Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.10.28. 13:27

Garatula Balázs mesternek !
:)

Az időjárás vadíííítóóóó! Reggel és délelőtt szép ég. Vakító napfény. Délután fátyol felhő. Csak annyira, hogy napfoltot se lássak csak pacának.
Estefele a holdat megmutatja, majd szép felhőréteg a hold elött.

(Nászutas éjszaka és nem amatőrcsillagász, legalább is délnyugati határnál..)

Egy körvonal skiccet tudtam csak elkövetni. Majd a hold által megvilágított felhőket csodáltam.
Ebből a versenyből kimaradok....
Ez az őszi időszak valahogy nagyon csapnivaló....

Van egy félkész szeptemberi rajzom. Már csak a simítások vannak vissza. Ha meglesz, akkor szerintem ez lesz az eddigi legjobb rajzom.... legalább is eddig úgy néz ki.
:)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.10.28. 13:54

Ggz írta: Tegnap kinek sikerült leészlelni a FraMauro bandát?
Ggz


Amikor a Hold még látszott a potenciális észlelőhelyemről még erős szél volt és fátyolfelhők úsztak. Utána a szél megmaradt, a felhők eltűntek, sajna a fák mögé bújó Holddal együtt... Így a Fra Maurózás most kimaradt. :( Talán fogyóban több esélyünk lesz?

Ha lenne csillagdám a kertben tutira Meridián Csillagvizsgálónak kellene majd elnevezni ui. annyi a fa a környéken. Cserébe viszont töksötét van -- valamit valamiért. :)
Amcsillüdv: Nyözö
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.28. 14:26

Én rajzoltam Fra Mauro-t, de nem vagyok rá túl büszke. Azért a kidolgozásnál próbálok javítani rajta. Ha nem jön össze, akkor majd legközelebb. De garantálom, hogy olyat rajzolok, hogy mindannyian beleszédültök! :twisted:

Üdv: Kirami
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2009.10.28. 17:41

De garantálom, hogy olyat rajzolok, hogy mindannyian beleszédültök!

Ez a beszéd! Hogy igazságosabb legyen a dolog, külön lesz díjazva a rajz és külön a digitális kép.

ggz
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.10.28. 19:13

Nanu!

Húúúha, de eldurvultak az indulatok:)))
Ez a rajzverseny igen megmozgatta a társaság fantáziáját!

Azon gondolkodom, hogy ugyanezt meg kéne hirdetni mélyég témakörben is. :) majd szépen kitalálom és felteszem a mélyég fórumba.

Nyözö!

Ggz tényleg nem hazudott, most láttam pár régi mélyég-rajzod az archívumban, nagyon jók!

Snt
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.10.29. 11:36

santage írta:Ggz tényleg nem hazudott, most láttam pár régi mélyég-rajzod az archívumban, nagyon jók!
Snt

Köszi Santage bevallom jól esik ha így gondoljátok -- bár mitagadás túl sok nincs belőlük, és azok egy része is másik archívumban csücsül. Hülyén hangzik, de alapvetően én változós lelkületű vagyok/voltam, de mégis volt év amikor a legtöbb holdrajzot csináltam (1990-táján talán?), és ugye a mély-egek, üstököncök se idegenek a látómezőmben, meg ordibáltam is pár órát a cippzáras hőcsőbe zárva holmi meteoroknak, de bolygófelszíneket is rongáltam már stb... Talán csak napészlelő lepedőt nem töltöttem ki (ott csak a webkamerás képalkotásig jutottam).

De ha már archívum, akkor beszélnünk kellene majd erről (nyilván nem a holdészlelések között -- az elég mélyégidegen terület :) ), mert annó félbemaradt ebben a kérdésben közöttünk a kommunika 1-2 éve. Bár szerintem van rá alapos indokom... :?
Amcsillüdv: Nyözö
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.10.29. 11:38

Ggz írta: Ez a beszéd! Hogy igazságosabb legyen a dolog, külön lesz díjazva a rajz és külön a digitális kép.

A digitális fotósok a térkép szkennelt verzióját kapják, CD-n? :lol:
nyz
Amcsillüdv: Nyözö
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2009.10.30. 12:12

sziasztok,

segítsetek nekem, hol tudom megnézni, hogy jövő nyáron mikor lesznek holdmentes időszakok (szabi optimalizálás végett)? az mcse jelenségnaptára még csak 2009re müxik.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.10.30. 12:17

kaviat írta:sziasztok,

segítsetek nekem, hol tudom megnézni, hogy jövő nyáron mikor lesznek holdmentes időszakok (szabi optimalizálás végett)? az mcse jelenségnaptára még csak 2009re müxik.


Valami progival nem tudod meglesni. Neten van egy halom. Egy időben mindig ilyeneket találtam. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.10.30. 12:20

Kirami írta:Én rajzoltam Fra Mauro-t, de nem vagyok rá túl büszke. Azért a kidolgozásnál próbálok javítani rajta. Ha nem jön össze, akkor majd legközelebb. De garantálom, hogy olyat rajzolok, hogy mindannyian beleszédültök! :twisted:

Üdv: Kirami


Hajrá !
Én szerintem ebből a kőrből kimaradok. Max felhő rajzot tudok beküldeni. :)

Zoli én a helyedben beszkennelném azt a könyvet... ;)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Hold”