Mélyég észlelés Budapesthez közel

A gömb- és nyílthalmazok, ködök, galaxisok észlelőinek fóruma
Akrisz84

Re: Mélyég észlelés Budapesthez közel

Hozzászólás Szerző: Akrisz84 » 2020.07.25. 20:32

Rendben majd elmegyek ha lehet az összejövetelre, bár az érdi újságot nem nagyon lapozgatom🙂
Általában a horizont kürűl nem nagyon szoktam pásztázni, mert ott már halványabb az ég így lehet a bejárat is elég lesz, de azért megnézem majd az emelvényt is.
Akkor a 150es átmérőm nem annyira jó mélyégre?
Túl vagyok már a ring nebulatol a súlyzó ködig kb 30 mélyégen. Mikor megvettem a távcsövemet még nem tudtam mire is fogom használni igazán(3 hete),és bár elég sok idöt töltök a Szaturnusz Jupiter Mars hármason, (cassini rés,a vihar a Jupiteren,és a Mars világító hósapkája mindig gyönyörköstet)minden alkalommal szeretem megnézni mikor kipakolok,, de utána jöhet a mélyég vadászás...mindig nagy élmény mikor találok egyet(sky safari prot használok segitségnek)!
Visszatérve a helyekhez...akkor Zsámbék, Csákvártól Vérteskozma fele a hegy oldalában, és a kunpeszéri kiserdő lesz a kö etkező 3 jelöltem. Majd ha meglesznek úgyis beszámolok róla mit tapasztaltam.
Eddig a Budakeszi reptér mellett voltam csak kitelepűlve, és ami ott jó, hogy körpanoráma van és a Csiki hegyek lefogják a közeli városok fényeit!
150/1000 newton skywatcher 😍
Válasz küldése

Vissza: “Mély-ég”