Működési hibák

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2018.04.20. 08:08

Valószínűleg valami tervezett (vagy nem tervezett) karbantartás lehetett, nem csak a Csillagváros, az Észlelésfeltöltő se volt elérhető egy ideig.
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Avatar
Nbazs
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2015.12.10. 21:39

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Nbazs » 2018.04.21. 06:49

A menüben a Közösség -> Adatlap linkre kattintva az alábbi jelenség fogad:
login_err.PNG


Ha a felső sarokban a nevemre kattintok, akkor elérem az adatlapomat problémamentesen.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
SW 120/600 RFT, SW 127/1500 MC, AZ-4, EQ-3
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2018.04.28. 21:59

Üdv!

Keresném, hol tudnék új blogbejegyzést írni, de nincs meg. Másnál sem működik ez a funkció?
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2018.05.02. 20:22

Sziasztok!
Bejelentkezés után ma az alábbi kép fogadott:

capture_001_02052018_201013.jpg

A jobb oldalon a user neveket nézzétek.
Köszi!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.07.09. 20:29

Nagyon örülök, hogy reményeimnél is hamarabb indult újra a Csillagváros!!!
Biztosan nagy munka volt, azt hiszem, a többiek nevében is megköszönhetem.

A megváltozott külcsínt még szokni kell (szerintem nem túl szerencsés ez a fényes fehér háttér, mert az éjszakai hosszú expozíció-sorozatok közbeni várakozás alatt vakító lesz olvasgatni, a sötét adaptációnak annyi...), de végül is a tartalom a lényeg.
Azt viszont nem értem, hogy a felhasználói profilok miért nem kerültek átmentésre.
Nem elsősorban az avatarra vagy önarcképre gondolok (bár az MTT-kre hasznos lehet ismerni a fórumozók fizimiskáját), mert annak újra-feltöltésére van lehetőség, hanem a lakhelyre, műszerparkra, bemutatkozásra, stb.
Ez nem is lesz áttöltve?
És a blogtér?

Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: jat » 2018.07.10. 10:08

Az oldal színe lehet, hogy változtatható lesz, de még nem biztos. Még sok minden nincs kész az oldalon, így a jövőben még alakulni fog. A cél az volt, hogy minél előbb újra elérhetőek legyenek a legfontosabb funkciók.
Az avatar képeket sajnos azért nem sikerült átemelni, mert teljesen máshogy tárolta a régi oldal és az nagyon nem volt kompatibilis ezzel. De ahogy mondtad, azt mindenki újra feltöltheti.

A régi oldallal pont az ilyen személyes adatokkal volt probléma GDPR szempontból. Ezért is szűnt meg az oldal közösségi funkciós része.
De ha valaki szeretné, az aláírásába beteheti a legfontosabb műszeradatait.

Jat
Attila írta:
2018.07.09. 20:29
Nagyon örülök, hogy reményeimnél is hamarabb indult újra a Csillagváros!!!
Biztosan nagy munka volt, azt hiszem, a többiek nevében is megköszönhetem.

A megváltozott külcsínt még szokni kell (szerintem nem túl szerencsés ez a fényes fehér háttér, mert az éjszakai hosszú expozíció-sorozatok közbeni várakozás alatt vakító lesz olvasgatni, a sötét adaptációnak annyi...), de végül is a tartalom a lényeg.
Azt viszont nem értem, hogy a felhasználói profilok miért nem kerültek átmentésre.
Nem elsősorban az avatarra vagy önarcképre gondolok (bár az MTT-kre hasznos lehet ismerni a fórumozók fizimiskáját), mert annak újra-feltöltésére van lehetőség, hanem a lakhelyre, műszerparkra, bemutatkozásra, stb.
Ez nem is lesz áttöltve?
És a blogtér?

Kösz,
MDA
Jat
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.07.10. 11:18

A régi féle stílusból jó lenne visszatneni, amit lehet, azöldes színt meg a többi, persze egyértelmű, hogy időbe tleik minden, amúgy meg nagy öröm, hogy megint lehet itt lenni.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.07.10. 16:19

Nekem tetszik, a szűzfehér tényleg vakit. Nyugtatóbb meleg (nem hideg! szin szimpatikusabb lenne. A fekete betü a szürkésdrapon látható legjobban, mondják. Nem tudom érteni, hogy tegyem be avatarom. Épp irigylem a táborozókat, jó idő van.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: jat » 2018.07.10. 18:54

Most már a felhasználói vezérlőpult - > fórum beállítások oldalon mindenki megadhatja, hogy milyen kinézetet szeretne használni. Ha mutattok sötét sablobt, azt is feltehetem.

De fontos, hogy mobil barát legyen.

Jat
Jat
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.07.10. 21:59

jat írta:
2018.07.10. 10:08
... A régi oldallal pont az ilyen személyes adatokkal volt probléma GDPR szempontból. Ezért is szűnt meg az oldal közösségi funkciós része. ...
Pedig szerintem a közösség-építés lenne az egyik, ha nem "A" legfontosabb funkciója az oldalnak. :shock:
Sajnálom, hogy a világ egyre abnormálisabbá válik... :cry:

(De ez egy teljesen másik weblapra való téma.)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”