Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Zsolti82
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.26. 10:43

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Zsolti82 » 2013.09.08. 21:44

A minőséggel és a kidolgozással biztos nincs semmi probléma, de nekem a gyakorlatias agyam azt mondja hogy ennyi pénzt inkább olyanra költsek, amit használni is tudok. Ennyi pénzért már bőven lehet kapni egy olyan távcsövet amivel élőben láthatom a bolygókat(talán kettőt is), és mivel azok nem az asztalon vannak, még félteni sem kell hogy takarítás közben leveri az asszony :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.09.09. 00:41

Re: naprendszer-modell. Ha már szobadísz kell - mert ennek más értelme nincsen - akkor egy világítók csillaggömb már értékesebb, és annak még gyakorlati haszna is van, és kb. tizedannyiba kerül. Az ilyen kis mechanikus planetárium nagyon hasznos lehet az iskolai oktatásban (vagy ismeretterjesztésben), de mint gyakorló csillag-néző semmi haszna sincsen. BQ.
therussian
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.03.24. 17:18

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: therussian » 2013.09.09. 17:52

Hát hasonlóan vélekedek én is, tehát hagyom a boltokban... ebayen fent van kész szett, 90 ezer forint...
Proxymus
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.28. 19:49

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Proxymus » 2013.10.03. 17:35

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy egy Soligor 150/750-es Newton-nal már tudok bolygózni "M" objektumokat nézni... A mechanika egy SkyView-3. Első távcső lenne..
Válaszokat,véleményeket köszönöm!
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mizar » 2013.10.03. 20:50

Proxymus írta:Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy egy Soligor 150/750-es Newton-nal már tudok bolygózni "M" objektumokat nézni...


Üdv!
Ezt kérdezed, vagy mondod?
Ha kérdés, akkor a válasz: Természetesen tudsz.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.10.03. 23:32

Érdeklődnék,hogy egy Soligor 150/750-es Newton-nal már tudok bolygózni "M" objektumokat nézni... A mechanika egy SkyView-3. Első távcső lenne..

Magát a távcső típust nem ismerem, de ilyen méretű, jó optikájú távcsővel már a Szaturnusz-gyűrű részleteit, a Jupiter vékony sávjait is látni lehet. A Messier-objektumok mind láthatók, jó légkör és sötét ég mellett. Kettősökből az 1 ivmásodperceseket már bontania kell. Sokat számít az okulár is! - Üdv, jó vadászatot: BQ
Török Tünde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2013.09.16. 20:40

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Török Tünde » 2013.10.07. 22:05

Jó estét! Sokat gondolkodtam, amíg meg mertem tenni ezt a hozzászólást, mivel láttam, sok új/kezdő megnyilatkozása eléggé sok kritikát váltott ki. De mivel, ha nem értek valamit, nem is jutok előre, megkockáztatom:
"Észak felfelé, nyugat jobbra van" (Vizi Péter)
Mindig az "előttem van észak" stb. ugrik be. Akkor most hogy is van?
Ha valakit (sokakat) megbotránkoztattam, én kérek elnézést :-)
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.10.07. 22:10

Török Tünde írta:Jó estét! Sokat gondolkodtam, amíg meg mertem tenni ezt a hozzászólást, mivel láttam, sok új/kezdő megnyilatkozása eléggé sok kritikát váltott ki. De mivel, ha nem értek valamit, nem is jutok előre, megkockáztatom:
"Észak felfelé, nyugat jobbra van" (Vizi Péter)
Mindig az "előttem van észak" stb. ugrik be. Akkor most hogy is van?
Ha valakit (sokakat) megbotránkoztattam, én kérek elnézést :-)

Értelmezd az alábbiak szerint:
HA előttem van észak, AKKOR hátam mögött van dél és balra nyugat és jobbra kelet.

A mondóka inkább az É-D-K-Ny egymáshoz képesti helyzetének meghatározását segíti, azaz nem helyettesíti az északi irány más módon (iránytű, sarkcsillag, fák mohos oldala stb.) történő meghatározását.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Török Tünde
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2013.09.16. 20:40

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Török Tünde » 2013.10.07. 22:15

SzarkaLevente írta:
Török Tünde írta:Jó estét! Sokat gondolkodtam, amíg meg mertem tenni ezt a hozzászólást, mivel láttam, sok új/kezdő megnyilatkozása eléggé sok kritikát váltott ki. De mivel, ha nem értek valamit, nem is jutok előre, megkockáztatom:
"Észak felfelé, nyugat jobbra van" (Vizi Péter)
Mindig az "előttem van észak" stb. ugrik be. Akkor most hogy is van?
Ha valakit (sokakat) megbotránkoztattam, én kérek elnézést :-)

Értelmezd az alábbiak szerint:
HA előttem van észak, AKKOR hátam mögött van dél és balra nyugat és jobbra kelet.

A mondóka inkább az É-D-K-Ny egymáshoz képesti helyzetének meghatározását segíti, azaz nem helyettesíti az északi irány más módon (iránytű, sarkcsillag, fák mohos oldala stb.) történő meghatározását.


Eddig nekem is megvolt :-) de hogyan kerül nyugat jobbra??? :-/
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2013.10.07. 23:25

Ha Észak felfelé van, akkor te Dél felé nézel. Tehát Kelet balra, Nyugat jobb kéz felé esik.
Üdv,
L.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”