Észlelőesték

Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2009.09.29. 17:27

Üdv!

Habár nem kaptam válaszokat, mivel egy pillanattal ezelőtt küldtem el ugyan ezt az üzenetet a Leonidak levelezőlistára, de gondoltam, hogy ide is fel kellene tennem valamilyen módon, hogy tudassam azokkal is, akik nincsenek fent a listán. Végül annyit változtattam, hogy a téma neve Észlelőesték lett, és így ha az én kezdeményezésem nem is jön össze, mások nyugodtan használhatják...

A levél:

"Nanu!

Csillagváros segítségével kinyílt a szemem, és felfedeztem, hogy itt a környékemen (20 km-en belül) többen is foglalkoznak a csillagászattal, mint eddig gondoltam. Mint már korábban írtam, próbálkoztam, és jelenleg is próbálkozok itt Szécsényben is amatőröket keresni (eddig nem nagy sikerrel, de sok szálon fut a dolog, és folyamatban van...), és új embereket keresni (legfőképp bemutatásokkal).

Visszatérve az előző gondolathoz, egy születési hely szerinti keresés alapján felfedeztem hogy többen vannak mint gondoltam. Arra jutottam, hogy a "központban", valahol Balassagyarmat környékén kellene egy közös észlelőestét tervezni. Ahogy szétnéztem a térképen, sok helyen van ilyen. Salgótarjánban is szokott lenni, és még sok más helyen (a Kiskun észlelőestékről nem is beszélve), viszont ezen a területet semmilyen tevékenység nem folyik.

Még semmi nem biztos, de reménykedek benne, hogy nem csak én látok benne jövőt. Akit érdekel a dolog, kérem írjon nekem levelet, és ha már hárman, négyen összejöttünk, egy témát is nyithatnánk a dolognak az egyszerűbb kommunikáció érdekében.

Várom a jelentkezőket!

Üdvözlettel:

Baracki Zoli, Szécsényből ;)"
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.01.03. 14:48

Nanu!

Végre sikerült találnom itt, Nógrád megyében egy észlelőhelyet, ami sokunkhoz közel van (itt gondolok a "határ menti" településekre: Balassagyarmat, Salgótarján, Egyházasgerge, Karancsság, Nógrádmegyer, Szécsény...), és egészen jó az ég. Ráróspusztára gondoltam (nem a nyaralófalucska, hanem a tábor). Koordinátái: 48°12'40.43"É 19°33'34.85"K Könnyen megközelíthető autóval, és vonattal is (Balassagyarmatról átszállás nélkül). 5-6 kilométeres körzetben egyetlen nagyobb fényszennyező város sincsen. A környék tele van erdővel, járható túraútvonalakkal, szóval akinek kedve van, napközben elmehet egyet sétálni... Sajnos még honlapot, árakat, étkeztetést és egyebeket nem találtam. Szerintem jó lenne már egy 1-2 éjszakás észlelőestét ide is tervezni... Akinek tetszik az ötlet, kérem jelentkezzen! ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Mariann
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.12.27. 10:05

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2011.08.25. 14:59

Sziasztok!

Nem sokan használják ezt a fórumot!
Zoli, köszönöm, hogy létrehoztad.

Tass után Dömsödre várunk minden kedves érdeklődőt egy nomád észlelőestre augusztus 26-27-én (holnap, péntek este).

Kicsit bővebben: http://www.csepelcsill.org/hirek

Tassi képek itt:

http://www.csepelcsill.org/kepek
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.09.06. 10:32

Szeptember 15.
Csillagnéző túra a Zselici Csillagoségbolt-parkban

A Zselicben a lakott területektől, városoktól távoli, világítás nélküli helyen olyan látvány tárul a túrázók elé, amilyen nemcsak Magyarország, hanem egész Európa területén is ritkán adatik meg. Naplemente után derült, felhőtlen égbolt esetén a csillagos égbolt megfigyelésére lesz lehetőség Európa egyik legkisebb fényszennyezésű területén, csillagász szakember segítségével. A résztvevők távcsővel figyelhetik meg a szabad szemmel nem látható jelenségeket, és számtalan érdekes információt tudhatnak meg a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrétől.

A részvételhez előzetes jelentkezés szükséges, létszámkorlátozás van! Telefon: 30/405-4571

Helyszín, időpont: Bánya, Panoráma Panzió parkolója, 18.00 óra
Túra hossza, időtartama: 5-6 km, 3-4 óra
Részvételi díj: Felnőtt: 800 Ft/fő; 18 éves korig: 600 Ft/fő

---------

Megj.: Bánya Bárdudvarnok része, Kaposvártól kb 20 km-re. A Bárdudvarnok-Kadarkút közti útról kell letérni (Bánya/Lipótfa táblánál) balra, leereszkedni Lipótfára (én itt fordulok elő gyakran, de sajnos most 15-én pont nem leszek lent), ott a központban jobbra, majd kb 1km múlva a tavak fölött elhaladva egy kereszteződésben ismét jobbra (egyenesen SEFAG van kiírva, ez az út bevisz a Zselicbe) és már Bányára is értünk.

A következő hasonló Október 19-én lesz, az viszont a Hotel Kardosfától indul, a Zselic szívéből.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2013.04.12. 23:32

I. DoubleB Észlelőest

Amcsüdv! (SZERKESZTVE!!) - "Továbbiakban"

Szeretettel meghívok minden kedves érdeklődőt egy tavasznyitó egészestés észlelésre és távcsőbemutatóra, amely a Sóskúti kőfejtőn kerül megrendezésre. Egy kisebb arzenállal települünk ki amelyben a 10x50 es binótól a 300/1500 as dobson-ig egy fél tucat műszer (binokulár, refraktor, reflektor) tesztelhető és kipróbálható. Igaz fényszennyezéstől nem a legjobban védett hely, ugyanis elég közel fekszik Érdhez, de ha engedi az időjárás szép kis látványban lehet részünk. Az összeröffenés borús idő esetén is meg lesz tartva, max egy jót beszélgetünk megosztjuk egymás tapasztalatait. Esős idő esetén viszont sztornó a dolog. Ha viszont az idő nekünk kedvez, egy 'kis maratont' csinálunk mélyég objektumokból, megnézzük a már halványuló fényben tündöklő üstököst a Panstarrs-t, bolygózás, kettősőzés, holdazás stb, meglátjuk mit enged az ég. Egy objektumra fordítva a csöveket pedig tesztelhető melyik hogy teljesít a másikhoz képest. Ha neked is van kedved és időd egy kis kiruccanásra hívj vagy írj bátran, mindenkit sok szeretettel várunk legyen az fiú vagy lány. Megközelítése kocsival megoldható, több kisebb földút út is vezet a kőfejtő tetejére. Ételt-italt mindenki hozzon magával.

Helyszín: Sóskút, Kálvária-hegy - Kőfejtő (GPS: 47.413235,18.82686)
Időpont: 2013. április 18. ; 18:00 - 06:00
Információ:
hootsee@citromail.hu 30/491-2425
adam.babai@gmail.com 20/411-9132

Pillanatnyi létszám: 7 fő

Továbbiakban:

Ma este robogóval elmentem megnézni a helyet. Elég sokat változott az elmúlt időben a fölfelé vezető út. Beszéltem egy helyivel aki azt mondta hogy nem lehet fölhajtani gépjárművel, mert a közelmúltban fiatalok fölhajtottak kocsikkal, rallyzgattak, fölszántották az egészet, valamelyik autóval meg is borultak. A földút nagyrésze könnyen járható autóval. Csak az út elején van egy kisebb buckásabb rész, amin kérdéses hogy át tudunk haladni autóval, reméljük a legjobbakat. Szerintem ha fölgurulunk kipakoljuk a távcsöveket, látják hogy nem rally-zni mentünk föl, nem fognak ránk szólni. Hatóságilag nem tudom hogy tiltva van e a fölhajtás, legalábbis semmilyen tiltó, vagy információs tábla, sorompó, nem figyelmeztet vagy állja útját a sofőrnek. Legrosszabb esetben az autókat lent hagyjuk az emelkedő a alján. és gyalogosan 2-300m-t kell sétálni.

A találkozó a sóskúti templomnál (Kisboldogasszony Templom) lesz: 2038 Sóskút, Fő u. 21. 18:00-kor
Mi egy fél órával hamarabb fogunk megérkezni megnézzük mennyire járható autóval a buckás rész. De a találkozó a templomnál lesz. Aki később (18:30) után tud csak megérkezni, megkérem hogy telefonon értesítsen vagy küldjön email-t hogy ne várjunk rá. A további útvonalat alább láthatják a később érkezők.
Templomtól a második utca jobbra (Vörösmarty utca), végig egyenesen a következő kereszteződésig ahol jobbra kell fordulni (Gárdonyi Géza utca) majd végig ki koppanásig, ahol balra látható lesz a fölfelé vezető földút.

Kép

Akinek esetleg nem nyitná meg a fórum a képet: http://i.imgur.com/UxppMoM.png

Derült Eget!
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2013.11.03. 10:24

Kép

Akinek nem nyitná meg a fórum a képet: http://i.imgur.com/j1Ao4us.jpg

Elérhetőségek:
Ádám: adam.babai@gmail.com
20/411-9132 (08:00-14:00 között nem elérhető)
Roland: saiph.astroteam@gmail.com
30/491-2425
demo9
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.11.23. 08:23

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: demo9 » 2013.11.08. 12:54

"Tök jó volt a tegnapi észlelés!" - de ha valaki (DoubleB) szervez vmi megmozdulást, akkor jó lenne, ha ott lennének a helyszínen.
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2013.11.10. 19:42

Üdv!

A hirdetés feltétele óta egyetlen e-mail, vagy telefon hívás sem érkezett a részünkre. Ennek ellenére a megbeszélt időponton kint voltunk a helyszínen, mert előfordult már hogy a telefonos érdeklődés ellenére elég szép számban gyűltünk össze. Csapatunk egyik tagja 1300 km-ert Németországból egy 305/1500-as dobsonnal, hogy minél több felszerelést megmutathassunk az érdeklődőknek, csak a találkozó miatt lett Magyarországra hozva. Meg is volt mindig a sikere. Azt nem tudom, hogy ön mikor tartózkodott a megbeszélt helyszínen, mi egy fehér volvo-val voltunk a templom melletti parkolórészen jobb oldalt. 16:30 ig mobiltelefonon ellenőriztük az email-eket, valamint vártuk a telefonhívást, ugyanis a hirdetésben le volt írva hogy jelezzék telefonon pontos érkezésük idejét, amennyiben késésükre számíthatunk, vagy információt szeretnének kérni stb. Miután senki nem állt a templomnál, fölmentünk a hegyre, hátha ott találunk valakit, ugyancsak sikertelenül. És mivel nem magunknak akartunk bemutatót tartani, ezért elindultunk visszafelé. Felháborodását alaptalannak találom. Még ha kint is volt a helyszínen ahogy azt ön állítja, úgy gondolom semmibe nem tartott volna fölhívnia minket, hogy egyeztessük a találkozót hátha valaki elnézett valamit, de én úgy gondolom, valószínűleg nagyon elkerültük egymást. A hirdetésben és az alatt is 2 telefonszám és 2 e-mail, hogy mindenkinek akinek problémája akadna, fel tudjon minket hívni és információt tudjon kérni. Most nem fogok arról magyarázkodni senkinek, hogy milyen a találkozóink színvonala, megbízhatósága. Aki tartott már velünk, tudja milyenek vagyunk.

Üdv.: Saiph
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.11.14. 08:30

Sziasztok!

Az előző alkalom nekem nagyon pozitív élmény volt, és nagyon sajnálom, hogy most nem tudtam menni. Remélem lesz még alkalmunk találkozni a III. észlelőesten!

Üdv,
Gábor
Bóta Roland
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.11.17. 13:37

Re: Észlelőesték

Hozzászólás Szerző: Bóta Roland » 2013.11.15. 10:24

Szia Gábor!

Örülök, hogy jól érezted magad a márciusban megrendezett észlelőesten. Sajnálatos módon a II. összeröffenés nem sikerült úgy, ahogy terveztük. 5-en jelezték is, hogy munkabeosztásuk, valamint az időjárás kiszámíthatatlansága miatt nem tudnak eljönni. Ezzel sajnos számolnunk kellett, de reménykedtünk. De ez nem tántorít el minket. Sok szeretettel várunk téged és mindenkit aki általad csatlakozna hozzánk a következő észlelőestére, ami jövő tavasszal kerül megrendezésre ;) .

Üdv: Saiph
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”