Észlelőhelyek

Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2013.03.17. 21:02

*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2016.02.22. 13:02-kor.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.03.20. 00:22

Kiskun Alajos, Kelemen Lajos! (Igen, igen, némi pü után)

Képzeljük el, hogy mondjuk kikerül ez az észlelőhelyek link az mcse-hez. OK, jászuk le:
Mondjuk vagyok kezdő - nemismerős. Ráklikkek. Hú de jó lenne kimenni! Itt van nem messze tőlünk! Irigykedek. Kimenjek? De jó lenne ! Egyedül? Köllene valami kontakt.Valaki.
Remélem értitek.

Aki javasolja, javasoljon valami elérhetőséget, ahogy itt a fórumon is kitettétek a neveket – pl Csonkatorony esetén Mojo rendszeresen beszól, akár a kiskun honlapon, akár itt a városba’, meg a mak-on is. De pl a bátorligeti is erősen kötődik egy csapathoz = az itteni bátorligeti maraton topic címe sztem nyugodtan kitehető. Vagy lehet annyi is elég hogy “Dunakeszi repülőtér: Soponyai György – elérhető a csillagvároson keresztül”
Nos lehet hülyeség, de sztem így a kör bezárulna, bárki tudná használni ezt a guglis app-ot.

https://maps.google.hu/maps/ms?msa=0&ms ... 61de2e3164

sp.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.20. 01:43

sp. írta:Aki javasolja, javasoljon valami elérhetőséget, ahogy itt a fórumon is kitettétek a neveket – pl Csonkatorony esetén Mojo rendszeresen beszól, akár a kiskun honlapon, akár itt a városba’, meg a mak-on is. De pl a bátorligeti is erősen kötődik egy csapathoz = az itteni bátorligeti maraton topic címe sztem nyugodtan kitehető. Vagy lehet annyi is elég hogy “Dunakeszi repülőtér: Soponyai György – elérhető a csillagvároson keresztül”
Nos lehet hülyeség, de sztem így a kör bezárulna, bárki tudná használni ezt a guglis app-ot.
sp.


Erre lenne jó ez a honlap... Be kell regisztrálni, és kommunikálni kell.
Sajnos kimondottan kiscsoportos formátumhoz megfelelő fórum nincs, de mivel az észlelőestéket nem használják, így el lehetne bitorolni. De...

... már gondolkoztam, hogy azokon kívül akik ismernek és megvan az elérhetőségem, hogyan tudom kommunikálni, hogy kint vagyok, és szívesen megmutatok ezt/azt. Van is egy tippem, de csak okos telefonról megy, és szerintem senki nem fogja lefejleszteni:
- Létre kell hozni egy google plusz barátikört, amibe opcionálisan mindenki bekerülhet ha a csillagvárosban van regisztrációja. (Ez még megoldható, bár a csillagvárosos regisztráció meglétének ellenörzéséhez már fejleszteni kell)
- Fel kell venni a google check in helyek közé az összes észlelőhelyet. (Ez is megoldható, kis trükkel, ám ezek a helyek teljesen publikusak lesznek, ez az egytlen biztonsági kockázat.)
- Le kell fejleszteni egy olyan programot, ami automatikusan megpróbál bejelentkezni (erre a google programja képes), és ezt kizárólag az észlelőhelyeknél automatikusan megosztja a létrehozott barátikörrel (erre nem láttam még példát de a google API-val lehetséges).
Így aki a kör tagja, az meg tudná nézni, hogy melyik észlelőhelyen épp ki van.

Biztonságilag az adatokkal nem lenne gond, mert külsős ugye eleve nem férhetne hozzá, mert csak a tagok láthatnák ki hova jelentkezik be. Esetleg lehetne a szolgáltatást mcse tagsághoz kötni, így viszont pont a kíváncsiakat tántorjtanánk el, hogy ezért is fizetni kellene. Leginkább azt a változatot támogatnám, hogy publikusan elérhető legyen egy anonym számoláló, és az opcionális név publikálás.

Azt is bele kell számolni, hogy akik nem rendelkeznek a technikai háttérrel, vagy akik félnek a technikai újdonságoktól, esetleg a privát szférájukat nagyon védik, azok nem használnák. Tapasztalataim szerint az emberek jeletős részét tenné ki. (Átlagos lakosságra kivetítve.)
Guest

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.03.20. 12:49

A tegnapi üstökös észlelőhelyem.

https://maps.google.hu/maps?saddr=47.586307,19.168611&hl=hu&ll=47.586144,19.169646&spn=0.001918,0.003449&sll=47.586144,19.168621&sspn=0.001918,0.005493&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=18

Budapest - Fót úton a körforgalomban jobbra fordulva a leendő ALDI raktárbázis bejáratánál.
Körpanorámás hely, Budapest szélén
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.03.20. 13:25

Balog László írta:A tegnapi üstökös észlelőhelyem.

https://maps.google.hu/maps?saddr=47.586307,19.168611&hl=hu&ll=47.586144,19.169646&spn=0.001918,0.003449&sll=47.586144,19.168621&sspn=0.001918,0.005493&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=18&z=18

Budapest - Fót úton a körforgalomban jobbra fordulva a leendő ALDI raktárbázis bejáratánál.
Körpanorámás hely, Budapest szélén

Szia Laci,
Megkötötte már a biztonsági őr azt a "nemhaver" németjuhászt? :)

s.
Guest

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.03.20. 14:19

Szia Gyuri

A kutyus láncon volt.
A biztonsági őr kijött beszéltünk 2 percet, majd a műsor végén megnézett pár képet, dumcsiztunk egy fél órát és elváltunk.
A blöki kb. 5 percig ugatott majd elunta és szundizott :)
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.24. 10:03

Én innen csinlátam a panstarrs fotómat:
https://maps.google.hu/maps?saddr=Fenyv ... ra=mr&z=19
Tényleg nem jó hely, esetleg a nyugati égbolt miatt, érdemes megemlíteni, de nem venném fel a listára. Ennél nagyságrendekkel jobb a teve szikla és 5 percre van autóval.
Guest

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.03.24. 10:21

kelemen lajos írta:Én innen csinlátam a panstarrs fotómat:
https://maps.google.hu/maps?saddr=Fenyv ... ra=mr&z=19
Tényleg nem jó hely, esetleg a nyugati égbolt miatt, érdemes megemlíteni, de nem venném fel a listára. Ennél nagyságrendekkel jobb a teve szikla és 5 percre van autóval.



Teljesen egyetértek. Ez csak a egy szükség és időszűke miatti szükség megoldási próbálkozás volt.

Ellenben az általad említett teve szikla helyét megadhatnád :)
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.24. 10:26

Balog László írta:
kelemen lajos írta:Én innen csinlátam a panstarrs fotómat:
https://maps.google.hu/maps?saddr=Fenyv ... ra=mr&z=19
Tényleg nem jó hely, esetleg a nyugati égbolt miatt, érdemes megemlíteni, de nem venném fel a listára. Ennél nagyságrendekkel jobb a teve szikla és 5 percre van autóval.



Teljesen egyetértek. Ez csak a egy szükség és időszűke miatti szükség megoldási próbálkozás volt.

Ellenben az általad említett teve szikla helyét megadhatnád :)


A listán Pilisborosjenő - Teve-szikla néven szerepel. (A Teve-sziklát most írtam utána) :)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”