A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2011.03.11. 16:40

Köszönöm, már nagyon várom....
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.03.19. 10:44

Lapozgatom a friss Meteor-t. Itt-ott beleolvasgatok a cikkekbe, írásokba. Nézegetem a fényképeket, a rajzokat és egyre erősebben motoszkál a fejemben az a gondolat, hogy mennyire szerencsések vagyunk mi magyar amatőrök, műkedvelők, hogy egy ilyen periodika üti a markunkat hónapról-hónapra.

Igaz, hogy vannak - talán nem is kevesen - akiknek ez kevésbé tetszik, de nekik azt tudom mondani, hogy csináljanak jobbat. Szerintem igazán egyedülálló, hogy negyven éven keresztül van velünk és csak fejlődik, formálódik nagyon is pozitív irányban.

A mai információs szupersztrádán annyi információ, inger ér bennünket, hogy ember legyen a talpán, aki ki tudja válogatni a sok haszontalan információból a hasznosat. Ezért is van szükség a Meteor-ra és lenne szükség pl. az Égbolt-ra és a hozzá hasonló, már nem létező, de színvonalas kiadványokra, mert bennük még nagyítóval sem lehet hibát találni.

És még egy fontos érv, a számítógépet nem lehet a fürdőkádba vinni (vagyis dehogynem, de megrázó élmény lehet).
És még valami, utálok monitoron bármit is olvasni.

Remélem, hogy a Meteor még legalább 40 évet élni fog nyomtatott formában.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.03.19. 12:05

Kedves Mönch László!
Nagyon jól írtad: büszkék lehetünk rá, hogy van egy olyan folyóiratunk, amely folyamatosan 40 évfolyamot ért meg! Pedig volt egy-két olyan helyzet, amikor hajszálon múlt a létezése, és csak ennak az egy-két embernek köszönhetpő a fennmaradása, akik valóban foggal-körömmel harcoltak érte.
Egyébként a természettudományi lapok közül kevés akad, amelyik nagy kort ért meg:
Természettuidományi Közlöny, 1869-ben indult, de több megszakítással él tovább,
Földtani Közlöny,
Földtrajzi Közlemények,
Időjárás érte meg, múlta felül a 100 évfolyamot.
Az egykori, 1898-ban alapított Mathematikai és Physikai Lapok-nak voltaképpen kettéválva lett csak folytatása, vagyis eredeti formájában már nem létezik.
De ezek a folyóiratok mindegyike komoly külső támogatással élte túl a megpróbáltatásokat, a Meteor pedig valóban a "civil igényeknek" köszönheti a fennmaradását. Tartsuk hát életbe, ki ahogyan tudja! BQ
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.03.19. 14:29

Egyetértek meunier-rel.
Nekem mára már a kedvenc színem a "meteorosboríték-barna" lett :)
Az e havi Meteorban (is) sok jó cikk van, legjobban talán a Le Verrier-es cikk tetszik.
Egyébként a képmellékletben szereplő érmén a Merkúr egy caduceus-t tart a kezében?
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2011.03.19. 14:49

bár én még csak átlapozni tudtam az ehavit, és egy-két cikket elolvastam, nekem úgy tűnik, h ez a szám ráadásul kifejezetten érdekesre sikerült. nagyon vártam már, hogy megérkezzen, asszonypajtás már kezdett ideges lenni, hogy március eleje óta minden nap első kérdésem az volt hozzá hazaérve a munkából, hogy megjött-e a meteor?

úgyhogy én is szeretném megköszönni mindenkinek az önzetlen munkáját aki hozzájárul hónapról hónapra ahhoz, hogy a postaládámba kerülhessen a meteor!
nincs aláírás
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.03.19. 16:34

Sirius írta:Egyébként a képmellékletben szereplő érmén a Merkúr egy caduceus-t tart a kezében?

Igen, jól látod. A caduceus, ahogy a szárnyas saru is, Merkúr (alias Hermész) isteni attribútuma. (És kössz a dicséretet :) )
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.03.19. 16:53

Akkor jó, egyből kiszúrtam :)
OFF: egyébként tényleg sokszor tévesztik ezt össze Aszklépiusz botjával. Mikor nemrég kórházban voltam, a vérnyomásmérőn is a caduceus volt Aszklépiosz botja helyett...
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2011.07.12. 12:43

Üdvözlet!

Kérdésem, hogy mikor várható a legújabb Meteor érkezése?

(Nem türelmetlenkedek ( :) na jó, egy kicsit igen) , csak már előfordult, hogy eltűnt újság a postaládámból, ezért "biztos-ami-biztos" alapon inkább kérdezek...

Köszönettel :

Laci
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.07.12. 12:56

Udv,

ma este lesz a csomagolas.

--mpt
lacus66
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.20. 10:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: lacus66 » 2011.07.12. 13:06

Köszönöm szépen!
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”