Nibiru - Planet X

mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.12.29. 19:59

hunadmin írta:Mi van akkor ha rendszerünk kettős csillag vagy hármas. És ennek egyik része csak a Naprendszerünk.Ekkor is igazak a Kepler törvények?


Kis mértékben természetesen minden gravitáló test hatással van az összes többire, de mivel ezek roppant távol vannak, így jó közelítéssel igazak ebben az esetben is a fenti törvények. Mint ahogyan működnek az óriásbolygók holdrendszerében is, dacára a sokkal közelebb, a Naprendszerben található nagy tömegeknek.

Ha ezek az alapvető törvények nem működnének, akkor nem lenne GPS-műholdrendszerünk, nem érnének célt a Holdra/bolygókhoz küldött szondák, stb, stb.

--mpt
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.12.29. 20:04

hunadmin írta:...mindenképpen elindult egy felvilágosodási folyamat az átlagemberek körében is, ami előbb vagy utóbb (pillangó effektus) úgy is ki fog szélesedni az élet különböző területein.


Egyetértek Balázzsal, ha ezt a gombamód szaporodó sok szamárságot egyesek szerint "a" felvilágosodás, akkor én faguriga vagyok a lőrinczi fonóban. És köszönöm, én sem kérek ebből a "felvilágosodásból".

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sirius 2010.12.29. 20:31-kor.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.12.29. 20:09

Részemről azzal zárom ezt a topikot, hogy semmi baj nincs azzal, ha valaki hisz valamiben, legyen az tetszőleges időpontú világvége, Nibiru, bármi. A gond az, amikor a hitbéli dolgokat tényként interpretálja és tudatlanságától vezérelve állandóan a tudománnyal ütközteti. Kérem szépen hitbéli dolgokat a tudomány soha nem fog sem megerősíteni, sem cáfolni. Elméleteket viszont érdemes gyártani, és azokat a rendelkezésünkre álló tudományos eszközökkel (tárgyi és szellemi) megvizsgálni. De e kettő nem ugyanaz. Ennek megértése azonban már ismét a Dunning-Kruger-hatás hatálya alá esik...
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.12.29. 20:22

Sirius írta:Egyetértek Balázzsal, ha ezt a gombamód szaporodó sok szamárságot egyesek felvilágosodásnak hívják, akkor én faguriga vagyok a lőrinczi fonóban. És köszönöm, én sem kérek ebből a "felvilágosodásból".


Gergő! Nem ezt hívják felvilágosodásnak, de természetesen ettől még lehetsz faguriga a lőrinci fonóban. :roll:
(ezt hívják felvilágosodásnak ;) )

Vizi Péter írta:Részemről azzal zárom ezt a topikot, hogy semmi baj nincs azzal, ha valaki hisz valamiben, legyen az tetszőleges időpontú világvége, Nibiru, bármi. A gond az, amikor a hitbéli dolgokat tényként interpretálja és tudatlanságától vezérelve állandóan a tudománnyal ütközteti. Kérem szépen hitbéli dolgokat a tudomány soha nem fog sem megerősíteni, sem cáfolni. Elméleteket viszont érdemes gyártani, és azokat a rendelkezésünkre álló tudományos eszközökkel (tárgyi és szellemi) megvizsgálni. De e kettő nem ugyanaz. Ennek megértése azonban már ismét a Dunning-Kruger-hatás hatálya alá esik...


Csatlakozom az előttem szólóhoz, és köszönöm mindenki eddigi hozzászólását a témához.
Azért még alkalomadtán ide benézek, hátha mégiscsak valaki fellő egy megdönthetetlen bizonyítékot. ;)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.12.29. 20:38

hunadmin írta: hogy ha katasztrófa nem is lesz 2012-ben, de már mindenképpen elindult egy felvilágosodási folyamat az átlagemberek körében is, ami előbb vagy utóbb (pillangó effektus) úgy is ki fog szélesedni az élet különböző területein.


Azt hiszem, értem, hogy mit akarsz mondani. :)
De azzal nem értek egyet, hogy az összeesküvés-elméletek nyithatják fel az emberek szemét. Ezek nem építenek semmit, nem tesznek hozzá semmit semmihez.
Ha ezt a mérhetetlen szellemi és fizikai energiát inkább a civil összefogás építésére fordítanák az elmélet-gyártók, mintsem hagymázas álmoknak a szövögetésére, akkor el lehetne érni valami változást. De ez így csak az altatás egy másik formája.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.12.29. 21:06

Nagyon tanulságos vita volt ez, szándékosan nem szóltam eddig hozzá. Nem akartam a trollt táplálni.

A már említett világvége várakozások sorából ne felejtsük ki a 2000 májusi "bolygók egy vonalban" hisztériát, mikor is a Gellért-hegy belecsúszik a Dunába. Ez elmaradt, mint ahogyan a bocsánatkérések azok részéről akik a tévinformációkat terjesztették.

Hasonló bolygó felsorakozási pánik 1186-ban is volt, palota-kapuk befalazásával, vagyonok elköltésével stb.
(Ha valaki el akarja kótyavetyélni a vagyonát, tekintettel a 2012-es világvégére, szóljon nekem ;) )

Jut eszembe jön valaki 2012 világvége afterparty-ra? :lol:
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.12.29. 21:26

maro írta:Nagyon tanulságos vita volt ez, szándékosan nem szóltam eddig hozzá. Nem akartam a trollt táplálni.

:lol:
Tamás, ha van valami táplálékod, kérlek ne szabadkozz. Oszd meg velünk halandókkal. ;)
Elmennék a party-ra ha nem az estec-be kéne mennem. :roll:
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: tobe » 2010.12.31. 19:49

Most néztem a TV-ben egy műsort nemrég, ugyebár mivel most van szilveszter, ilyen szórakoztató jellegű, akár hiszitek, akár nem a Nibiru is meg volt említve, hogy most amiatt jön a vég ... Hát akkorát röhögtem... :)
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2011.01.02. 14:55

Szia Maróti Tamás!
Csodálkozom azon, hogy Te hozzászóltál egy alaptalan vitához.
Már hosszú hónapok óta egyszersem szóltam az analfabéták
vitájába! Olyan 8 -10 ember van, aki valóban szaki, és ezekkel
a névtelen, anonim és inkognitóbam pofázó, tudatlan patkányokkal
szemben felveszik a kesztyüt ! De, MINEK !!??
Üdv. :Tóni
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Nibiru - Planet X

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.01.02. 18:32

Tóni írta:Csodálkozom azon, hogy Te hozzászóltál egy alaptalan vitához.

Szia Tóni!

Nincs ezen mit csodálkozni. Barta Lajos véleményét osztom, nem lehet válasz nélkül hagyni a kérdéseket, és a nyilvánvaló provokációktól eltekintve illik tisztes választ adni. A hozzászólásomban egyébként a méltatlanul elfelejtett 2000-es bolygóegyüttállás okozta hisztéria volt a lényeg. Nem használtuk ki eléggé az abban rejlő lehetőséget és kértük számon a hívőktől, hogy most akkor mi van? Hogy talán gondolkodni kéne mielőtt rémhíreket terjesztünk!

Ez igaz 2012-re is. Nem véletlenül emlegettem az afterpartyt. Lehetne bulit, kampányt, bármit szervezni, hogy na ugye, hogy nem lett vége a világnak. Ezzel kicsit előtérbe lehetni állítani a megfigyelés és a gondolkodás fontosságát.

Üdv,
Tamás
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”