Parfokalizáló

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Parfokalizáló

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2011.01.23. 08:12

Rengeteget szenvedek az EOS élesre állításával. Tesztfelvételek készítése ebben a hidegben teljesen lemerítenek, engem is és a gépet is , igaz van 220v-os adapterem. A parfokalizálón gondolkodom, ha jól értelmezem ennek az a lényege, hogy T2-es adapter síkjától az okulár fókusz síkja meg egyezzen az EOS fókusz síkjával, mely esetemben 43m/m. Beállítás után rögzítem a fókuszírozót és a parfokalizáló helyére teszem a gépet. Valahol tudtok bővebb leírás az elkészítésével kapcsolatban és , hogy milyen okulárt használjak?
A segítséget előre is köszönöm!
Derült eget!
Éder Iván
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.09.25. 23:22

Re: Parfokalizáló

Hozzászólás Szerző: Éder Iván » 2011.01.25. 19:37

Szia!

Igen, gyakorlatilag erről van szó. A toldatot csinálhatod bajonettesre is, és akkor egy újrafókuszálás esetén a gépet pont olyan szögben tudod visszatenni, ahogy volt.
Amire ügyelni kell:
- rövid fókusztávolságú okulárt kell használni (a kapott kilépő pupilla ne legyen nagyobb 1mm-nél)
- a toldat legyen finoman állítható, hogy az okulárhoz be tudd szabályozni a toldat hosszát.

Sok sikert!

U.I.: Ha esetleg nem boldogulnál, a BTC-ben lehet kapni ilyen toldatot.
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Parfokalizáló

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2011.01.25. 20:00

Szia!
Köszönöm a tanácsot. Ma vásároltam egy porvédőt a Canonhoz, mely csatlakozik a T2-es adapterhez, ebbe fogatom bele a esztergált toldatot. M42x0,75 menettel gondoltam az állítását. Okulárom az van. hétvégére kész lesz az esztergálás. A kalibrálás után, ha jó lesz felteszek egy képet róla.

Üdv. Robi!
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Parfokalizáló

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2011.02.05. 06:50

Elkészült a a parfokalizáló okulár. Nagyon megkönnyíti a fókuszálást és rendkívüli kényelmet ad. Egyenlőre még nappal teszteltem a szomszéd fenyőfájának tűlevelein, de az erdmény jónak tűnik.
IMG_0010.JPG
IMG_0010.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”