Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.11.08. 17:39

Szerintem kb. 50E-ért a 80/900 vagy 90/900 Skywatcher nagyon jó választás lenne, nagyon szép a képalkotásuk és a mély-ég objektumokat is szépen hozzák. A 80/900-ast volt alkalmam többször kipróbálni és nagyon jó, a 90-es gondolom felülmúlja kicsit. Ugyanakkor ennyiért egy 130/900 is beszerezhető amire ilyen áron nem nagyon lehet panasz, saját tapasztalatból mondom ;)
Ráadásul a BTC-nél 70ezer helyett 55-ért adják a 80/900-at minden kiegészítővel, autotrack mechanikán!

Nézd meg a Makszutovon a galériákat is a fenti csövekről, érdemes.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.11.08. 17:53

Norbi írta:
SzarkaLevente írta:
Mindegy, a döntés a tied. Ha nem vagyok túl indiszkrét, milyen összeg áll rendelkezésedre távcsővásárlásra?


50000Ft. körül áldoznék rá.

Üdv!

Norbi

Ha van aki ennyiért odaadja a Zeiss-t mechanikástól ennyiért, akkor vedd meg. Már csak a feeling miatt is .... Bár továbbra is azt mondom, sokkal több macera lesz vele ha óragépet, zenittükröt, keresőt stb. szeretnél rátenni.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.08. 19:43

SzarkaLevente írta:
Norbi írta:
SzarkaLevente írta:Ha van aki ennyiért odaadja a Zeiss-t mechanikástól ennyiért, akkor vedd meg. Már csak a feeling miatt is .... Bár továbbra is azt mondom, sokkal több macera lesz vele ha óragépet, zenittükröt, keresőt stb. szeretnél rátenni.


Szóval szerinted sem rossz bolt 50-ért?Bár sokat olvastam róla külföldi fórumokon és elég rendesen belebuzultam:-))))))))))))Szerintem ez mellett döntök.Valamint sikerült ma lebeszélnem egy 80/900-as akromátot egy hosszabb 1200-as tubussal kihuzattal 15-ért, azt is megveszem. Azt esetleg meg tudod mondani, hogy a mechanikáknál szabvány van arra, hogy mekkora szögelfordulás tartozik egy fordulatra vagy ez minden márkánál más.A kérdés másképp megfogalmazva:az általatok forgalmazott óragép az SW mechanikákhoz való, vagy más mechanikákra is feltehető?

Egyszer majd benézek hozzátok ha arra járok!

Üdv!

Norbi
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.11.08. 21:28

Norbi írta:Azt esetleg meg tudod mondani, hogy a mechanikáknál szabvány van arra, hogy mekkora szögelfordulás tartozik egy fordulatra vagy ez minden márkánál más.A kérdés másképp megfogalmazva:az általatok forgalmazott óragép az SW mechanikákhoz való, vagy más mechanikákra is feltehető?

Nem, nincs szabvány az SW óragép átalakitás nélkül nem tehető fel más állványra.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2010.11.13. 11:49

Előre is bocs az offért...

Lehet tudni, hogy mikor és hol készült a kép? Úgy tűnik, valahogy rákerültem... :)

Norbi írta:Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, most szeretném megvenni az első távcsövemet.
Hosszú kutató munka és szakirodalom böngészés után úgy döntöttem, hogy veszek egy 63/840-es zeiss refraktort a hozzá tartozó eredeti mechanikával.Már csak egy nyitott kérdésem maradt, erre szeretnék választ kapni.Bonyolult probléma lesz e a mechanikát a makszutov.hu-n kapható óragéppel összehozni?

Erről a mechanikáról van szó:
Kép



A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Norbi
teichnersz
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.13. 14:28

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: teichnersz » 2010.11.13. 12:39

Hogy a kérdéshez is szójak:

Nagyon jó kis optika, nem fogsz benne csalódni. A 0,96-os okulár tényleg macerás, de viszonylag könnyedén megoldható a kihuzat átalakítása, találsz rá hozzáértő szakembert. Az óragép szerintem nem létszükséglet egy ilyen kis csövön... Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, egy komplett mechanika megvásárlása - amit később másra is tudsz használni - lehet a megoldás.

Norbi írta:Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, most szeretném megvenni az első távcsövemet.
Hosszú kutató munka és szakirodalom böngészés után úgy döntöttem, hogy veszek egy 63/840-es zeiss refraktort a hozzá tartozó eredeti mechanikával.Már csak egy nyitott kérdésem maradt, erre szeretnék választ kapni.Bonyolult probléma lesz e a mechanikát a makszutov.hu-n kapható óragéppel összehozni?



A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Norbi
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.11.13. 17:57

Köszi!

A döntés megszületett, megveszem!Sőt vettem egy 80/900-as lencsét kihuzattal és tubussal.Kis átalakítással abból is lesz cső.Ma már meg volt az első "távcsöves" észlelésem.Kaptam egy zeiss theo 010A földmérő műszert (Teodolit)azzal a feltétellel, hogy cseréljem el csillagászati műszerekre vagy adjam el és vegyek belőle:-)))))))Ha esetleg tudja valaki mit ér egy ilyen kérem jelezze pü-ben.Előre is köszi!Szóval ez a műszer 30X-os nagyítású 40mm objektívvel.Nekem a látvány elképesztő volt ezzel is.Még szinte világos volt de a Hold részeltei így is lenyűgöztek.A Jupiter látványától majdnem lehasaltam.A holdakra nem is számítottam, de a Ganümédész és Európa teljesen elkülönülve látható vele.Ha a szemem megerőltetem a vörös sávok is némileg látszanak.Mindezt csak azért írtam le, hogy a kezdőkben ne legyen az a tévhit, hogy 80mm alatt nincs távcső.
Pár óra múlva az IC 349 lesz a célpont.

Üdv!

Norbi
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.11.13. 22:50

Halló Norbi. Egy teodolit értékének megítélésében éppen az objektívnyílás mond a legkevesebbet. Gyártmány (ha van gyárt. szám), vizszintes és függöleges körök osztás-élessége és átmérője, okulár mikrométer-háló rendszere kellene. Üdv: Lajos
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.11.14. 00:32

Norbi! Valamiért nem tudom megnyitni az üzenetet. Kérlek írj egyenesen az e-msilemre:
arbar@t-online.hu
Üdb: Bartha Lajos
Dul
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.10.09. 14:05

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Dul » 2010.11.14. 06:07

Van most vaterán 2 Newton, eladók szerint gyakorlatilag használatlan állapotban, talán érdekes lehet valakinek: 114/900 HAMA, Bp, 18e Ft fix áron, keresőszó: "Csillagászati távcső .Hama 62567"
130/650 SW, Bp, 30eFt induló licit, keresőszó: "Luna 130 Skywatcher Newton távcső SK 1309 EQ2"
D.Zsolt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”