Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.01.25. 02:11

Mindenesetre, én úgy érzem, ha nagyon régi korokat nézünk, és bármi is volt akár fejlettebb élőlény, de nem sok volt, eleve sokkal kisebb eséllyel is találkozunk lelettel is , főleg ha nem sok volt. Ezt csak úgy logikailag gondolom. A felszín közelében többet kaparásznak szerintem a régészek is.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.01.25. 11:13

Balage írta:"A hivatalos tudomány állítása szerint százmillió évvel ezelőtt jelentek meg a Földön az első madarak, az első főemlősök és egyéb állatok..."
- a legősibb madarak 150 millió éve jelentek meg.
- a főemlősök....... hadd ne kelljen már mondani, hogy nem a dinoszauruszok korában jelentek meg. Az emlősök egészen a dinoszauruszok kipusztulásáig cickányszerű lények voltak.
- "és egyéb állatok" meg sületlen ködösítés, a tipikus hozzá nem értés megnyilvánulása.


Jó volt a hozzászólásod, csak ez a cickányos nem tetszik. A cickány, by default, emlős állat. Tehát ha 100millió évvel ez előtt cickányok voltunk ( akár lehettünk is), akkor már emlősök voltunk. Kicsik, kisebbségben, de emlősök. Valószínűleg arra gondolsz, higy cickány méretű, de fene tudja hogy szaporodó, kistestű, aljnövényzetben rejtőzködő kis nyüzügék voltunk/lehettünk.

wikiből idézek:
"The first mammals (in the sense given to the term by Kielan-Jawarowska et al.)[4] appeared in the Late Triassic epoch (about 210 million years ago), 60 million years after the first therapsids. They expanded out of their nocturnal insectivore niche from the mid-Jurassic onwards; Castorocauda, for example, had adaptations for swimming, digging and catching fish.[18]"
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Hol vannak ők? avagy egy ötlet a SETI kutatáshoz

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.01.25. 12:02

"A felszín közelében többet kaparásznak szerintem a régészek ".

A megbeszélt téma nem a régészekre vonatkozik, hanem az őslénytan kutatókra. Viszont tény, hogy az ősdögészek (magyarul paleontológusok) viszont csak a negyedkortól kezdve bukkantak emberi tevékenységre mutató tárgyakat, pl. pattintott kőszerszámokra. A paleontológusok a negyedkortól lefelé még soha sem találtak olyan tárgyat (pl. fülesbögrét, mozsártörőt, palacsintasütőt), amely bármilyen magasabb kulturlény tevékenységéből ered. Az állítólagos évmilliókkal-tízmilliókkal ezelőtti leletekről régebben úgy gondoltam, hogy jóhiszemű tévedések, belemagyarázások. Ma már látom - éppen Nemere I. közlése alapján -, hogy bizony ezek mind tudatos hamisítások, vagy egyszerűen hazugságok.
Re: cickány. Nem arról van szó, hogy az ősi emlősök cickányok voltak, hanem több népszerüsítő könyv hasonlata szerint "cickány nagyságú" lényecskék.
Egyébként ajánlaném figyelmetekbe Farkas Henrik "Kataklizmák és más biológiai tévedések" c. könyvét (kissé már túlhaladott, de lényegében helyes és ráadásul mulatságos is.)
Hanem úgy látom, hogy akaratomon kivül is félre vittem ezt a topikot, amelynek profilja a tudományosan megalapozott "életkeresés". Vigyázzunk ne hogy ide is befurakodjanak a fantaszták! Maradjunk a témánál.BQ.
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”