Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Cukor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.22. 21:05

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Cukor » 2009.10.22. 21:38

Tisztelt Vezetőség!!


Csak kérdezem ,ha kiakarok lépni az odlalról ,hogy tehetném meg!!!

Tisztelettel Baranyi János
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.10.22. 21:52

Cukor írta:Tisztelt Vezetőség!!


Csak kérdezem ,ha kiakarok lépni az odlalról ,hogy tehetném meg!!!

Tisztelettel Baranyi János

Ha arra gondol, hogy törölni szeretné a regisztrációját, akkor azt kérésre az adminisztrátorok tudják megtenni (pl. én). Erre gondolt?

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: pont » 2009.10.27. 17:24

Meg lehetne fordítani a neveket ? a regisztrációnál nem mindenkinek egyértelmű a név név és így kicsit fura hogy teljes név aztán nick név zárójelben.
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.10.29. 11:41

Üdv!

Én jó ötletnek tartanám, ha az adatlapon valamilyen módon egységesen lennének megadva a csövek (talán lehetne neki nevet adni, csak egy rejtett ablakban meg lenne adva hogy kb. milyen), és ha bármelyik távcsőre kattintanánk (1,2,3...) akkor sorrendtől függetlenül (hogy más másmilyen sorrendben adta meg) kitenné a hasonló távcsövűeket, valamint jó lenne ha a weboldal nem azt írná ki, hogy kinek van ugyan az megjelölve, hanem odadobna arra az oldalra.
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: KVI » 2009.11.05. 09:26

Nanu!

A beérkezett üzeneteknél jó lenne, ha valahogy jelölve lenne, hogy melyik üzenetre válaszoltam már, és melyikre nem. Pontosabban, mivel ez nem egyszerűen üzenet, hanem egy egész üzenetlánc, azt lenne érdemes jelölni, hogy az utolsó üzenetet a láncban én írtam-e.

Kvi
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.11.05. 22:16

Háááát ismét lenne egy észrevételem, blc felé is, de leginkább a FÓRUMOZÓK felé:

Rengeteg téma be lett nyitva, lehet közte tallózni. Sztem a feladat NEM az hogy mennél több témát nyissunk be, nem topicnyitóverseny ez hanem fórum. A feladat az lenne hogy ehhez a sok sok benyitott témához szóljunk hozzá. Sokszor nincs is gond. Ez semmi más csak egy következő fokozat. Bővebb infókat kérni, bátran(akár kétkedően/pimaszul) leírni a véleményt, vagy csak úgy lendületben tartani az egészet, ha tetszik a topic.
Ma horvát szomszédaink fórumával „sokkollak” benneteket.
Persze egyből látszik a horvát népességarány a múltkori cseh/szlovák (max5milla a kb 15millához) astrofórumhoz képest. Viszont ha összeadjuk az index+makszutov+város+egyebek összes hozzászólását, sajna azzal sem érjük el a 67! ezret . (pláne a mi 10millánkra vetitve…)

http://www.zvjezdarnica.com/forum/

persze nem a számok diktálnak, hanem az aktivitás. ez egy eszköz. a cél a megosztás, a beszélgetés – szerintem.

bocs ha bántottam valakit.
sp.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.06. 08:36

sp. írta:Háááát ismét lenne egy észrevételem, blc felé is, de leginkább a FÓRUMOZÓK felé:

Rengeteg téma be lett nyitva, lehet közte tallózni. Sztem a feladat NEM az hogy mennél több témát nyissunk be, nem topicnyitóverseny ez hanem fórum. A feladat az lenne hogy ehhez a sok sok benyitott témához szóljunk hozzá. Sokszor nincs is gond. Ez semmi más csak egy következő fokozat. Bővebb infókat kérni, bátran(akár kétkedően/pimaszul) leírni a véleményt, vagy csak úgy lendületben tartani az egészet, ha tetszik a topic.
Ma horvát szomszédaink fórumával „sokkollak” benneteket.
Persze egyből látszik a horvát népességarány a múltkori cseh/szlovák (max5milla a kb 15millához) astrofórumhoz képest. Viszont ha összeadjuk az index+makszutov+város+egyebek összes hozzászólását, sajna azzal sem érjük el a 67! ezret . (pláne a mi 10millánkra vetitve…)

http://www.zvjezdarnica.com/forum/

persze nem a számok diktálnak, hanem az aktivitás. ez egy eszköz. a cél a megosztás, a beszélgetés – szerintem.

bocs ha bántottam valakit.
sp.


Szerintem senkit nem bántottál meg, a cél és a szándék nemes. Viszont abban nem hiszek, hogy majd attól többen és többet fognak fórumozni, hogy megírjuk a kedves közösségnek: "fórumozzatok többet!".

Ehhez idő kell. Nem hiszem, hogy akár az idézett horvát, akár a makszutovos fórum esetében másfél hónappal az éles indulás után rögtön több tízezer hozzászólás született volna.

Az új funkciókat, alkalmazásokat, a fórumozást a felhasználóknak szokniuk kell, ehhez idő kell. Meg persze érdemes reklámozni is a Csillagvárost a lehető legtöbb csillagászati találkozón, egyéb fórumokon (pl. levlisták), honlapokon stb., hogy minél többen ismerjék az oldalt. Ebben minden városi polgár tud segíteni.

Menni fog ez, előbb-utóbb be fog lendülni az oldal, türelem valamint megfelelő népszerűsítés kérdése az egész. (Csak jelezném, hogy a Csillagváros látogatottsága már a második héten elérte a hírportál havi átlagos 250 ezer oldalletöltéses teljesítményét, tehát egyáltalán nem indulunk rossz alapokról!)

Üdv: Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.11.06. 22:41

balatonl írta:... megírjuk a kedves közösségnek: "fórumozzatok többet!".

Ehhez idő kell...



Talán igen, talán hiszek benne. Ugyanis erről a gondról lehetne beszélni. Sokszor azt hiszem hogy kishazánkban az emberek a fejüket a homokba dugják, csak azt látják ami kishazánkban történik. Persze ha valami praktikus info kell, akkor lesz előbb-utóbb valami link a neten, a nagyvilágból. (pl US, de persze azok mind hülyék… :D ) Nem mondanám hogy mindenki kukamagyar, de hát ez van. A horvát linket és jócskán előtte a cseheket is ezért raktam be, hogy legalább lássuk hogy szűkebb régiónkban mi is a helyzet ez ügyben. Tehát legkevésbé a várossal, vagy bármely magyar fórummal van bajom, inkább a „büszke” de kuka magyarokkal. :D Az idő kell. Az organikus építkezésben hiszek, a szőlőlugasunk is elsőnek karókon nyújtózott, majd oszlopokon drótokon, most meg ahogy kell, gerendánkon és önnön magán.
Az biztos hogy menni fog, mennie kell, egyébként elveszünk ismét! :D

sp.

(nitrogénműtrágya)
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2009.11.07. 08:54

Sziasztok!

Valami nem stimmel a rendszerrel (szerintem volt egy kis hack), mert erősen "kétséges tagsággal" emberkék simán tudnak Viagrát ajánlani a fórumokban....

Zsolt
Cserna Antal
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:21

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Cserna Antal » 2009.11.07. 09:24

Látom ezt az oldalt is megtalálták reklám céljából.
Én nem engednék név, e-mail cím stb nélkül regisztrálni.
Véleményem szerint aki csak nézelődni akar a csillagváros lapjain ne regisztráljon, aki pedig be szeretne kapcsolódni ebbe a közösségbe az vállalja a nevét is.
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”