Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2010.04.21. 20:31

Sziasztok !

Április 19.-i Hold. 10x50 orosz binóval. Majd jöttek a felhők...
:)

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.05.02. 15:44

Kép 006.jpg
Az első Hold fotom egy Cenon EOS 1000D-vel. Rengeteget görcsöltem a gép fókusz síkjával, végül is levágtam a tubusból 40m/m így jó lett. Kérlek mondjatok néhány szót a képről, mit kellene javítani! :oops:
Derült eget: Robi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.05.02. 16:55

Szerintem nagyon szep lett! Az elesseeget nagyon jol sikerult beallitani. Picit talan a jobb szelen levo kraterek beegtek, de hat nehez eltalalani a megfelelo expozicios idot.

--mpt
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.05.02. 17:34

Köszönöm Péter a bátorítást. A következő lépés a mélyég lenne,de rájöttem ,hogy ehhez rengeteg türelem és kitartás kell, de örömet okoz és úgy érzem ez a lényeg.
Üdv: Robi!
pentagondodekaeder
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:54

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: pentagondodekaeder » 2010.06.12. 15:17

150 év
A fotográfia története eredeti írásokban és képekben
Összeállította Szilágyi Gábor
Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1990
A könyv 40. és 41. oldala közé fűzött Melléklet-ben találtam a mellékelt fotót a Kopernikusz-kráterről. Mintha agyag- vagy gipszmodell fényképe lenne. Szerintetek valódi Hold-kép lehet, csak a technika volt kezdetleges?
Kopernikusz-kráter-m.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2010.06.13. 13:15

Ez modell lesz. John Herschel nem csak kiváló csillagász volt (édesapjához hasonlóan), de a fotózással is sokat foglalkozott (daguerreotípia). Ilyen felbontású képet a Copernicusról még ma sem lenne könnyű elkészíteni, még webkamerával sem.

Üdv: ggz
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.06.19. 13:14

Sziasztok! Attila vagyok Kecskemétről, gondoltam ráköszönök a bagázsra. :)
Nagy kedvencem a Hold, a fényénél sok mindent lehet csinálni :roll: többek között észlelni is. Régen volt egy 150/1200 Newton ami ebben segített, aztán el kellett adnunk. Utána jött 10 év szünet.
Nem baj ha megmosolyogsz, jelenleg egy 2,5x24 binoklival nézegetem, (ha épp tehetem) :) de beszerzés alatt áll egy refraktor és a régi álmom egy új Newton is. Ha van valaki aki kecskeméti, tudna ajánlani jó helyet nézelődésre?

Csillagfényes, fényszenny-mentes jó észlelést mindenkinek!
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.19. 14:40

Ggz írta:Ez modell lesz. John Herschel nem csak kiváló csillagász volt (édesapjához hasonlóan), de a fotózással is sokat foglalkozott (daguerreotípia). Ilyen felbontású képet a Copernicusról még ma sem lenne könnyű elkészíteni, még webkamerával sem.

Üdv: ggz


Biztos ez? Hiszen éppen te mondtad, h Herschel sokat foglalkozot dagerrotípiával, és a sóspapírkép pont ennek az eljárásnak az alapanyaga...
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.06.19. 14:47

Nagy Róbert írta:Az első Hold fotom egy Cenon EOS 1000D-vel. Rengeteget görcsöltem a gép fókusz síkjával, végül is levágtam a tubusból 40m/m így jó lett. Kérlek mondjatok néhány szót a képről, mit kellene javítani! :oops:
Derült eget: Robi


Hát ez csudiszép. Ha első, akkor semmi kivetnivalót nem találok benne. Nagyon sok embernek a sokadik képe sokkal rosszabb, mint a te első képed. Sokan erre a szintre csak jó néhány hónap után jutnak el.

Tanulmányozz Holdtérképeket, h mely régiókban vannak érdekes, vagy szép alakzatok, és próbálj meg jó kivágást készíteni. Ne törődj vele, ha kisebb lesz a kép, a képkivágáson nagyon sok minden múlik.

Ezt mondta Éder Iván is, akit talán nem kell bemutassak neked. Számára a kép kivágás az egyik legfontosabb tényező.

Gratulálok, további sok szép Hold, és mélyég fotót kívánok neked! És csinálj galériát, hadd gyönyörködhessünk mindannyian! És inkább a minőségre menj, mint a mennyiségre!
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2010.06.20. 07:33

Köszönöm a biztatást. A képfeldolgozást még tanulnom kell!! A tanácsokat megfogadom. A Rükl atlaszt használom a lapjait kinyomtattam és lamináltam, így a távcső mellett könnyebben tudom használni. üdv: Robi!
Válasz küldése

Vissza: “Hold”