Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2468
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mephi » 2015.07.20. 20:16

Pl. az én távcsővemnek, a MACSED egyik távcsövének és EQ5-ös állványának, az acél háromlábnak és az ellensúlynak itt készültek a táskák:
http://www.ruditok.hu/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2015.07.20. 20:43

Sziasztok!

Az ország nyugati területén élőknek ajánlhatom:Hangszertok,fegyvertok,bortok!!!!! gyártása.
Veiger Csaba Készít gurulós,kerekes tokokat is nehezebb eszközökhöz,hogy ne kelljen cipelni ami súlyosabb.
http://veiger.hu/

Nem most kezdte az ipart és teljesen profi dolgokat készít Zalaszentgróton.

Szóval a távcsőtok mellé szerintem jól jön egy bor-tok is, az észlelések kiértékelése mellé baráti társaságban.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.07.20. 22:43

leslie9 írta:Sziasztok!

Hordotaskakkal szeretnek kerdezni. Nem talaltam ezzel kapcsolatban topicot ezert irok ide. Van egy 130/650-es Newtonom EQ2-n. Autom nincs ezert egy olyan hordotakskat kesek ami vallra akaszthato. A tavcso boltokban lehet kapni vaszonbol. Errol van valakinek valami velemenye? A masik, hogy van belelt taska 150/750-re. Kibelelve ez milyen lenne??
Vagy esetleg kulon csinaltassak egyet? Ez esetben van otletetek, hogy kinel lehetne ilyet csinaltatni?

Elore is koszonom a valaszokat!

Udv,
Laci


Az új Meteorban van egy cikk Kása Jánostól, ő a Ruditok nevű céget említi.
leslie9
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.31. 15:57

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: leslie9 » 2015.07.21. 08:50

Köszönöm a válaszokat!
Tomy27
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.11.10. 15:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Tomy27 » 2015.08.06. 21:09

Üdv,
Érdeklődni szeretnék hogy a Celestron Plössl 4 illetve 6mm FMC bevonatú okulár
minőségben várhatóan teljesítheti az SW Plössl szintjét?Sajnos ezeket nem ismerem.
Tomy27
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.11.10. 15:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Tomy27 » 2015.09.06. 10:08

Üdv,
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy SW 150/750- es BD tubus,
amiben még a gyári segédtükör van, ami elég nagy központi kitakarást
eredményez (47mm - 31%) ugye.Az érdekelne hogy ha esetlegesen
ki cserélném egy (34,5mm - 23%) méretre, ( ilyen van az SW 130/650
tubusban egyébként) akkor ezzel mennyit változna vajon a képminőség
illetve a kontraszt?Vagy ez már már túl kicsi ehhez a tubushoz?Kizárólag
vizuális meg figyelés a cél, szóval a fotografikus szempont nem számít.
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.09.06. 11:02

Beleteheted de ahhoz alacsonyabbnak kell lenni a kihuzatnak és emiatt hátrább is kell vinni a főtükröt.
Hogy jobb lesz?
Lehet, de az is lehet hogy még rosszabb, ez függ a tükör minőségétől is.
De ha adott a segédtükör és van időd akkor ki tudod próbálni majd eldöntheted, hogy jobb lett vagy rosszabb.

Én úgy oldottam meg, hogy megtoldtam a tubust és készítettem egy 2"-1,25" átalakítót a kihuzatra ami sokkal alacsonyabb. (gyári fekete menetes rész ki, be az új alacsonyabb) 5perc alatt vissza lehet alakítani.
Kép
Kép
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2015.09.06. 11:49

Én a 200/1200-asba cseréltem segédtükröt, 19%-ra levittem a kitakarást. Nekem semmit nem kellett átalakítani sem a tubuson sem a kihuzaton. Szerintem alapból nagyobb segédet raknak a csövekbe talán így könnyebb a kollimálás. A fény sugárkúpja pont akkora nekem a segédnél mint amekkora a tükör. Így macerásabb a beállítás de szerintem megérte megcsinálni. Igaz hogy jó minőségű tükröt raktam bele, de nem hiszem hogy csak ennek a számlájára írható a kontraszt növekedés. Vizuális használatnál szerintem érdemes minimalizálni a kitakarást.
Tomy27
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.11.10. 15:58

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Tomy27 » 2015.09.06. 12:55

Stefi írta:Beleteheted de ahhoz alacsonyabbnak kell lenni a kihuzatnak és emiatt hátrább is kell vinni a főtükröt.
Hogy jobb lesz?
Lehet, de az is lehet hogy még rosszabb, ez függ a tükör minőségétől is.
De ha adott a segédtükör és van időd akkor ki tudod próbálni majd eldöntheted, hogy jobb lett vagy rosszabb.

Én úgy oldottam meg, hogy megtoldtam a tubust és készítettem egy 2"-1,25" átalakítót a kihuzatra ami sokkal alacsonyabb. (gyári fekete menetes rész ki, be az új alacsonyabb) 5perc alatt vissza lehet alakítani.
Kép
Kép


Húú, nem gondoltam hogy tükör csere esetén ilyen módosítások szükségesek.
Ez esetben nem igen valószínű hogy kicserélem, nem szeretnék módosítgatni a
tubuson, legalábbis most még így vélekedek.Egyébként milyen méretű tükröt is
tettél be a gyári helyett, illetve vizuálisan láttál valami változást a kép rajzolatán?
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.09.06. 13:55

Én nem cseréltem ki, ebben gyárilag kicsi a segédtükör és ezért szükséges az átalakítás vagy nagyobb segédtükör ha a teljes átmérőt akarja valaki használni.
Hiába a kis s.tükör ha a főtükör vagy az s.tükör minősége rossz. Elsőnek azt kellene ellenőrizni, az biztos sokkal látványosabb változást hozna.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”