Új Elmélet

astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.14. 12:38

Kedves levelezők! Nem a témához közvetlenül tartozó megjegyzés, de ebben a vonatkozásban is nagyon tanulságos anekdota:
A XIX. sz. közepén, amikor a bonni egyetemi csillagvizsgálót alapították, az volt a szokás, hogy minden újévkor a porosz király (Vilmos) fogadta az ország neves tudósait és művészeit. Ilyenkor mindenkihez volt egy-egy szava, amire egy mondatban illett válaszolni. A fogadásokon ott volt a bonni csillagvizsgáló, akkor már vilghirü igazgatója, Friedrich Argelander professzor. Vilmos császár-király mindeg ezt kérdezte tőle:
- Nos, kedves professzorom, mi újság az égen?
Ez így ment 10 éven át. Arghelanderben egyszer feltámadt a kisördög, és ez válaszolta:
- Felség! Ismeri-e mind azt AMI MÁR NEM ÚJDONSÁG AZ ÉGEN?
Hát ennyit az új elméletekről. BQ.
Arkhon
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.10.25. 07:25

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Arkhon » 2011.09.17. 23:05

Kukac írta:
Sanci írta:Sziasztok!

Stephen Hawking szerint az Univerzum a semmiből jött létre. Ezt azzal támasztja alá, hogy minden aminek tömege van, a téridőben helyezkedik el, az pozitív energiájú. A téridő maga pedig negatív energiájú. A kettőnek ki kell egyenlítenie egymást, vagyis nullát kell adniuk. Magyarul magát a semmit. Ezt a semmit elég nehéz elképzelni. Én belegondoltam ebbe és teljesen beleszédültem.

Csillagos eget!



Ha a hülyeség negatív energiájú, akkor nem kell, mert a Földön egyre több a hülye ember, és az kiegyenlíti a pozitív energiát.
:shock:


Vagy valahol még nagyon sok pozitív energiának kell lennie:-)
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: véjani » 2011.09.18. 10:24

Kukac írta:
Sanci írta:Sziasztok!

Stephen Hawking szerint az Univerzum a semmiből jött létre. Ezt azzal támasztja alá, hogy minden aminek tömege van, a téridőben helyezkedik el, az pozitív energiájú. A téridő maga pedig negatív energiájú. A kettőnek ki kell egyenlítenie egymást, vagyis nullát kell adniuk. Magyarul magát a semmit. Ezt a semmit elég nehéz elképzelni. Én belegondoltam ebbe és teljesen beleszédültem.

Csillagos eget!



Ha a hülyeség negatív energiájú, akkor nem kell, mert a Földön egyre több a hülye ember, és az kiegyenlíti a pozitív energiát.
:shock:

Én még hülye emberel nem találkoztam, igaz okossal sem,tehát akkor saját magunkat kell kiegyenlíteni ?
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.09.18. 10:35

véjani írta:Én még hülye emberel nem találkoztam, igaz okossal sem,tehát akkor saját magunkat kell kiegyenlíteni ?


Attól, hogy te még nem találkoztál egyikkel sem, még létezik mindkét csoport!
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Új Elmélet

Hozzászólás Szerző: véjani » 2011.09.18. 10:49

Kukac írta:
véjani írta:Én még hülye emberel nem találkoztam, igaz okossal sem,tehát akkor saját magunkat kell kiegyenlíteni ?


Attól, hogy te még nem találkoztál egyikkel sem, még létezik mindkét csoport!

Talán a pontos definiálása a hülyének,és az okosnak,az sokat segítene.
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”