Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.07. 21:12

Végre kész lett, nagyon jó, Laciéknak nagy gartula!!! Be is lett kedvencelve a fórum! Remélem, hogy sokan, akik nincsenek fönn egyik fórumon sem, itt megjelennek majd. (És ki lehet kapcsolni, le lehet gyilkolni, likvidálni lehet örökre a rohadék emotikonokat, ez is nagyon jó:- )))

A fórummal kapcsolatban: nekem az index fórumán éppen az tetszik, hogy nem jeleníti meg az idézeteket, csak jelzi alul, hogy melyik nick melyik hsz-ára válaszoltak. Még talán abban a fórumban a legjobb a helykihasználás, ezekben az újabbakban már sok a holttér, sokat kell görgetni, de tudom, hogy pont ezen már nem lehet változtatni... (esetleg annyit, hogy az idézetek nem jelenhetnének meg mondjuk kettővel kisebb betűnagysággal?)

Ami nemigazán jön be: a fórum főoldalán a témák kis "óvodai jele" háááát.... azt ki lehetne cserélni..

Más: szerintem jó lenne egy olyan új témát megjeleníteni a fórum főoldalán, hogy időjárás vagy meteorológia. Úgy tapasztaltam, hogy ez a rokontudomány sokunkat érdekel, de valahogy egyik fórumon sem, a levlistán sem volt ennek a témának külön helye.

Na a többi újdonsággal még elmolyolok egy darabig!
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Balage » 2009.09.07. 21:30

Nagyon szép munka, egyelőre csak lesek, hogy mik vannak itt. Kellett ez már.
Gratulálok!
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.07. 21:44

Esetleg még annyit az észrevételekhez, hogy a Távcsövek és okulárok alfórumot (?) szét lehetne választani külön "Távcsövek"-re és "Okulár, barlow, szűrő stb" -re... ezek külön-külön is igen nagy témák máshol.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.07. 21:50

András írta:Esetleg még annyit az észrevételekhez, hogy a Távcsövek és okulárok alfórumot (?) szét lehetne választani külön "Távcsövek"-re és "Okulár, barlow, szűrő stb" -re... ezek külön-külön is igen nagy témák máshol.

És lőn. :-)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2009.09.07. 21:52

balatonl írta:
András írta:Esetleg még annyit az észrevételekhez, hogy a Távcsövek és okulárok alfórumot (?) szét lehetne választani külön "Távcsövek"-re és "Okulár, barlow, szűrő stb" -re... ezek külön-külön is igen nagy témák máshol.

És lőn. :-)


Ez egy nagyon jó ötlet volt!
A megvalósítás sebessége pedig már-már a fénysebességen is túli...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kovati
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:33

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: kovati » 2009.09.07. 21:55

Nagyon hiányzott már ez az átfogó oldal. Gratula és köszönet a készítőknek :)
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.07. 22:11

balatonl írta:És lőn. :-)

És hálásan köszönöm, és a te tevéid száma megsokszorozódjék, és eképpen a te nőid számai is megsok... hoppá...!
MasterJay
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.07. 11:58

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: MasterJay » 2009.09.07. 22:29

Attila írta:Arra gondolok, hogy a sok csilivili csudálé, meg idekattint ott felugrik mellett az oldal maradjon egyszerű felépítésű, könnyen használható, azonnal átlátható.
Szóval Laci, ha javasolhatom: csak óvatosan azzal a sok extrával!!! (Ne mehessen az egyszerűség rovására.)
MDA


Ezzel valahol egyetértek!!
Ha egy oldal nem látható át könnyen, nem egyértelmű, és nem kezelhető könnyen be is zárom.
Egyszerű, gyors, jól kezelhető legyen. Pontosan ilyen a konkurens, ha lehet ilyet mondani.
Lenne egy javaslatom, lehetne jobban elkülöníthető az idézet? Az eredeti hsz és az idézet könnyen összefolyik.
SW Newton 114/900(átalakított) EQ2 mechanikán (tuningolt)
10x50 Bresser
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.08. 07:26

Egy pillanatig sem gondoltam, hogy bonyolítsuk túl az oldalt, tegyük átláthatatlanná. Amiket eddig leírtam, szerintem mind megvalósíthatóak szépen, átláthatóan. Nem hinném hogy a plusz funkciók egyet jelentenek az oldal elbonyolításával. Még az év elején belekezdtem én is egy ilyen oldal fejlesztésébe, de aztán a HO, illetve az időhiány okán hamvaiba halt a project. Nagyon sok dolgot bele lehet integrálni egy oldalba anélkül, hogy annak használata már egy komplett guide-ot igényelne.
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.08. 07:39

Amúgy anno a fejlesztés során tervbe volt véve egy csillagászati eszköztár elkészítése. Arra gondoltam, hogy mindenféle számításokat, előrejelzéseket, stb bele lehetne integrálni a honlapba. Persze nem azt mondom, hogy írjunk egy új calsky.com-ot, sőt! Valószínűleg nem túl bonyolult módon meg lehetne oldani annak integrációját ebbe az oldalba, úgy, hogy a számításokat nem a csillagvaros.hu végezné. Lehetne GMaps alapján koordináta keresőt, időjárás előrejezést csinálni, és még egy csomó mindent. Lehetne egy amolyan észleléstervező rész, vagy hogyan mondjam.

Persze ha úgy látjátok hogy erre semmi szükség, akkor szóljatok, csak úgy vettem észre, hogy ennek az oldalnak a célja, hogy a csillagászoknak nyújtson mindent egy helyen, akkor viszont talán ez is beleférne...
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”