Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Guest

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.09.07. 13:16

én tagkönyvet sem kaptam. :|

de a régi kisdobos az megvan még.

tényleg, azt lenne jó inkább megoldani, hogy a fórumban ne kelljen külön bejelentkezni. legalábbis nekem be kellett. nem néztem meg, de gondolom más cookie id-t használ a két engine.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2009.09.07. 13:18-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2009.09.07. 13:18

balatonl írta:... ezt minden felhasználó be tudja állítani magának is, és akkor alapból úgy jelenik meg.


Hóóóóó, ez nagyon király! Sirály, zsír, sűűti! (A lányom után, szabadon.)
Egyre jobban teccik ez a cucc!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.07. 13:21

starquake írta:én tagkönyvet sem kaptam. :|

de a régi kisdobos az megvan még.

tényleg, azt lenne jó inkább megoldani, hogy a fórumban ne kelljen külön bejelentkezni. legalábbis nekem be kellett. nem néztem meg, de gondolom más cookie id-t használ a két engine.


Igen, ezzel időnként vannak technikai gondok, sajnos nem egyszerű a megoldás. Ha a fórumon sokat időzöl, kiléptet, de a többi részen meg belépve maradsz. Vagy fordítva. Még nyomozok, de ha van ötlet, welcome.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
MasterJay
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.07. 11:58

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: MasterJay » 2009.09.07. 14:35

Kedves László!

Értem, és így csak Gratulálni tudok az oldalhoz!
Véleményem szerint is bőven elfér a két oldal egymás mellett az interneten, elég nagy hozzá. :D
Mellesleg valóban, mi mást lehetne még hozzátenni a csillagászat témában.
SW Newton 114/900(átalakított) EQ2 mechanikán (tuningolt)
10x50 Bresser
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.07. 14:39

Ötlet: GMaps-et sok helyre lehetne integrálni: események, adatlap... öhm hirtelen ennyi jut eszembe. Ha valaki felvesz egy új eseményt, akkor be lehetne jelölni hol is van (főleg akkor lenne jó, ha külterület, mert egyből lehetne látni hova is kell menni), illetve az adatlapon is bejelölhetné az ember, hogy hol lakik, hol észlel, stb. Akár lehetne, hogy ha regisztrált felhasználóként nézek meg egy eseményt, akkor kiírná, hogy milyen messze van, vagy akár meg is tervezné az útvonalt... a GMaps-nek nagyon jó kis funkciói vannak ilyen célokra, nagyon egyszerű a megvalósítása, viszont látványos és akár hasznos is lehet.

Noh persze ez csak egy ötlet.
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.07. 15:11

BEigner írta:Ötlet: GMaps-et sok helyre lehetne integrálni: események, adatlap... öhm hirtelen ennyi jut eszembe. Ha valaki felvesz egy új eseményt, akkor be lehetne jelölni hol is van (főleg akkor lenne jó, ha külterület, mert egyből lehetne látni hova is kell menni), illetve az adatlapon is bejelölhetné az ember, hogy hol lakik, hol észlel, stb. Akár lehetne, hogy ha regisztrált felhasználóként nézek meg egy eseményt, akkor kiírná, hogy milyen messze van, vagy akár meg is tervezné az útvonalt... a GMaps-nek nagyon jó kis funkciói vannak ilyen célokra, nagyon egyszerű a megvalósítása, viszont látványos és akár hasznos is lehet.

Noh persze ez csak egy ötlet.

Teljesen jogos az ötlet, az eseményeknél meg is van valósítva, csak talán nem elég plasztikusan jelenik meg!

Pl. ha megnézed az alábbi oldalt, és a lábnyom ikonra kattintasz, megjelenik a térkép is.
http://www.csillagvaros.hu/index.php/es ... atoronynal

Ami viszont új, és nagyon jó ötlet a részedről, hogy meg lehetne jelölni, hol észlelnek a felhasználók -- ez most szöget ütött a fejembe, gondolkodni fogok a megvalósításon!
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.09.07. 15:30

Wow! Eeeez igen! Szóhoz se jutok! :D Gyönyörű lett.
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.07. 15:51

Noh ez a lábnyom elkerülte a figyelmem... lehet, hogy érdemes lenne valami szöveges felhívást is kitenni róla (mondjuk a cím mögé egy "hadd lássam!" link, ilyesmi), persze csak ha nem vagyok egyedül ezzel.

Mivel egy brainstormingon is elfogadott elsőre hülyeségnek hangzó dolgokat mondani, ezért mondok még, legfeljebb lehurrogtok. :)

Picasa, FlickR integráció a galériába? Eseményekről értesítő? Úgy értem, hogy automatikusan értesítsem e-mailben (esetleg fizetős SMS-s szolgáltatás kerein belül), hogy ha tőlem x kilóméterre kiírnak egy eseményt? Csak, hogy ne kelljen mindig átfutni a listát, hanem valamilyen feltételtől függően (távolság, résztvevők száma, esemény típusa, stb.) küldene a site automatikus riasztást.

Majd ha eszembe jut még valami akkor írok, féljetek... :mrgreen:
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Pape » 2009.09.07. 18:20

Nagyon jó kezdeményezés, remélem sokan fogják használni ezt a jól sikerült oldalt. :)
90/900 refraktor
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2009.09.07. 18:49

Olvasva alább a brain-eknek az nagy storming-olását javaslom, hogy azért legyünk figyelemmel az öregedő korosztályra is némiképp...

Arra gondolok, hogy a sok csilivili csudálé, meg idekattint ott felugrik mellett az oldal maradjon egyszerű felépítésű, könnyen használható, azonnal átlátható.

Ha egy ötvenoldalas user guide elolvasása kell, hogy egy háromsoros hirdetést feladjon valaki (tényleg, itt nincs is adok-veszek hirdetés rovat!!! Ezek szerint maradnak a boltok, meg az mcse.hu), akkor a magam részéről már el is mentem innen.

A HDD-s videomagnóval is az a bajom, hogy a programozott felvételhez, meg a használható média-formátumokhoz kellene még egy negyedik diplomát is szereznem...

Szóval Laci, ha javasolhatom: csak óvatosan azzal a sok extrával!!! (Ne mehessen az egyszerűség rovására.)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”