Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.14. 11:45

Szia!

bognart írta:Lehet feltölteni képet és hozzá az észlelés adatait + tetszőleges novellát, mint leírást. Ezt eltárolja és kérésre elküldi a szakcsoportnak.


Bocsánat, hogy még nem reagáltam, engem igenis érdekel a dolog, többek között én is erőltettem, hogy csinálja valaki, aki ért hozzá, és ideje is van. :)

Kezdetnek nagyon jó, máris hatalmas előrelépés, de igen sokat kellene még reszelni rajta. Addig szerintem nem kellene teljesen publikussá tenni, amíg nem végleges. Különösen nem jó dolog, hogy a júzerek email-címei ország-világ számára kikerülnek az oldalra. A spamrobotok elégedett csámcsogással habzsolják be az ilyen nyilvános címeket.

A többit majd privátban beszéljük meg. A mai napom agyrém lesz, semmit sem tudok garantálni... :)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.06.14. 12:06

Ossze tudnank hozni errol egy kis virtualis konferenciat? Szkapjon mondjuk?

--mpt
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.14. 12:23

Minden megoldható. :) skypom: bognartamas

Mint mondtam, ez egy nyers motor, ami alap és működik. Egy váz, amire lehet építeni. :)

Email címek... a megjelenítés megoldható úgy, hogy ne használja robot. De tároláshoz kel egy ehető forma, mert ha küldeni akarod az anyagot, akkor nem tudod magadnak cc-ni.... Amúgy a gmailom stabilan eszi a spemeket... működik a szűrője:))
Ha nem akarsz magadnak másolatot a küldött anyagból, akkor nem korrekt mailt írsz be, vagy nem hagyod üresen....

Ezek olyan finomaságok, amikben meg kell állapodni és kész. :)

A program nem hülye biztos. Egyenlőre feltételezi a pozitív hozzáállást....

Nyilvános mikor legyen ? Ez megint felfogás kérdése. :)
Ha végleges és tuti felületet akarsz, akkor jó darabig nem lesz az... :))
Viszont már alkalmas arra, hogy beküldje vele valaki az észleléseit, és mindezt úgy, hogy meglegyen a korrekt formátum. Kép + txt-ben illedelmesen kitöltve a szükséges adatokat. Így ezen a szinten használható is.
Online adatküldésre, és tárolásra, megjelenítésre alkalmas. 1.0 béta verzió...
Használat közben felbukkanó ötletek megvalósíthatók.

Szóval jöjjenek a konkrét ötletek, és teszteljük. Viszont használni is kellene... Mint mondtam a szakosztályok közül egyedül Sánta Gábor reagált a CC-zet levelemre. :)

Igaz, Gábor volt, aki igen határozottan elmondta mit akar látni a beküldött észlelésekben, mit és milyen formában küldjön a rendszer. Azt küldi és úgy... :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.14. 12:34

Amit még meg fogok mindenképpen csinálni:

- Képek megtekintésénél, szűrési feltételek felvitele, egyfajta törlő/javító lehetőség kialakítása
- adatmegjelenítésnél az email címek megjelenítésének robot biztossá tétele
- php sql adatkapcsolat biztonságosabbá tétele

A beléptető és biztonságtechnikai rész egy jó elvi kérdés.
Mert! Ha szemetelni akarok, akkor szisztematikusan bereggelek, és szemetelek, és kitiltanak, és ismét megteszem... Szóval szándékos károkozás ellen nem véd, csak ici picit lassít a beléptetés

Ha a képtár böngészése közben hibát látunk, vagy nem odavalót, akkor azt úgy is kidobhatjuk. Egyenlőre a blogokon keresztül kapok értesítést minden feltöltésről. Ha nem odavaló, törlöm... :)
Ez a visszajelzés működne a szakosztályok részéről is...

De ha szerettek belépni és úgy küldeni.. az is megoldható. :) De mint mondtam, az elszánt szándékosság ellen nem véd. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.14. 15:18

Az imént írtam egy hosszú levelet, Snt-nek és Mpt-nek is cc-ztem.

bognart írta:A beléptető és biztonságtechnikai rész egy jó elvi kérdés.
Mert! Ha szemetelni akarok, akkor szisztematikusan bereggelek, és szemetelek, és kitiltanak, és ismét megteszem... Szóval szándékos károkozás ellen nem véd, csak ici picit lassít a beléptetés


Nem elvi kérdés, muszáj megcsinálni. Esetleg mindent moderációhoz kötni, a regisztrálást és a beküldést is. Ez lassítja a folyamatot, de soha nem lesz akkora beküldési dömping, hogy 1-2-3 moderátor ne tudná lekezelni időben az anyagot.

Ha regelés és jelszó van, akkor illik https-re irányítani a kapcsolatot. Már ha megoldható a tárhelyen ez.

bognart írta:Email címek... a megjelenítés megoldható úgy, hogy ne használja robot. De tároláshoz kel egy ehető forma, mert ha küldeni akarod az anyagot, akkor nem tudod magadnak cc-ni....


Egyszerűen csak nem kell megjeleníteni a személyes adatokat (email, lakcím stb.), és kész.


bognart írta:Amúgy a gmailom stabilan eszi a spemeket... működik a szűrője:))


Az enyém is, de nem mindenki használ gmail-t és szűrőt, és a feladót is szokás címlista alapján spoofolni. Én pl. utálok magamtól spamet kapni.


bognart írta:Egyenlőre feltételezi a pozitív hozzáállást....


Sajnos ilyen nem létezik az interneten.


bognart írta:Nyilvános mikor legyen ? Ez megint felfogás kérdése. :)


Amikor 110%-osan letesztelt és működő a rendszer.


mpt írta:Ossze tudnank hozni errol egy kis virtualis konferenciat? Szkapjon mondjuk?


Igen, magánban megírom az azonosítóm.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.14. 15:36

Ok. Legyen beléptetés. :) Tény, ez ad egy külsőséget a dolognak.

Email cím robot biztos lesz. :)

Https... hmm.. ezt még nem használtam programozás technikailag. Teszt szerver nem tudom mit enged meg. Erre nem láttam utalást....

Régóta foglalkozok rendszerekkel. Örök vita tárgya, amíg élni fog az ember, hogy hol húzzuk meg a határt.
Én továbbra is azt vallom, hogy hülyék ellen nincs tökéletes védelem. Ugyan akkor fel kell, hogy tételezzük amatőr társainkról, hogy rendelkeznek józan paraszti ésszel, és egy józan közösségi pozitív öntudattal.
Ha ez nincs meg, észlelni sem tud igazán.... :)

Mankók minden esetre kellenek ehhez.

Másik... nincs olyan rendszer ami 110%-os lenne, én még életemben 100%-os rendszert sem láttam. :) Sem a fejlesztői sem a felhasználói oldalról. :) De rajtam nem múlik, ha ezt akarod, legyen. :))
Én a béta verziót is kiadnám közhasználatra, mert 3-4 ember az életben nem nyúzza úgy meg és nem lesz annyi és olyan kreatív ötlete, mint egy online országos társaságnak. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.14. 15:43

Leveleket elolvastam. Elkezdem az átalakítást . Ha kérdésem lesz felteszem. :) Már van pár... :)))
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.14. 19:54

Jelentem az email megjelenítést robot biztossá tettem. :))
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
obga
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:28

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: obga » 2012.02.26. 08:03

Hello,
szerintem egyre többen olvassák az oldalt mobil eszközökről, nem gondolkodtatok azon, hogy Tapatalk http://www.tapatalk.com kompatibilisse teszitek?
Skirka
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.03.02. 22:39

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Skirka » 2012.08.10. 09:06

Csak kérdezem, nagy probléma lenne annak megoldása, hogy az egyes topikokat kinyitva a hozzászólások rendezésének az idő szerinti default értéke ne növekvő, hanem a csökkenő legyen?
Egy vita, vagy egyszerű eszmecsere követése az utolsó néhány hozzászólás követését jelenti, ezért bármely topikot megnyitva újra és újra át kell állítani ezt az opciót. Szerintem ez kicsit kényelmetlen. (De az is lehet, hogy csak én vagyok ügyetlen?)
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”