szaturnusz

Bolygóészlelők fóruma
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2011.05.27. 10:57

Tegnap nekivágtam egy animációnak, de a légkör az nem volt valami jó.
Mikor még sötétedett, akkor elfogadható volt majd egyre rosszabbodott.
Tegnapi nap inkább a mély égnek kedvezett, így mi is azzal folytattuk Annával.

200/1000 + 5x + Scopium 15fps 11kép
Újfehértó UT2011.05.26 18:58-20:09ig

113.gif
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.05.27. 11:00

Hmmm. Az állam a padlón .... Az egyik legjobb Scopium kamerás felvétel ....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Guest

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.05.27. 13:31

Ritkán látni részletdús SZATURNUSZ animációt. ;) Ez az! POROFI.

A kamera is bizonyitott,természetesen a használója is. A távcsőben sem ***SZÓDÁSÜVEG*** van. :lol:

GRATULÁLOK!!
algor
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2010.09.24. 01:13

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: algor » 2011.05.27. 22:09

Hát ez az animáció nagyon ott van! Szívből gratulálok! Ismétlem egy korábbi hozzászólásom, de tény, hogy tegnap én is kipakoltam észlelni, és az ég szörnyen hullámzott, úgyhogy meg sem próbáltam kamerázni. Stefi, nem tudom mi lenne ha kifognál egyszer egy jó légkört, de mostanában én azzal a rosszal is beérném, ami felétek tegnap volt. Még egyszer gratulálok!
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2011.05.28. 11:16

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat!

GEBE: Szerintem sokan tudnának ilyen meg még jobb képeket, csak nincs rá idejük.
Én is dolgoztam másnap és elég volt felkelni másnap.
A távcső is egy mezei Skywatcher egy átlagos diff. határolt tükörrel és lehet pont szódásüvegből, mert ez még nem is pyrex csak a sima zöld üveg.
A feldolgozásom az teljesen alap, nem értek a programokhoz csak annyit hogy beteszem a videót és automatában megcsinálja a program. Tehát van mit fejlődnöm.
A gimp-et meg múlthéten mondta el Molnár Peti a cseten hogy tudok animációt készíteni. Köszönet is neki érte.

Tibor ez a légkör elég csalós számomra, mert 24.-én nagyon jó volt vizuálisan.
Még a 400x-os nagyítást is akartam növelni, csak nem volt mivel, annyira éles volt a látott kép.
Tegnap előtt még 250x-en is összemosódott a Cassini rés, még az is sok volt néha néha neki.
Olyan hullámokban volt csak jó a kép. Ha 24.én 6os volt a légkör akkor 26.án max. 4 egy két pillanatban.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vizuálisan óriási volt a különbség, de ez a képeken meg nem látszik annyira.
Szerintem a IR szürő is sokat segít a légkör hullámzásában, arról meg nem is beszélve hogy ha felveszek 3000képet abból csak 1000kép marad meg használhatónak.
És ekkor jön az, hogy az emberi szem nem igazán tudja felfogni azt a pár pillanatot amikor jó a légkör.
Most viszont meg már láthatóan jön egy másik probléma, hogy meleg van és ez zajosodással jár képkészítésnél. Meg ott van a jó oldala ami meg vizuálisan jobb, mert nyáron jobb a távcsőben nézni a Szaturnuszt, mint télen a -5ben.

És itt van csak egy kép a 26.án készült képekből. Igazából kettő, mert nem tudom melyik a jobb színvilágban.
UT20110526_2004.png

UT20110526_2004_1.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Guest

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Guest » 2011.05.28. 11:35

*****Ha nincs rá idejük,vagy lustak akkor mindegy hogy tudnának vagy nem. ;)

Profi szodásüveged van. :lol:

Ha valaki túl szerény az sem jó :lol:
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2011.05.28. 11:57

A második sztem színeiben közelebb áll saját vizuális észleléseimhez, hidegebb paletta. Talán túl hideg is - picit sárgábbnak látom. Gratula, köszönet!

Üdv: Szolcs
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.05.28. 13:46

Nekem is inkább kékesebbnek tűnik, mikor nézem, de ez gondolom a távcső mérettől is függ, mert valamelyik színérzékelő matematikai mestermű a szemünkben érzékenyebb, mint a többi valószínűleg. :)
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.05.28. 15:01

Hadd gratuláljak én is Stefi! Profi képek!
90/900 refraktor
Sidius

Re: szaturnusz

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.05.28. 15:42

Én is gratulálok, nagyon jól sikerült képek!
A probléma a nyugodtság körül nagyon érdekes. Nem ide tartozik, de röviden én messzebb is elmegyek a vizuális-kamerás összehasonlítással: Nem tudom ki hogy van vele, de a nem túl jó vizuális kondíciók nagyon jók lehetnek kamerázni, és ennek a fordítottja is igaz néha. Az viszont többször igaz, hogy jó vizuális körülmények között általában kamerázni is jó, de ez sem mindig van így. Ezen tényekről többször is meggyőződtem. A levilágítási idők, hullámhosszok, a sohasem egyformán nagyon rossz vagy jó légkör mind apró adalékok lehetnek e tekintetben. Az egyetlen szoros összefüggés amit megfigyeltem, hogy ha a kép már a monitoron jól mutat, akkor a végeredmény mindig csodás lesz.

"A távcső is egy mezei Skywatcher egy átlagos diff. határolt tükörrel és lehet pont szódásüvegből, mert ez még nem is pyrex csak a sima zöld üveg."

-Hogy miből van a tükör, az jószerével mindegy, ha már hőegyensúlyban van.
-Nem hiszem, hogy egy d. határolt optikát (!!!jó!!!) körülmények között egy sokkal jobb erősen túlszárnyalna !!!fotózáskor!!!.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”