Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
lauri
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.15. 14:52

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: lauri » 2009.11.07. 11:27

Én még szigorítanám. Csak az regisztrálhat, aki visszaigazolja a registrációt valós E-mail-ról. :mrgreen:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.07. 11:52

acz71 írta:Sziasztok!

Valami nem stimmel a rendszerrel (szerintem volt egy kis hack), mert erősen "kétséges tagsággal" emberkék simán tudnak Viagrát ajánlani a fórumokban....

Zsolt

A rendszerrel semmi gond, egy spammelő felhasználó regisztrált és tett fel 4 db viagrás hirdetést. Kitiltottam.

Köszi a jelzést.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.07. 11:54

Cserna Antal írta:Látom ezt az oldalt is megtalálták reklám céljából.
Én nem engednék név, e-mail cím stb nélkül regisztrálni.
Véleményem szerint aki csak nézelődni akar a csillagváros lapjain ne regisztráljon, aki pedig be szeretne kapcsolódni ebbe a közösségbe az vállalja a nevét is.

Ez pontosan így működik a kezdetektől fogva. Név, email cím, valamint aktiválás kötelező. Azonban ha valaki spamet akar küldeni egy fórumra/levlistára, azt megelőzni nagyon nehéz. Elvégre személyi igazolványszámot nem kérhetünk mindenkitől... (és nem is tudnánk azt ellenőrizni)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2009.11.12. 14:09

balatonl írta:
Attila írta:Ja, Laci (Balaton), egy javaslat: nem-e lehetne-e megoldani-e, hogy a fórum hozzászólásai default módon időben visszafelé sorjázzanak??? Elég macerás állandóan újra-sortolni őket, minden olvasáskor...

Kösz,

MDA

Nem gond, ha ezt így szokás, szerintem elvégzem a szükséges beállításokat. Viszont ezt minden felhasználó be tudja állítani magának is, és akkor alapból úgy jelenik meg.

Katt a Felhasználói vezérlőpultra:
ucp.php?i=prefs&mode=view


Ez jó ötlet volt, kényelmesebb az időben visszafelé sorrend :idea:
Guest

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.11.18. 12:18

helló. kerestem, de nem találtam lehetőséget felhasználói fiók megszüntetésére. tényleg nincs, vagy csak én nem találtam?
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.18. 12:51

starquake írta:helló. kerestem, de nem találtam lehetőséget felhasználói fiók megszüntetésére. tényleg nincs, vagy csak én nem találtam?

Nincs ilyen funkció, valóban. Ha szeretnéd, törlöm a fiókodat.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.11.25. 20:23

Nanu!

Hogyan lehet eseményt törölni? Az előadásnak vége, megtartottam, és gondoltam, leszedem valahogy de nem jött össze. Amúgy itt van, hogy mi történt (azért nem teszem be ide, mert ott vannak az előzmények is...): http://makszutov.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=436 ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.25. 22:24

Nem lehet törölni eseményt, de szerintem nem is kell! Őrizzük meg az utókornak, a csillagászattörténetnek, hogy volt ilyen! Elfér az archívumban, a főoldalon / Aktuális események menüpontban pedig úgyis csak az aktuális események listázódnak. (Szerkeszteni viszont lehet, ha rosszul adtad meg az időintervallumot, az esemény jobb felső sarkában található ikonra kell kattintani.)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.25. 22:35

Amúgy gratulálok a bemutatóhoz! Mindig jó érzés ilyen lelkes és elkötelezett amatőrcsillagászok sorait olvasni.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

kellemetlen eset

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.12.11. 14:51

Nanu! :(

Jó dolognak tartom az internetet, viszont most ezzel kapcsolatban egy roppant kellemetlen dolog történt meg velem, és ezt Veletek is meg szeretném osztani, felhívva a figyelmet, hogy mindenki vigyázzon egy kicsit (habár lehet, hogy csak nekem vannak ilyen ismerőseim...). Legtöbb ismerősöm, osztálytársam tudja, hogy csillagászattal foglalkozok. Két hónapja egy rejtélyes, magát Nagy Sanyiként nevező illető vett fel MSN-re, és sikerült az én segítségemmel (persze nekem nem tűnt fel) megalkotni magáról egy képet. Végeredményként annyit tudtam róla, hogy volt a nyáron az ágasvári táborban (azt ő tudta, hiszen meséltem neki), és van egy 20 cm-es dobsonja (ezt én mondtam, ő pedig helyeselt). Onnan jött ez, hogy emlékeztem egy fiatalabb amatőrre, akinek 20 cm-es csöve volt, viszont pocsék névmemóriám, és rá gondoltam. Azóta nem kaptam róla hírt. Később az igazi fiatal csillagász bejelölt itt, Csillagvárosban. Voltak hatalmas keveredések a fejemben, írtam több ismerősömnek, hogy akkor ki kicsoda, de végeredményként bebizonyosodott, hogy az igazi, Kiss András, "Nagy Sanyi" mellé pedig tettem egy kérdőjelet az MSN-ben. Ma derült ki, hogy mi is történt. Egy rosszindulatú osztálytársam alkotta meg Nagy Sanyit, és az én segítségemmel átvert. Azért nem jelentkezett azóta, mert a jelszót viszont elfelejtette. Kiderült viszont az is, hogy valamilyen néven ide is regisztrálta magát (sajnos a felhasználónevét nem árulta el), és az én észleléseimet tette fel, aztán ha valami kérdés érkezett, azt én megválaszoltam neki az iskolában... A mai délutánomat eddig azzal töltöttem, hogy kerestem a hozzászólásait, de azóta elővigyázatosságból bizonyára kitörölte, ahogy ígérte nekem, de azért keresgélek, hát ha találok valami nyomot. Szerencsére programot nem tudott szervezni a nevemben, hiszen nem tag. Ezzel szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy akinek hasonló rosszindulatú, több egyéniséggel rendelkező ismerőse van, vigyázzon! :( Ezúton is elnézést kérek Andistól a sok kíváncsiskodó levél miatt...
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”