Észlelőhelyek

Guest

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.03.24. 10:38

Egy picit más...

Nézem, hogy van itt 3600 regisztrált tag a csillagvároson.
A csillagváros része ez az észlelőhelyek összegyűjtésére indított topic, benne kb. 10 építő/adatközlő emberrel.

Gondolatok/kétségek/kérdőjelek fogalmazódnak meg bennem...........valóban ez a mai magyar valóság??
Ennyire kevesen észlelnek, vagy ennyire sok a privát észlelőhely, magán csillagvizsgáló??
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2013.03.24. 12:51

Tapasztalatom szerint nagyon kevesen járnak el otthonról észlelni.
Guest

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.03.24. 17:27

Törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2013.03.25. 09:37-kor.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.03.24. 20:05

Vizi Péter írta:Tapasztalatom szerint nagyon kevesen járnak el otthonról észlelni.

sztem nem, mert akkor pl. miért gyűlt össze ennyi hely? persze faluról/kisvárosból meg ha van csillagda akkor minek, ráadásul elég magányos sport ez az amcsill... de ha 30-40 az összegyűjtött észlelőhely, akkor az legalább 100-200 észlelő, az kb10%, mondjuk kb.30% nem tud a dologról, vagy nem tudja leszervezni hogy hova mikor.
Számomra azért tetszik mert otthonról "halott" vagyok, tudom hogy mekkora a különbség az otthoni vs. Csonkatorony ege vagy akár a Nagytarcsa feletti ég között.
Akár program is lehet belőle, mittomén': "Meteorral az észlelőhelyek körül" :)
sp.

az fontos lenne, hogy a gyűjtemény ne vesszen el: https://maps.google.hu/maps/ms?msa=0&ms ... 61de2e3164

mi más bizonyítaná jobban hogy igény van erre, mint a Csonkatorony(Mojo), Bátorliget(Béresgabi) története. Ők is, meg sok másik is innen indult : http://www.makszutov.hu/forum/viewforum.php?f=15
Persze Mojó gyerekkorától kinn volt Csonkatornyon, meg gondolom Béresgabi is régóta észlet Bátorligeten, de meghirdették és dőlt a nép...
Manapság úgy hívják ezeket hogy "flashmob".

sp.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.25. 07:34

Balog László írta:Külföldi helyek


Ezektől kicsit idegenkedek. Szállásokat megadni, régi emlékekre alapozni szerintem jó.

Külföldi helyeknél olyanokat szívesen felveszek, amik ugyanígy ismert/használt észlelőhelyek, az oldalon jelenlévő külföldön élők használják (pl Mitovka), hátha azon a környéken is vannak még olyanok akiket érdekel de nem tudnak elindulni. Így legalább kiderülne, hogy a környékükön is van-e valaki.

Esetleg még ezeket is ha valós igény van rá, de egy újabb csoportot kellene létrehozni, mint célpontok, de ehhez is friss információ/ tapasztalat kellene, legalább egy fotó a helyszinről, mert azért vaktába csak nem tervez ilyen helyre az emberfia. :)
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.03.25. 23:37

A gyűjtemény kivételével kész, azt majd holnap :)
Köszi!
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2013.03.26. 11:20

Én sem maradok ki:Hajdúhadház Bezerédi u.32.
www.herkulesobszervatory.eoldal.hu
Nyolccollos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.04.04. 18:07

Re: Észlelőhelyek

Hozzászólás Szerző: Nyolccollos » 2013.04.04. 18:15

Kedves fórumtagok!

Megtaláltam egy jó észlelőhelyet Pécs mellett.

Hosszúhetény vagy Komló felől lehet közeledni, Komló-Zobákpuszta kistérségben létezik egy bekanyarodás az erdőbe (bal oldalon, ha Komló felől érkeztek), Kisújbánya felé. Kb. 2 km után van egy nagy ritkás egy "fűparkolóval". Az egkep.com szerint ott 7mag a limit!

Koordinátok: 18.3488 / 46.2019

Probálta-e már ki valaki ezt a helyet? Én a jövő napokban valamikor oda szeretnék menni, majd szólni fogok, hogy tényleg 7magig lehet-e látni csillagokat.

Sorry for my magyar, külföldi vagyok.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”