Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2009.09.14. 21:04

Jézus a Hegyen!

Most csodálkoztam egy nagyot, mert sikerült bezuhannom a Fórumba. Megkaptam a szeptemberi Meteort, benne az ismertetővel. Több sem kellett, regisztráltam rögvest. Először picit lassan mehetett a dolog, mert nem csak a csillagos mezőket töltögettem ki, így azután ki is rakott, hogy már elavultam. Utána már csak a csillagosokra koncentráltam. Végigrohantam a dolgokon, hogy sikerüljön. (Megj.: ha jól vettem a nagy rohanásban, vannak kérdések - ha jól emlékszem csillagosak - amikre inkább jelölő négyzetet használnék, ha már kódolni kell. Például milyen távcsöve van, mi érdekli, mit szokott nézegetni, Napot vagy (kizáró vaggyal) a Holdat, vagy mélyegezik, vagy a szomszédasszonyt. Érzésem szerint itt több is megengedhető.)
A végén a rádiógombos kérdésre: tag vagyok-e vagy sem, elküldtem, hogy "igen", de a nyolcjegyű kódról szó nem esett, pedig a szemetesből szedtem vissza a borítékot. Ráadás; kért egy fényképet, amit megjegyzése szerint át is méretezett, nagyot koppant - nem láttam viszont a képet - és azután elhallgatott.
Próbáltam belépni így-úgy, sehogyan sem sikerült. A belépési kísérlet után az ablak tetején egy piros hátterű üzenet volt; "FUSION_INACTIVE_USER". A fórumba próbáltam belépni ezekután, és sikerült. (Vagy nem? Nem tudom még.)
Nagyon örülök a lapnak.

Üdv: Szolcs
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.14. 21:11

szolcs írta:Próbáltam belépni így-úgy, sehogyan sem sikerült. A belépési kísérlet után az ablak tetején egy piros hátterű üzenet volt; "FUSION_INACTIVE_USER". A fórumba próbáltam belépni ezekután, és sikerült. (Vagy nem? Nem tudom még.)


Köszönöm a részletes leírást, ebből meg is van a valószínű megoldás: nem aktiváltad a regisztrációdat, ezért nem tudsz belépni (az adatok ekkor még megadhatók, de aktiválás nélkül nem lehet továbblépni).

Az aktiváláshoz elvileg emailben kellett kapjál egy linket, amire kattintva lehet befejezni a regisztrációt. Amíg ez nincs meg, addig sajnos ilyen csúnya piros hibaüzenetek fognak potyogni.

Ha nincs meg a levél, jelezd légyszíves privátban (BL kukac MCSE pont HU) és megnézem, mit tehetünk.

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.14. 22:18

szolcs írta:Megj.: ha jól vettem a nagy rohanásban, vannak kérdések - ha jól emlékszem csillagosak - amikre inkább jelölő négyzetet használnék, ha már kódolni kell. Például milyen távcsöve van, mi érdekli, mit szokott nézegetni, Napot vagy (kizáró vaggyal) a Holdat, vagy mélyegezik, vagy a szomszédasszonyt. Érzésem szerint itt több is megengedhető.

Reagálva a zárójeles mondatra: ha az adatlap szerkesztésekor a Ctrl gombot lenyomva kattintgatsz, akkor egyszerre több érdeklődési terület, műszer stb. is kiválasztható.

Az adatlap utólag is szerkeszthető, javaslom, próbáld ki!

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
kottek
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.09.14. 18:44

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: kottek » 2009.09.15. 11:29

Sziasztok!

Az oldal nagyszerű. A szeptemberi Meteor egyik kellemes meglepetése volt.
Ezúton is gratula a készítőknek.

Eddig egy hibát találtam: a képek kezelése nem áll a helyzet magaslatán.
A galéria ->képek -> képeim -> feltöltés nekem nem sikerült. feltöltési hiba 407 (ez lehet, hogy céges tűzfal, otthonról sem ment, próbáltam IE Mozilla böngészőkkel.)
ellenben blog írásakor sikerült képet beillesztenem.
de ez sem jelenik meg a képeim között. praktikus lenne.

Köszönettel
Kottek Krisztián
Kottek Krisztián
patrik
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.09.15. 14:09

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: patrik » 2009.09.15. 14:33

A részletes keresés nem alapján nem működik!
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.15. 14:49

Üdv!

Véleményemet már leírtam a Mikrometeorozás c. témába, az oldallal kapcsolatba. Ennek az oldalnak az is nagy előnye, hogy azokkal is kommunikálhatunk akik nem szoktak fórumozni, viszont ha már benéznek, és mivel regisztrált, ír is...

A fórum nekem különösen tetszett, viszont abban segítsetek, hogy egy Élménybeszámolók, vagy Észlelések nevű témát hová lehetne tenni? :)

Szerkesztés: most látom, hogy van Blog is. Akkor a kérdésem lényegtelen... :P
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.15. 21:42

kottek írta:Sziasztok!

Az oldal nagyszerű. A szeptemberi Meteor egyik kellemes meglepetése volt.
Ezúton is gratula a készítőknek.

Köszi! Én meg köszöntelek mint első igazi bloggerünket! :-)

kottek írta:Eddig egy hibát találtam: a képek kezelése nem áll a helyzet magaslatán.
A galéria ->képek -> képeim -> feltöltés nekem nem sikerült. feltöltési hiba 407 (ez lehet, hogy céges tűzfal, otthonról sem ment, próbáltam IE Mozilla böngészőkkel.)

Utánanéztem, a 407-es hiba céges proxy szűrés esetén adódik, tehát a munkahelyeden ezért nem ment.

Én most tettem egy próbafeltöltést, és sikerült, úgyhogy nem tudom, mi lehet a gond. Megpróbálnád újra otthonról?
kottek írta:ellenben blog írásakor sikerült képet beillesztenem.
de ez sem jelenik meg a képeim között. praktikus lenne.

Igen, a blog független a képgalériától. Anno ugyan gondolkodtam rajta, hogy integráljam-e, de végül úgy döntöttem, nem integrálom. Azért döntöttem így, mert ugyan az jogos igény lehet, hogy a képgaléria képeit a blogban meg lehessen jeleníteni, de nem biztos, hogy mindenki szerenté, hogy a blogba feltöltött ábrákból készüljön galéria is. Így ha nem gond, maradna a két független képfeltöltési lehetőség.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.15. 21:45

Zoli írta:
A fórum nekem különösen tetszett, viszont abban segítsetek, hogy egy Élménybeszámolók, vagy Észlelések nevű témát hová lehetne tenni? :)

Szerkesztés: most látom, hogy van Blog is. Akkor a kérdésem lényegtelen... :P

Annak örülök, ha Te is nyitsz egy blogot, viszont a fórumban is van egy elég bő lére eresztett észlelési rovat: a Nap, Hold, mély-ég stb. alfórumok mind az Észlelés főfórumba tartozik.

Ha emellett is hiányérzetetek van, beszéljünk róla! Most még rugalmasan lehet alakítgatni az oldalt.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2009.09.15. 22:02

sziasztok,

zsír ez a cucc!
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2009.09.15. 22:37

Szia Laci!
Tényleg jó lett az oldal! Kicsit még szokni kell igaz, Levente egyzerűbb struktúrájához vagyok szokva :oops:
Viszont kérdezném, hogy a csoporthoz csatlakozáskor ill. az ismerős jelöléskor felugró fekete ablakot hogyan lehet leokézni? Én csak a bezáró x-et látom rajta.
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”