Mit láttam?

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése
stexatya
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.06.07. 17:41

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: stexatya » 2010.09.01. 12:22

Üdv mindenkinek!
A (Z)űr lények megjelentek Somogyban is! A megyei napilap képet is közölt az esetről.
A cikk olvasható itt: http://www.sonline.hu/somogy/kek-hirek- ... oto-325010
Bence
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009.09.24. 18:57

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Bence » 2010.09.01. 12:41

Szerintem ez nagyon gyenge, mivel ha a tájéles akkor az ott elrepülő UFÓ-nak vagy bármilyen ott elhelyezkedő tárgynak is élesnek kellene lennie.Ráadásul táj képeknél elég nagy mélységélesség a jellemző, így a fókuszon túl nem eshetne semmi ami életlen.Maximum valami közeli dolog lehetne,ami ugyebár nem UFÓ lenne.Gondolok itt például az objektíven lévő koszra, vagy még jobb, valamilyen a látómezőbe dobott sötét tárgy.Erre jó példa, hogy pár hónapja nyaralni voltam és a barátok kérdezték hogy ha tobozokat dobnak a levegőbe el tudom e őket kapni a képen.Meg is történt a dolog, persze a gép a tájra fókuszált így homályos pacának tűnt a toboz.Pont így nézett ki mint ez.Persze ez csak egy vélemény de szerintem elég valószinű,hogy ez lehetett.
Bence
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.09.01. 13:11

Küld be ennek a Somline.nak a képedet, hátha elhiszik arról is xD
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.09.01. 13:52

Ez az UFO- és paraizéhívőknek egy kedvenc heppje. A fotókon utólag megjelenő csészealj, szürke földönkívüli, aura. Az ember, ha érdekli, találgathat, hogy mikor van szó lencsekoszról vagy becsillanáskor, és mikor manipulációról.
Mester91
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.09.03. 22:43

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Mester91 » 2010.09.03. 22:47

Jó estét ! Körübelül 15 perce, mikor ki mentem be zárni a kapunkat, fel néztem az égre, és tőlem kb. déli irányba, lassan ,de bisztosan haladt egy narancs sárga, gömb szerű objetkum. Hírtelen arra gondoltam, hogy valami repülő ég éppen, és zuhan. Méretét úgy mondanám, hogy kb. a teli holdnak az 1/4-e. Ja és még valami, pulzált ! Cegléd és Budapest között lakom, és ez az objetkum, Cegléd felé haladt. Egy idő múlva, mikor messzebb ment, nem volt annyira erős narancs sárga színe. Lövésem sincs, hogy mi lehetett ez, nem láttam még ilyet soha! Pedig sokszor nézem szabad szemmel a csillagokat! Valaki látott már ilyet esetleg?
danielreiter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.08.08. 00:25

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: danielreiter » 2010.09.03. 23:10

Csillagos estét Mester91!

Valószínűleg egy lampion lehetett az a narancssárga gömb az égen. :)
A Polaris Csillagvizsgáló honlapján van is róla egy cikk: http://polaris.mcse.hu/2010._ev_archivu ... nok_2.html

Üdv.: Dani
Mester91
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.09.03. 22:43

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Mester91 » 2010.09.03. 23:31

Helló danielreiter !
Ezt a lampion dolgot el képzelhetőnek tartom. De valahogy nekem messzebbnek tűnt az a dolog amit láttam, és szerintem egy ilyen lampion nem tud annyi fényt ki bocsátani, hogy ilyen távolságba is lássam ! Mellesleg péntek este lenne esküvő? Vagy talán szülinapi alkalommal engedhették fel...minden esetre akkor is még bennem van, hogy mi a fene lehetett az :D
További szép estét !
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.09.04. 10:18

De, ki tud bocsátani, egy gyertya még több száz méterről is nagyon fényes:

1cd = 1 gyertya = 1 m távolságból kb. -13m-s, azaz a Teliholdnál picit fényesebb. 100 m távolságból 10 ezerszer halványabb, mert a fény intenzitása a távolság négyzetével arányos. 10 ezerszeres különbség kb. 10 magnitúdó, tehát még 100 m-ről is -3m-s, ami a Jupiternél is fényesebb. 1000 m-ről meg 100-szor (5m-val) halványabb, azaz 2m-s, ami a fényesebb csillagok magnitúdójának felel meg. Ha azt láttad, hogy kiterjedt volt, akkor nem lehetett messze, mert ezek kb. 30 cm átmérőjűek. Szerintem max. néhány száz méterre lehetett és sodródott tőled.

A másik, hogy egy repülőgép hajtóművébe néztél, ez fényes, de állandó fényű, nem vagy lassan mozgó fénypont (hiszen ha a csóvába nézünk, akor pont tőlünk távolodik, magyarul alig van sajátmozgása). Néhányszor megtréfált engem is, egyszer egy igen távoli repülő +4m-s csóváját néztem "nóvának", mert percekig nem modult, sőt, 13 cm-es távcsőben is csak lassan mozgott. De általában jó fényesek (-4 - 0m). Pulzálni tudtommal nem szoktak.

Valószínűnek tartom, hogy lampion volt a ludas.

snt
Mester91
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.09.03. 22:43

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: Mester91 » 2010.09.07. 23:06

Most már én is a lampionra szavazok. Amúgy santage, te honnan is tudsz így ennyi mindent ? :D
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Mit láttam?

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.09.08. 06:58

na, hétvégén én is részt vettem egy ilyen lampioneregetésen, azért ezek többsége nem 30 de inkább 60-70cm átmérőjű. az aljában nem gyertya van, hanem egy valamivel átitatott kis kocka, sokkal nagyobb fényt csinál, mint egy gyertya, szerintem 10km-ről még simán látszódik. mozgása elég fura, ahogy bele-belekap a szél elég érdekes dolgokat művel.

egyébként nagyon remélem, hogy hamarosan betiltják (mondjuk mint a tüzijátékot), mert szerintem rettentő tűzveszélyes (már a feleresztés előtt meggyulladt kettő), ha kicsit is az oldalára dől, simán belekap a nagy láng a papírba. másrészt, lehet, hogy a rizspapír környezetbarát, mindenesetre a drótok amivel az égő kocka oda van erősítve a lampionhoz szerintem egyáltalán nem az.

és egyébkéntis.... még ha környezetbarát is, nem szeretném, ha egy ilyen landolna a kertemben, mert ez egy veszélyes hulladék szvsz.

túl magasra nem emelkednek, mivel ahhoz nem gyárt elég meleget az égő, szerintem maximum 30-40 méterre. ha a domborzat olyan, simán eltalálhatnak egy tetőszerkezetet, fenyőerdőt, villanyvezetéket.

nem jó dolog.
nincs aláírás
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb jelenségek, égi események”