Hold rajzolása

Csillagászati rajzok fóruma
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.01.16. 13:37

Üdv, ti hogy szoktátok beszkennelni a holdrajzokat.Mert nekem nagyon n szkenneli be.Csak a legsötétebb részek látszanak és a szkennernek nincsenek beállításai.Szerintem piszoknak veszi a grafitot és kiszűri.
Előre is köszi,
Bence
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.01.17. 15:48

Lenne még egy kérdésem, remélem akad aki megválaszolja.Vázlat készítésnél az a problémám, hogy alig lehet kiradírozni ha elrontom.Nyomtató lap, B6-8as ceruza.Az is lehet hogy a radir a gagyi.Ugy álltalában melyik keménységű ceruza mire jó?
Előre is köszi,
Bence
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.17. 17:02

Szia!

Bence írta:Lenne még egy kérdésem, remélem akad aki megválaszolja.Vázlat készítésnél az a problémám, hogy alig lehet kiradírozni ha elrontom.Nyomtató lap, B6-8as ceruza.Az is lehet hogy a radir a gagyi.Ugy álltalában melyik keménységű ceruza mire jó?


A B6-8 iszonyat lágy grafit, szerintem csak a nagyon sötét tónusokhoz jó, vagy ha kened valamivel (összecsavart papírzsepi, tortillon stb.), akkor világosabb területeket is lehet satírozni vele.

Kiradírozni, vagy javítani egy normál radírral szinte képtelenség, mert felragad a puha grafit a gumira, és csak szétkenni fogod. Viszont van erre is megoldás, a gyurmaradír (knetgummi, kneaded eraser, art eraser). Ez nem morzsolódik, hanem "felszívja" a grafitot a papírról. Szó szerint fel tudod tunkolni vele a B8-as grafitot, nyom nélkül. Komolyabb papírboltokban, vagy művészellátókban lehet kapni. Celofánba van csomagolva, és puha, mint a gyurma. Finom korrekciókhoz csak össze kell sodorni vékonyra.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.17. 17:07

Bence írta:Üdv, ti hogy szoktátok beszkennelni a holdrajzokat.Mert nekem nagyon n szkenneli be.Csak a legsötétebb részek látszanak és a szkennernek nincsenek beállításai.Szerintem piszoknak veszi a grafitot és kiszűri.


Ha tényleg nincs semmi beállítás, az gáz. Tutira nincs? Valszeg csak rémes módon átskálázza a kép hisztogramját, és eltűnnek a halvány részletek. Ha szöveg szkennelésére van állítva, akkor biztosan ilyeneket csinál. Először is valahogy meg kellene mondani a szkennelő szoftvernek, hogy fotót akarsz szkennelni, és hogy ne csináljon semmiféle automatikus korrekciót (kontraszt stb.), ha lehet.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.17. 17:24

Bence írta:Lenne még egy kérdésem, remélem akad aki megválaszolja.


Van egy baromi jó könyv, Handy, Moody, Perez, Rix & Robbinstól az Astronomical sketching, amiben nagyon szépen bemutatják a szerzők, hogy milyen eszköz, ceruza mire jó a különféle csellagászati objektumok (Hold, Nap, üstökösök, bolygók, mélyég) rajzolásánál. Én rengeteget tanultam belőle, ebből ismertem meg a tortillont, a radírsablont és a gyurmaradírt is.

Meg van pdf-ben is, ha érdekel, privátban el tudom küldeni. Minimális angoltudással megérthető, és rengeteg fotó van benne az egyes lépésekről, technikákról.
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.01.17. 17:54

A szkennelésnél télleg nincs beállítás, de szerintem az lesz,hogy beviszem Polarisba.Ugyis minden csütörtökön szakkör.
Igen asszem be kell szereznem pár használhatóbb cuccot. :D
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: Bence » 2011.01.21. 15:33

Az elmúlt héten sikerült 2 holdrajzot is csinálnom.Az egyik kicsit halvány lett így szkennelve a halvány részletek eltűntek.Vélemények és építő kritika jöhet :D :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.02.07. 11:33

Sziasztok !

Egy januári rajz , kicsit talán szürrealista :) kidolgozása. :)

Kép

Ugyan ez nagyobb méretben : http://tamasasztro.zxq.net/Csillagaszat/Galeria/Hold_digitalis/VlacqHommel.htm

Sziasztok !
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.02.10. 20:46

Sziasztok !

Egy rajz 02.07. -ről. Rosenberg kráter.

Hold_20110207_Rosenberg_mini.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Hold rajzolása

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.03.31. 12:35

Sziasztok !

Bár nem szorosan ideillik, de nem találtam jobb topikot a rajzhoz. :)
A ma reggeli Hold és Vénusz együttállás, GIMP-el és egy "picit" idealizáltabb környezetben. :)))

20110331_hold_venus.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”