Mars

Bolygóészlelők fóruma
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.03.17. 10:34

Vissza kell menni kb. 15 évet hogy ugyanazt a szezont lássuk a Marson.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
berenteb
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2009.09.17. 13:32

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: berenteb » 2012.03.17. 17:48

Végre sikerült a Marsot fotóznom, - igaz eléggé nyugtalan légkörnél.
Távcső 250/2340-es Yolo, kb. 7000mm fókusszal.
Scopium kamera.
A bolygó látszó átmérője 13.5".
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2012.03.17. 23:27

ozy írta:Vissza kell menni kb. 15 évet hogy ugyanazt a szezont lássuk a Marson.


Már látom, bele fogom ásni magam a Mars viselkedését taglaló írásokba.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.17. 23:42

Most megyek ki nemsoká a Marsot megnézni, egy fényképező tartót sikerült elkészítenem, amit már régen terveztem, nem mondom, hogy ettől nincs jobb, de a kézben tartáshoz képest szerintem sikerültebb képeket tudok majd ezzel, közben készülget a vezérlésem is, ami magától rámegy majd a cuccokra, meg szatellitet is akarok követni, miegymás nyalánkságokat, ha nem akadályoznak a dolgok egyébként, elvileg nem sok idő lesz már mikorra beindul. Olyat is kiötlöttem, hogy egy abszolút encoderrel tized fokra rá tud állni egy fényes csillagra vagy többre, majd azokból számolja a pontos pozíciót ahonnan kiindulva már rá állhat rendesen valamire. Lehet ha sikerül most valami képet készítenem, megmutatom később, még kora hajnap fele talán, de mivel kicsi a cső 76 mm-es tükörrel így túl részletes ábrázolást ne várjatok. Annyit szeretnék egyelőre, hogy a kézi remegős képektől valamivel jobbat sikerüljön, majd ha ez megvan, áttérek a 40-50 centis tükrömre, aminek persze még a gondolata se volt eddig, de amilyen képeket itt látok, bele merek fogni ilyen hülyeségekbe is. :)

A tartó úgy működik, hogy egy okulárra van ráépítve, aminek 1.25" os a csöve és így előtte egy kisebb nagyításúval, megkeresem, utána nagyabbal beállítom középre kicsit előre tekerve a csövet, hogy mire ráteszem hirtelen a fényképezős bazárt, nehogy lekéssem, ahogy kezd átmenni a jelenet.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.03.18. 00:06

A 4-el elöbbi hozzászólás alatt feltett kettős Mars képekkel fenntartásaim vannak. A Mars fázisa akkor 85% körül volt, és mindkét felvétel olyan szép kerek, és oly sok részletet tartalmaz, hogy feltehetően nem akkor, és nem légkörön keresztül készült!

Tegnapi videófelvétel 2300-ból válogatott 169 képkocka Marsról. 127/1000 refraktorral 2xB + 10mm okulár + 12xZOOM - DMC LS80 Registax2-vel feldolgozva, az eredeti felvétel dupla méretűvé alakítva.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: ozy » 2012.03.18. 04:20

Imre írta:A 4-el elöbbi hozzászólás alatt feltett kettős Mars képekkel fenntartásaim vannak. A Mars fázisa akkor 85% körül volt, és mindkét felvétel olyan szép kerek, és oly sok részletet tartalmaz, hogy feltehetően nem akkor, és nem légkörön keresztül készült!

A képek Májusban kerültek fel az APOD-ra de Márciusban készültek (HST) mert akkor volt (a mostanihoz hasonló) szembenállás.

Ez meg az este készült közepesnél rosszabb nyugodtságnál. Pontosan 15 évvel később. És nem HST-al.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.18. 15:02

Én csak ilyet tudtam csinálni, de már ez is jobb, mint amit eddig sikerült, nagy nehezen rá tudtam állni fényképezővel, alig találtam meg:

Mars_20120318_01h_mod1.png


Nem sikerült az élességét se a legjobban eltalálni, a levegő is nyughatatlan volt. Ma este naplemente körül a Jupitert is megpróbálom vagy meg a Vénuszt is ha sikerül. Azok lehet még jobb képet fognak adni.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: maro » 2012.03.19. 10:44

A Mars 16-án este Scopium és Flea2 kamerákkal
Mars_20120316_210721_mt.jpg
Mars_20120316_214920_mt.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.03.19. 12:41

berenteb írta:Végre sikerült a Marsot fotóznom, - igaz eléggé nyugtalan légkörnél.
Távcső 250/2340-es Yolo, kb. 7000mm fókusszal.
Scopium kamera.
A bolygó látszó átmérője 13.5".


Az én felvételem is szinte percre pontosan azonos időben készült. A hasonlóság nagymértékű, igaz kissé talán túlhúztam a világosabb részletekez, de most előszedtem az eredetit, és összehasonlítottam. Béla Yolo távcsöve remek műszer lehet! Kíváncsi lennék, hogy mit tudna alkotni, ha a nyugodtság is nagy lanna? Gratulálok a felvételhez! Remélem, hogy nem hagyod ki az esetleges nyugodtabb légkör adta lerhetőséget!

Kíváncsi lennék, hogy egy Yolo mit mutat a szürkületi égen a Jupiterből, a Vénuszból és a Merkúrból!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
berenteb
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2009.09.17. 13:32

Re: Mars

Hozzászólás Szerző: berenteb » 2012.03.19. 13:36

Kedves Imre!
Köszönöm az elismerő szavakat!
Hiába a kitűnő optika, sajnos a légkör nagyobb tényező a jó kép
elkészítésében. Másrészt a Scopiumot most próbálgatom. A nov. 1-i Jupiter fotó után ez az első
alkalom, hogy elővettem a távcsövet.
Nekem a Jupiter este már takarásban van, nem tudom ráfordítani a távcsövet sajnos.
Marad a Mars. A hét második felében fogok ismét ráérni fotózni, de ki tudja milyen egünk lesz?
Ha lesz újabb (remélhetőleg jobb) kép, majd kirakom ide.

Üdv: Béla
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”