Rajzolás digitális rajztáblával

Csillagászati rajzok fóruma
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Rajzolás digitális rajztáblával

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2011.02.09. 09:32

Rajzolás digitális rajztáblával? Hogyan lehetséges? Ott ülünk a távcső mellett, bekapcsoljuk és már rajzolhatunk is amit később átmentünk a számítógépre? Vagy egyből rá kell kötni a gépre és csak akkor működik? Milyet érdemes venni ami kielégíti egy rajzoló amatőrcsillagász követelményeit?
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Rajzolás digitális rajztáblával

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.02.09. 11:01

Szia!

Digi tábla egy USB-s adatbeviteli eszköz a számítógépedhez. Ha egyszer ráéreztél jól lehet vele dolgozni. :)
Távcső mellett szerintem hazai körülmények között necces használni. (Azon kívül, hogy ki kell cuccolnod a távcső mellé.)
Amit én szívesen használnék az egy table pc, vagy IPod "szerű" gépeket most kezdik kinyomni 10"-os kiejelzőve, és hatalmas mennyiségben. Ezekkel mér lehetne távcső mellett rajzolni.
De:
- rá kell érezned a használatára.
- nem kell hozzá lámpa, hogy rajzolj
- nem szereti a nagy hideget és a párát ( mondjuk én sem annyira)
- nyári napfényben, nem tudom mennyire lesz látható (LCD technológia kevésbé kontrasztos, OLED kijelzővel már láthatónak kel lennie tűző napfényben.

Érdekes a kérdés. :)

Én nyáron folyadékkristályos kijelzőjű ósdi PDA-val rajzoltam napfoltot. Nem volt az igazi.
Esti holdrajzolásbál, -5 °C -nál lefagyott a szoftver, és sajna a képemből is sok elveszett. :(

Szóval érdemes próbálgatni, de ami nekünk jó lenne, és bírná az igénybevételt, az szerintem a többségnek álom kategória. :)
Így maradok a papír alapú vázlatnál, és digitális kidolgozásnál. :)

Szia!
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”