Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.02.07. 21:02

Sztem az lehetett - sztem emlékeztek ti is, hogy jónéhány hete be-be halt, szétesett a fórum (Imre bácsi ennek ellenére is írt sok-sok megoldást és tanácsot :) ) - hogy a rendszergarázda a rendelkezésre álló tárterület szűkössége és végessége miatt kitörölte a lúzerek kib.nagy fájljait. Ez biz' bevett gyakorlat a rendszergarázdáknál.
Csak sajna nem találom a gépház akkori hozzászólását.

sp.

sajna a tárterület pénz...
tox
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.17. 14:34

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: tox » 2013.02.10. 13:22

Szia Péter(Sáfár)!

Mindig figyeltem arra, hogy betartsam a feltöltési szabályokat. Ennek ellenére egy idő óta nem látszanak a fotóim és nem én vagyok az egyetlen. Egyébként nem értek egyet amatőrcsillagász társaim "lelúzerezésével"
nem született mindenki kiberprofinak.

Üdv, Jani
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.02.10. 15:34

Bocsi,részemről ez csak tipp volt. A "Működési hibák"-ban volt ez a hozzászólás, a fórum behalása után:
magyarimiki írta:Nagyon fogy a szabad tárhely (és időnként teljesen kifogy). Sok-sok régi, elavult és elárvult oldal foglalja fölöslegesen a helyet.
Belevágtam a kipucolásba, de hosszú és lassú a folyamat, mert senki dolgait nem akarjuk szó nélkül kivágni, mégha évek óta nem is nyúlt hozzá.


sp.
Tuarego
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013.05.05. 21:29

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Tuarego » 2013.07.05. 21:53

Volna egy javaslatom a Fórum rovatainak bővítésével kapcsolatban.
Hiányolom ugyanis egy önálló Űrkutatás rovat létét.

Erre-arra vannak ugyan ilyen témák, de szerintem indokolt lenne ezeket egybefogni. Itt kaphatnának helyet a bolygók, kisbolygók, holdak, kutatásával kapcsolatos témák; Mars-szondák, Szaturnusz küldetés, Titán kutatás stb., de itt kerülhetnének szóba az "emberes" küldetések is; Holdra szállás, Mars-expedíció, Nemzetközi űrállomás, valamint egyéb aktuális űrkutatási témák, s az ezekkel tágabban összefüggő kérdések és kutatások is; SETI-projekt, exobolygók, Földön kívüli élet és civilizációk lehetősége stb.

Szerintem az űrkutatás egy igen aktív és fontos tudományterület, ami elég szorosan összefügg a csillagászattal is, és szerintem érdeklődésre tartana számot, ha egy külön rovattal tisztelnénk meg, s nem az "egyéb" témák között kellene "bújkálniuk" az űrkutatással kapcsolatos topikoknak.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: cbo » 2013.10.07. 14:51

Sziasztok!

Sajnos nem tudok új al-fórumot létrehozni. Regisztrált MCSE tag vagyok (tagsági szám, hitelesítő kód) meg minden nyalánkság. De nem látom, hogy hol tudnék létrehozni al-fórumot.

Valakinek ötlete?

Írtam az adminisztrátoroknak is, de semmi válasz:(

Köszi ha vki segíteni tud, üdv:
Zsolt
krivan
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.12.17. 08:50

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: krivan » 2015.01.10. 09:45

Sziasztok!

A keresés "okosítására" lehetséges lenne egy új mező "Megye" hozzáadása a felhasználói profilhoz? Vagy ha ez nem megy, akkor helyettesítő karakterek használata, hogy legalább irányítószám alapján "közelebbi" tagtársakat találhassunk?
Vagy ez már megoldott csak én nem tudom használni? :oops:

Köszönettel,
Tibor
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2015.06.01. 16:21

A címekben jelentkező helyesírási hibákat nem lehetne javítani? Legalább a nagyon zavaró hibákat, mint pl. a „*Tanács kérés” – helyesen: Tanácskérés, de szebb lenne pl. a Tanácsot kérek cím...
Másik nagyon zavaró topikcím: *„Távcső vásárlás” – helyesen Távcsővásárlás; de van még sok, mint „A Flat kép”...

Tudom, hogy reménytelen dolog az általános helyesírási szintet javítani, nem is akarom; de ugye talán nem túl irreális elvárás, hogy legalább a fórum főoldalán szereplő topikcímek legyenek durva hibáktól mentesek?
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2016.02.16. 00:04

A hozzászólásoknál a jobboldalon levő téglalap mezőben a felhasználói infókat kivéve tömörebb lenne a kinézet, jobban áttekinthetőm ha valaki meg a felhasználó paramétereire kíváncsi, egérrel rámenve megjelenhetne.

Ez ott előnyös, ahol egyébként nem túl hosszúak a hozzászólások.
vgabriel
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.01.03. 12:51

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: vgabriel » 2016.10.22. 23:03

Az imént próbáltam megváltoztatni a jelszavamat, és szomorúan vettem észre, hogy csak betűket és számokat tartalmazhat. Kérdem, ez miért van így? Miért van ez a buta korlátozás, amikor lehetőséget lehetne adni saját fiókunk védelmére egyéb karakterekkel?
150/750 N ~ 127/1500 MC ~ 80/910 L
20x80 Celestron B ~ 10x50 Scopium B
Engem nem zavar a sötétség, csak legyen világos!
voxel
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.08.12. 23:56

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: voxel » 2016.10.23. 00:03

vgabriel írta:Az imént próbáltam megváltoztatni a jelszavamat, és szomorúan vettem észre, hogy csak betűket és számokat tartalmazhat. Kérdem, ez miért van így? Miért van ez a buta korlátozás, amikor lehetőséget lehetne adni saját fiókunk védelmére egyéb karakterekkel?


Bár nincs közöm a site-hoz, de egy általános magyarázat: az, hogy más karakterek is alkalmazhatók legyenek, egy informatikai probléma. Nem nagyon szokták engedni, mert a különböző billentyűzet kiosztások, karakterkódolások miatt nagyon megugrik a "nem működik a jelszóm" esetek száma.Ezért szokták kizárni az egyéb karaktereket
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”