Működési hibák

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.08.23. 09:56

mephi írta:Nincs itt egy pici hiba a regisztrációnál?
Elnézve a "Mostanában történt" részt, nekem úgy tűnik, hogy robotok által történt regisztrációk árasztják el a csillagvárost.


Wazze, ez tényleg durva...

Laci, nem-e lehetne-e ez ellen-e tenni valamit-e? :o


Köszi,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2016.08.23. 12:11

Annyit tudok, hogy naponta(?) automatikusan helyreállítják az oldal eredeti állapotát, így pucolják ki a beinjektált kódokat és a robotok általi beírásokat. Ez is egyfajta problémamegoldás. Látható, hogy ez a jelek szerint elmaradt jó pár napja.
A frissítés azért nem kivitelezhető könnyen, mert ez az oldal egyedi továbbfejlesztésű kódon alapul, vagyis a "gyári" frissítések komoly belenyúlások nélkül nem húzhatók rá egyszerűen erre a fórummotorra, és az akkori fejlesztő már régóta nem gondozza a Csillagvárost.
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: chip » 2016.08.24. 09:44

kedves Tamás, a főoldal html template-jébe beinjektált, trackelőnek álcázott, de valójában egy ruszki spammer-hez tartozó oldalak hívása sok-sok hónapja benne vannak a kódban, azok sose voltak még eltávolítva. rosszabb esetben az ftp-hez hozzáféréssel rendelkező vírusos gépéről lötte fel egy trójai, jobb esetben "csak" valamilyen url tweak-et használtak ki, esetleg bepipe-olták. én azért szólok emiatt újra és újra, mert a kamu nick-ek és linkek egy esetleges laikus moderátornak is látványosak, az ilyesmi nem.

volt idő, amikor a főoldal írtó lassan töltődött be, ha már a fórumban voltál, akkor meg gyors volt. na ez - elég bizarr - de pont a spammelő, beinjektált ruszki oldal túlterheltsége miatt volt így, csak a fő template-be volt beinjektálva, így csak ott jelentkezett emiatt a késlekedés. hosszú ideig találgatta mindenki, miért lassú a főoldal, én beírtam, még reakció se jött rá.

karbantartással nem tudok segíteni - nincs rá elég időm -, és nyílván egy ismeretlenre nem is merné ezt senki rábízni (én se tenném), így csak ezen az úton tudom jelezni, hogy baj van.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: jat » 2016.08.24. 21:54

chip írta:kedves Tamás, a főoldal html template-jébe beinjektált, trackelőnek álcázott


Helló!

Hol van az orosz kód? Én most nem találtam meg.

Ahogy Tom írta, valóban naponta történik egy teljes helyreállítás egy három évvel ezelőtti kódból. Erre azért van szükség, mert a Csillagvárost ellátó Joomla elég régi, és már minden robot szabadon ki-be jár rajta. Viszont a teljes frissítésre nincs energiánk.

Az említett SPAM felhasználók meg egy kamu regisztrációval az adatbázisba kerülnek bele, amit nem lehet csak úgy felül írni. Így néhány naponta kézzel töröljük őket.

És ahogy eddig is: bármilyen segítséget szívesen fogadunk az üzemelzetéshez.

Köszönettel,
Jat
Jat
kecsap
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.10.17. 19:48

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: kecsap » 2016.09.05. 19:39

Hali,

mostanság igazoltam vissza MCSE tagságom. Egy admin ránézne az adatlapomra, és felvenne az MCSE csoportba, hogy tudjak új témát indítani.

Köszi
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Levente » 2016.10.02. 00:27

Sziasztok! Csak nekem tűnt fel hogy az oldalt ellepték a robotok? Pl:efipoqyq és társai. :(
Levente
kecsap
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.10.17. 19:48

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: kecsap » 2016.10.21. 07:51

Szeretnék topic-ot indítani, MCSE tagsági szám hónapok óta megadva, de még mindig azt írja, hogy az "MCSE-tagok" csoport tagsága még mindig függő.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: jat » 2016.10.24. 15:01

kecsap írta:Szeretnék topic-ot indítani, MCSE tagsági szám hónapok óta megadva, de még mindig azt írja, hogy az "MCSE-tagok" csoport tagsága még mindig függő.


Elvileg minden rendben van a regisztrációddal. Ha továbbra sem működik, és megengeded, átírom a jelszódat, belépek, megnézem, mi lehet a baj, majd elküldöm a jelszót, te pedig visszaállíthatod.

Köszi,
Tamás
Jat
vgabriel
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.01.03. 12:51

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: vgabriel » 2016.10.24. 20:14

Jómagam aktív státusszal sem tudok topikot nyitni. Az én készülékemben van a probléma?
150/750 N ~ 127/1500 MC ~ 80/910 L
20x80 Celestron B ~ 10x50 Scopium B
Engem nem zavar a sötétség, csak legyen világos!
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: jat » 2016.10.25. 11:08

vgabriel írta:Jómagam aktív státusszal sem tudok topikot nyitni. Az én készülékemben van a probléma?


Melyik topic alá próbáltok újat nyitni?

Köszi,
Tamás
Jat
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”