat elejetol kezdve problemak vannak ezzel a programmal....most mar total megbolondult :D


Van ilyen beállítási lehetőség valahol a menüben, úgy tudom.
Ha a kezdetektől ilyen gond van, akkor esélyes, hogy ez okozza.
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2012.05.10. 11:27

Vizi Péter rátapintott a lényegre! Csak beállítás probléma! A firmware frissítés nem igazán az első oldalon szokott szerepelni a használati utasításokban. ÉN úgy gondoltam hogy te tudod mit és hogyan kell beállítani. Valószínűleg csak neked kell egy kis update, hogy mit hol és hogyan kell beállítani. :D

Ha esetleg nincs meg a használtaid:
http://makszutov.hu/download/azgoto.pdf
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
ferenc balga
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011.12.22. 09:31

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: ferenc balga » 2012.05.10. 12:33

az utmutato megvan nekem is...azert ennyira nem vagyok butus :D ...de azt sehol se talalom hol kell beallitani eszaki egbolt vagy deli egbolt...
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”