talán meteorit

Meteorészlelők fóruma
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.06. 11:35

Penteken nincs falunap sehol, foleg nem ennyi helyen egyszerre :D
Hangot ugy kepzeld el mintha egy vasuti sin melle allnal es elhuzna melletted egy gyorsvonat, de ezt lakasban lehetett erezni.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.06. 13:25

huppancs írta:Nyugaton 22:40kor hatalmas robajjal, fényjelenség kíséretével valami széteshetett az égen, mintha pezsgőt bontottak volna ez volt az utolsó hangjelenség. Kutyák megörültek a környéken én pedig továbbra is néztem a vb-t miközben mások a szabad ég alá rohantak :D Valaki nyugaton tapasztalt hasonlót?

ui: szomszédos falvakból is kaptam visszajelzést ismerősök által pár percre

Ennyit sikerült kiderítenem másoktól, az irány biztos, felettünk mint egy gyorsvonat úgy húzott el. Pár tized másodperc se kellett jött a recsegő ropogó hang Óhíd felett és megszűnt utána, amit az ismerőseim megerősítettek.
Élménynek jó volt, berezelt az egész család :D környék állatvilágáról ne is beszéljünk...
Falvakat kötöttem össze a hang észleléssel, ebből következtettem az irányra.

Egerszegi kamera ugy latom aprilistol nem is mukodik. Hang amire en felfigyeltem suvito hang, de semmihez nem tudom hasonlitani olyan hangos volt es gyors, majd jott a recsego ropogo hang es vege. Bezzeg en a vbvel voltam elfoglalva, csak akkor eszmeltem fel mikor a csalad egyes tagjai az emeltre rohantak a kornyek kutyai pedig meghulyultek. Par perc utan fbon ismerosok neki alltak irogatni, hogy lattam e valamit...
"eltevedt cseszealj lehetett ha nincs magyarazat ra, ennyi ember nem halucinalhat"

Penteken nincs falunap sehol, foleg nem ennyi helyen egyszerre :D
Hangot ugy kepzeld el mintha egy vasuti sin melle allnal es elhuzna melletted egy gyorsvonat, de ezt lakasban lehetett erezni.

1, A fényjelenséget szokta kísérni a hangjelenség, bizonyos késéssel.
- jegyezzük meg: „ mintha pezsgőt bontottak volna ez volt az utolsó hangjelenség”
2, „Pár tized másodperc se kellett jött a recsegő ropogó hang Óhíd felett és megszűnt utána”
Recsegő-ropogó pezsgőt még nem láttam, pedig bontottam már pár üveggel...
3, „Hang amire en felfigyeltem suvito hang, de semmihez nem tudom hasonlitani olyan hangos volt es gyors, majd jott a recsego ropogo hang es vege.”
A robaj süvítő hanggá szelídült, de továbbra is recseg, ropog...
4, „Hangot ugy kepzeld el mintha egy vasuti sin melle allnal es elhuzna melletted egy gyorsvonat, de ezt lakasban lehetett erezni.”
Tehát Doppler effektust is „észleltél”? Egyre jobb!

Javaslom, maradjunk az „eltevedt cseszealj lehetett ha nincs magyarazat ra, „ ötletednél... :-(
Üdv,
L.
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.06. 20:52

Marad cseszealj :D pici zold lenyek keson kapcsoltak, hogy nem roswell kornyeken jarnak ezert bekapcsoltak az utanegetot a gyors palyamodositas miatt. Biztos ezt halhatta mindenki :) poennak jo lesz a kornyeken.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.06. 20:53

Magyar egre, Magyar UFO-t!!!:)

Zs
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.06. 22:09

Nagyon gondolkodok egy kameran, mert igy lehetetlen barmit bizonyitani. Milyet tudnatok ajanlani?
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.07.06. 22:26

huppancs írta:Marad cseszealj :D pici zold lenyek keson kapcsoltak, hogy nem roswell kornyeken jarnak ezert bekapcsoltak az utanegetot a gyors palyamodositas miatt. Biztos ezt halhatta mindenki :) poennak jo lesz a kornyeken.


Volt tűzgömb az általad mondott időpontban az biztos. Nagyon fényes, fehér színű.
huppancs
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.05.01. 16:52

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: huppancs » 2014.07.06. 22:31

Koszonom hogy megerositetted, igy mar hihetobb a sztorim es nem csak vaklarma!
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.06. 22:52

Bécsi Természettudományi Múzeum (NHM Wien) néhány ritka és magyar darabja.

Javaslom látogassatok el oda, megéri.

Zs
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: cbo » 2014.07.06. 22:53

Ha nem vaklárma akkor kérném a pontos időadatokat UT-ben.

Köszi.
Különben nem lesz pálya:)

Zs
huppancs írta:Koszonom hogy megerositetted, igy mar hihetobb a sztorim es nem csak vaklarma!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: talán meteorit

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.07.07. 07:07

mizar írta:
huppancs írta:Marad cseszealj :D pici zold lenyek keson kapcsoltak, hogy nem roswell kornyeken jarnak ezert bekapcsoltak az utanegetot a gyors palyamodositas miatt. Biztos ezt halhatta mindenki :) poennak jo lesz a kornyeken.


Volt tűzgömb az általad mondott időpontban az biztos. Nagyon fényes, fehér színű.


Kedves Sándor!
Te gyakorlott amatőr csillagász vagy, mégis valamit lefelejtettél a mondat végéről!
Csillagkép, vagy égtáj és magasság vagy egy smiley... (bár a fehér sem rossz!)
Üdv,
L.
Válasz küldése

Vissza: “Meteorok”