talán meteorit

Meteorészlelők fóruma
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.07. 21:04

Biztos hogy nem meteorit.

De azert azt megneznem hogy taszitja a magnest (foditsd meg a masik polus fele)
ha azt is taszitja azonnal megveszem, az ar nem szamit:)

Zs

H.Laci írta:Üdv mindenkinek!

Kezdő vagyok ebben a témában, ezért szeretnék segítségért fordulni. A csatornázási munkálatok során felforgatott földkupacban egy 1,132kg-os kőre akadtam.Furcsa kőzet ,amely ugyan megbukott a meteorit sűrűsségi teszten, viszont erősen taszítja a mágnest és a kőzet felületén rozsdás képződmények vannak jelen. A kőzet biztosan nem fém, mert a csatornázási gépek okozta sérülések nem ezt mutatják. A kőzeten található több nagyobb méretű lyuk, amiken keresztül jól kivehető, hogy a kőzet belseje ásványokat rejt.

Van rá esély, hogy az általam talált kőzet meteorit?

Nagyon szépen köszönök minden segítséget!:)

Üdv: H.Laci
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.09. 09:39

cbo írta:Ha nem vaklárma akkor kérném a pontos időadatokat UT-ben.

Köszi.
Különben nem lesz pálya:)

Zs


Pontos időpontot nem tudok adni, mivel a tv előtt vb-ét néztem. Mire feleszméltem az lehetett fél perc, aztán körbe néztem a család többi tagjával, de nem láttunk már semmit az amúgy is kissé felhős égbolton. 22:40-22:43 közötti időpontban kell keresgélni, mert 22:45-kor újra gép előtt ültem.

Másik megoldás "Schlosser Sándor (mizar)" úgy néz ki látta, akkor pontosabb információkkal is szolgálhatna.

Csizmadia Szilárd
de ismétlem, ettől még lehetett látni Keszthelyről valamit, de nem biztos, hogy ezeknek a kameráknak a látómezejében átment

Irány, időpont vagy valami? Többi mondathoz képest ez nagyon pontatlan...

Itt a kirakós, én hallottam, fórumról ketten már látták is ha minden igaz.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.09. 10:50

Huppancs,
amit itt felsoroltál nem igazol semmit, sajnos.
A meteorok amikről te csak beszélsz, mert saját elmondásod szerint semmit sem láttál, csak hallottál valamit, nem úgy viselkednek, mint ahogy azt te többször is leírtad.
A „robbanós” meteorok, tűzgömbök 40-20 km magasságban robbannak, méretük, sebességük és a beesési szögük függvényében. Ha egy pontosan a fejed fölött robbant, csak 20 km tőled akkor is 58 mp kell a hangnak, hogy te azt meghallhasd, nem tizedmásodperceknek!
Ha akkorát robbant, mint azt állítod, kérlek, hogy fordulj bátran a becsehelyi, téti, csákvári, ajkai, nagykanizsai, soproni szeizmológiai állomásokhoz, mert a hangrobbanást ezek a műszerek rögzíteni szokták.
Mizar nyírbátori, bár lehet, hogy ő is Keszthelyen nyaralt, de ha otthonról látta, akkor ezt nem csak magyar megfigyelők, véletlen bámészkodók látták volna, hanem külföldről is észlelték volna.
De nagy a csend, semmi hír... Persze annyi mindent eltitkolt a NASA is...
Huppancs, ha nem láttad a saját szemeddel, miért nem gondolsz a sokkal kézenfekvőbb petárdára vagy tűzijáték rakétára?
Üdv,
L.
<eof>
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.09. 11:53

Dlajos írta:Huppancs, ha nem láttad a saját szemeddel, miért nem gondolsz a sokkal kézenfekvőbb petárdára vagy tűzijáték rakétára?


Ugye ezt nem gondoltad komolyan? :D Tűzijáték általában függőleges pályán mozog, ezt pedig több faluba észlelték, akkor gondolom én józan paraszti ésszel, hogy 100% kizárható a tűzijáték, mert a pálya nem stimmel, ekkora hangjelenséget nem okoz az biztos!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.07.09. 12:10

Dlajos írta:Mizar nyírbátori, bár lehet, hogy ő is Keszthelyen nyaralt, de ha otthonról látta, akkor ezt nem csak magyar megfigyelők, véletlen bámészkodók látták volna, hanem külföldről is észlelték volna.


Valóban, az általam észlelt tűzgömb 23 óra után villant, a pontos időt nem írtam fel, de az iránya az biztos. A fenyőfa és a szomszéd háza között ferdén, kicsit balra. :D
Szóval nyugat-délnyugat. Szép volt, vakító fehér, de annyira azért nem extra.
Pekari
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.07. 14:36

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Pekari » 2014.07.09. 12:23

Belevau.

Az időpontban máris eltérés van...a hang 22:45 előtt ...a látott mete 23 után.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.09. 12:40

mizar írta:
Dlajos írta:Mizar nyírbátori, bár lehet, hogy ő is Keszthelyen nyaralt, de ha otthonról látta, akkor ezt nem csak magyar megfigyelők, véletlen bámészkodók látták volna, hanem külföldről is észlelték volna.


Valóban, az általam észlelt tűzgömb 23 óra után villant, a pontos időt nem írtam fel, de az iránya az biztos. A fenyőfa és a szomszéd háza között ferdén, kicsit balra. :D
Szóval nyugat-délnyugat. Szép volt, vakító fehér, de annyira azért nem extra.


Ez rendben is van!
A meteorfigyelő csoportba Nagy Olivér küldte be:
"Robbanós -3 vagy -4 magnis, kb 2,5 - 3 mp ig látszó tűzgomb volt most 23:04-kor a hattyútól északra. (A sárkány szélétől indult, és a gyíkban tűnt el. Kb a Hattyú - Perseus határon haladt végig). A útja közepén robbant kb 5-6 kisebb darab látszott még nagyon rövid ideig.
Valaki esetleg fotózta?"
A fülöpszállási és a bajai kamera rögzítette!
Az ilyeneknek nyoma van...
Üdv,
L.
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.09. 13:46

Paranormális jelenség és pont :shock: Erre úgy érzem magyarázat tényleg nem lesz...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.09. 14:26

Ha nincs sonic-boom, nem számít milyen szép és fényes volt a tűzgömb (meteoritikai szempontból mondom, csak úgy magamnak).
Javaslom, a felesleges riadóztatás miatt, itt a meteoritos fórum figyeljünk erre.

Zs
Dlajos írta:
mizar írta:
Dlajos írta:Mizar nyírbátori, bár lehet, hogy ő is Keszthelyen nyaralt, de ha otthonról látta, akkor ezt nem csak magyar megfigyelők, véletlen bámészkodók látták volna, hanem külföldről is észlelték volna.


Valóban, az általam észlelt tűzgömb 23 óra után villant, a pontos időt nem írtam fel, de az iránya az biztos. A fenyőfa és a szomszéd háza között ferdén, kicsit balra. :D
Szóval nyugat-délnyugat. Szép volt, vakító fehér, de annyira azért nem extra.


Ez rendben is van!
A meteorfigyelő csoportba Nagy Olivér küldte be:
"Robbanós -3 vagy -4 magnis, kb 2,5 - 3 mp ig látszó tűzgomb volt most 23:04-kor a hattyútól északra. (A sárkány szélétől indult, és a gyíkban tűnt el. Kb a Hattyú - Perseus határon haladt végig). A útja közepén robbant kb 5-6 kisebb darab látszott még nagyon rövid ideig.
Valaki esetleg fotózta?"
A fülöpszállási és a bajai kamera rögzítette!
Az ilyeneknek nyoma van...
Üdv,
L.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.09. 14:27

Kedves Hupssz!

Akkor az óra megvan (nem figyeltem pontosan UT-ben vagy NYISz-ben adtad meg?)

A nap is kellene, tehát hogy július x-edike.

Köszi!
Zs
huppancs írta:Paranormális jelenség és pont :shock: Erre úgy érzem magyarázat tényleg nem lesz...
Válasz küldése

Vissza: “Meteorok”