Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2016.04.27. 22:16

Arra bíztatlak rajzold le ha mély nyomot hagyott benned. Az álmok többet súgnak, mint sejtenénk. Olykor képesek felborítani jól ismert, gyakorlatias világunkat. De ez már nem ide tartozik.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.04.28. 16:06

Dehogynem! Hiszen valami csillagászatiról szólt. Rajzold le! Nagyon kiváncsi vagyok...
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2016.04.28. 18:05

géza írta:Dehogynem! Hiszen valami csillagászatiról szólt. Rajzold le! Nagyon kiváncsi vagyok...


Bocsánat, félreérthető voltam :) Az álmokról való elmélkedésre értettem, hogy nem ide tartozik. Vannak bizonyos jelenségek amikre nincs tudományos magyarázat és amiket senki nem hisz el addig amíg nem vele történik meg. Szívesen kifejteném, de akkor aztán teljesen szétoffolnám a fórumot. A Csillagváros nem ennek az elmélkedésnek a helye.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.04.28. 18:59

Miért ne. Jungnak volt kis teleszkópja, van is képem valahol, megkeresem. Vagyunk is páran akire ráférne kis "jungolás". Nade, a változatosság tesz nem unalmassá. Szoktam fantáziaképeket csinálni, mertem beleszólni. Csillag ügy. Ilyen ügyekben pont az nem kér tanácsot megint, akire ráférne. Na végre, beszélgettem Veled.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.04.28. 21:31

hajnal írta:... Szívesen kifejteném, de akkor aztán teljesen szétoffolnám a fórumot. A Csillagváros nem ennek az elmélkedésnek a helye.


Kedves Kollégák és Kolleginák!

A fenti problémakör (máshová nem sorolható témák) kezelésére nyílt az "Egyéb csillagászati témák" című gyűjtő-topic. Oda bármi belefér, ha csak minimális köze is van a csillagászathoz, vagy legalább a természettudományos gondolkodáshoz. Itt viszont valóban nem kellene álomfejtésről értekezni... :roll:

Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2016.04.28. 21:53

Attila írta:
hajnal írta:... Szívesen kifejteném, de akkor aztán teljesen szétoffolnám a fórumot. A Csillagváros nem ennek az elmélkedésnek a helye.


Kedves Kollégák és Kolleginák!

A fenti problémakör (máshová nem sorolható témák) kezelésére nyílt az "Egyéb csillagászati témák" című gyűjtő-topic. Oda bármi belefér, ha csak minimális köze is van a csillagászathoz, vagy legalább a természettudományos gondolkodáshoz. Itt viszont valóban nem kellene álomfejtésről értekezni... :roll:

Üdv,
MDA


Kedves MDA !
Mint látható ebben egyetértünk.
Akkor miért is kell külön felhívnod a figyelmet rá ?
Részemről egy admin akár ki is törölheti az utolsó pár hozzászólást mert tényleg semmi köze a "Tanácskérés" topichoz.
Üdv,
Hajnal

*szerk.: Meg szeretnék kérni egy témanyitásra jogosultat, amennyiben úgy ítéli meg, hogy a prekogníció érdemelhet egy külön eszmecserét, legyen szíves nyisson egy ilyen nevű témát. Aztán meglátjuk mi sül ki belőle...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.04.28. 23:29

hajnal írta:... Akkor miért is kell külön felhívnod a figyelmet rá ? ...


Mert többen is rástartoltak erre a "mit álmodtam tegnap este" témára, sőt, miután visszavonulót fújtál, Géza még rá is erősített: "Miért ne." Amivel semmi gondom, de talán nem a csillagászati eszközökkel kapcsolatos "Tanácskérés" topic-ban.
Ezért címeztem mindenkinek, általánosságban.

Egyébként pedig konkrétan tökre nem zavar, hogy ki mit ír ide vagy bárhová, felőlem akár itt is lehet álmot fejteni, meg Jung-ról értekezni; csupán próbáltam felhívni a figyelmet a fórum megfelelő használatára...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2016.05.01. 21:12

Még egy utolsó hozzászólásom lenne ehhez a témához ha már elkezdtük, aztán részemről végképp lezártnak tekintem.

A prekogníció nem álomfejtést jelent, hanem jövőérzékelést. És most konkrétan a prófétikus álmokra gondolok, amikor az ember képes előre megálmodni egy később bekövetkező eseményt. Bármilyen hihetetlenül hangzik és bármennyire is felfoghatatlan, de tudomásul kellene venni, hogy az emberi tudat erre képes, ez tény. Nem csak egyesek, hanem mindenki, ez egy olyan képesség amit lehet fejleszteni. Tudom, hogy bután hangzik, főként a természettudományokban jártas elmék számára.
Nekem volt 5 éve egy konkrét álmom, ami másnap megtörtént és ezzel voltak tele a hírek. Hátborzongató volt a felismerés, mert én sem hittem az ilyesféle dolgokban és a mai napig nem értem hogyan lehetséges. Az alapján amiket az iskolában tanítanak, a jövőérzékelés nem létezik, nekem is sokkal egyszerűbb lenne tudomást sem venni róla és besöpörni a szőnyeg alá...
Tisztában vagyok vele, hogy az írásom alapján sokkal egyszerűbb lesz engem is különféle jelzőkkel illetni, mint beismerni és elhinni azt, hogy a jövőérzékelés igenis létezik. Pedig talán a tudomány is közelebb kerülne az idő megértéséhez, ha csak egy picit is nyitottabb emberek művelnék és legalább az esélyt megadnák a prekogníció beismerésének. Mert létezik.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.05.02. 09:16

Az egyszerű csillagásznak jó tudni, ez a hamis "próféták" eldorádója is. MDA igazad van, nem ide kellett volna folytatni sem.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.05.02. 11:41

géza írta:Az egyszerű csillagásznak jó tudni, ez a hamis "próféták" eldorádója is. MDA igazad van, nem ide kellett volna folytatni sem.


Hajnalka nagyon érdekes dolgokat feszeget, és - bár manapság ezt divatos, sőt "tudományosan elvárt" szkeptikusan fogadni, ráadásul gyakorta jogosan... - a magam részéről teljesen nyitott vagyok a témában, és akár több hasonló és érdekes személyes tapasztalatomat is meg tudnám osztani a fizikai világ és a "szellemi dimenziók" kapcsolatát illetően (bár biztosan sokan gondolnák azt, hogy az időskori demencia ért el túl korán engem). :oops:

Én csupán annyit kértem/javasoltam, hogy semmiképp sem itt, a "Tanácskérés" topic-ban. Ez ugyanis szigorúan a "látom, tapintom, mérem ==> hiszem" alapon működik.

Talán érdemes lehet egy új fő-témakört (pl. "Létezik-e a láthatón/mérhetőn túli világ?" címmel) létrehozni itt, amennyiben a helyi hatalmasságok gyomra ezt képes bevenni és feldolgozni; de ezt illetően meg én vagyok szkeptikus... 8-)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”