Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Alexian74
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.04. 09:23

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Alexian74 » 2014.08.05. 13:13

Köszönöm a sok hozzászólást és a segítséget. Nálam több mint gyanús az USB. Azt írja csatlakoztatás után, hogy "USB eszköz működésében hiba lépett fel, és a Windows nem ismeri fel." Gyári jogtiszta XP-ről lévén szó, csak a gép USB-je lehet gáz. A gép IBM Thikpad T30. Ma elmegyek egy pcmcia usb 2.0 kártyáért, mert szerintem az lesz a megoldás. Ha működik megírom itt.

Üdv mindenkinek!
AG WEB (Astronomy) lnk: https://www.agweb.hu
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.05. 17:07

Sziasztok!
Azon gondolkoztam már többször is, hogy jó lenne a webkamera 640x480-as felbontása helyett egy kicsit nagyobb, mondjuk 800x600 körüli felbontású hardvert beszerezni. Nekem mindig is csak webkamerám volt és ha lehet, maradnék is a videós-Registaxos és lehetőleg színes bolygó és Hold képrögzítésnél. A fotózás arénylag jól megy, de ezzel ki is merült a számítástechnikai "tudásom".
Létezik olyan kamera amelyik belefér ezekbe a technikai keretekbe? Esetleg valamelyik forgalomban lévő újabb webkamera átalakítva? Úgy tudom, hogy már a CMOS technika is egyre fejlettebb, de egyelőre nem találtam túl sok információt. A régi kamerákból anno nagyon sokfélét átalakítottam, de mostanra lemaradtam a tipusismerettel.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.02.05. 17:19

Lehet valami olcsó fényképezős okos telefont kellene rátenni, az könnyű, tárolja is nem kell plusz tápforrás, csak ilyet találni ...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.02.05. 18:32

Sidius írta:Azon gondolkoztam már többször is, hogy jó lenne a webkamera 640x480-as felbontása helyett egy kicsit nagyobb...

http://auroscience.hu/docs/Andor_iKon-M_934_Specifications.pdf Egy ilyen biztosan megfelel!

Töröltem a második linket, mert nem jól illeszthető a szokásos rendszerbe, ugyanis analóg...
"BU2: Back Illuminated CCD, UV-Enhanced, 250 nm optimized" és 0,75l/perc 10 fokos vizzel -100 fokra hűthető! Az új csövedhez igen jól használható, még UV - Vénusz szűrővel is , no meg infrában is! Üdv. Imre
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2015.02.05. 19:59-kor.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.05. 19:15

Köszönöm szépen! Már tanulmányozom!
tistvan
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.02.24. 18:54

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tistvan » 2015.02.12. 19:39

Scopium Hold és bolygó kamerám van. Win XP-vel működött, de a laptopom tönkre ment. Az új Notebook PC-m Win 8.1-es oprendszerű, az eredeti lemezen kapott program nem alkalmas erre. Tudna valaki segíteni a szükséges programmal, driverrel, az installálás leírásával?
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.12. 20:13

Nekem csak régebbi driverek vannak, de szerintem a forgalmazóknál elérhetők a frissebb verziók. Nem lehet, hogy gugli keresésre is megtalálható?
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2015.02.13. 16:33

János!

Hogy szuperál a ALCCD/QHY5L II kamera.
Kicsit utána néztem és ebben ugyan az a MT9M034 CMOS van mint a ASI120 kamerában ami most ár/teljesítményben a legjobb. Majd 2x olyan érzékeny (QE max 75% szemben 38%) ez a szenzor mint a régi Philips és társai 098-as szenzora.
Nem hiába használja nagyon sok bolygófotós ezt a kamerát.

Pont a hetekben jelent meg az ASI új kamerája amiben a IMX174 CMOS van és képes 640x480 felbontáson 397FPS-re. Már két éve megjelent ez a szenzor, de most van olyan árban hogy igazán elterjedjen és az amatörök is megvegyék. (a gazdagabb :D )
http://zwoptical.com/Eng/Cameras/ASI174/features.asp

https://www.youtube.com/watch?v=tkh5eWECgbU

M42
http://www.cloudynights.com/index.php?a ... _id=516426


Kép
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.02.13. 16:53

Ahogy mondtam, a kamera nagyon jó, de ár-érték arányban szerintem nem a legjobb, ahogy szerintem a föntebbi típus sem az.
Azért az ehhez hasonló felvételekhez kell nyugodtság is, bár a rövid világítási idők miatt ez (Alccd 5L-II Color) rosszabb helyzetben is jobban muzsikál, mint egy webkamera. Viszont szerintem, ha mondjuk én is elmehetnék pl. Barbadosra egy hónapra a Jupiter oppozíció idejére, nemigen bánkódnék, hogy csak a Scopiumot tudnám vinni. Meg vagyok győződve róla, hogy alapos meglepetést okozna egy durván négyszer drágább kamera mellett is. (Ezt most nem azért mondom, mert nincs pénzem jobb kamrára, hanem mert szerintem így lenne.)
Ezzel a másikkal Igazából számítógép háttér problémáim vannak, mert csak az asztali gépemmel működik rendesen, a P4-es régivel, (2,4 Ghz, 750 Mbyte RAM) amit erre fogok használni, és ki lesz telepítve, azzal nem. Ezért is nem tudok kísérletezni vele, hiába van nálam. (Fene gondolta, hogy kevés lesz hozzá a gép.)
tubi
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.04.13. 23:19

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tubi » 2015.04.19. 17:33

Üdv!

Van egy gyengébb minőségű (gömb tükrös SEBEN) 150-es tükrös távcsövem amit szeretnék kissé átalakítani.
A webkamerát szeretném a segéd tükör helyére építeni, így kikerülve több optikai elemet. Bolygó fotózásra használnám. Ezzel kapcsolatosan kérdeznék.
Mivel elég nehéz a a segédtükör tartóba kihuzatot szerelni, és a kitakarás is megnövekedne, fixen a fókuszba rögzíteném a kamerát. Ha beállítom a fókuszt mondjuk a Jupiteren, az az összes égi objektumon használható, vagy minden képen kell állítási lehetőség?
Esetleg milyen megoldásokat tudtok?

Előre is köszönöm!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”