Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
szmmate
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.13. 08:52

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: szmmate » 2011.07.18. 09:59

Sikerült kitelepülni a kertből (a szomszédos kocsma elé :D ) és végre megnézhettem a Holdat, nagyon gyönyörű volt, valamint sikerült megtalálni az M31-et, már maga az, hogy megtaláltam nagy élmény volt.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.07.18. 10:48

szmmate írta:Sikerült kitelepülni a kertből (a szomszédos kocsma elé :D ) és végre megnézhettem a Holdat, nagyon gyönyörű volt, valamint sikerült megtalálni az M31-et, már maga az, hogy megtaláltam nagy élmény volt.


Na így most már érthető, hogy mitől hidaltál le :lol:
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.07.18. 11:32

"Sikerült kitelepülni a kertből (a szomszédos kocsma elé ) és végre megnézhettem a Holdat, nagyon gyönyörű volt, valamint sikerült megtalálni az M31-et, már maga az, hogy megtaláltam nagy élmény volt".

Gratulálok, megvannak az első élmányek, de látom az igyekezetedből, hogy lesz több is. Ha megismered az Andromédát, állitsd be a bal szélső csillagát, a gamma Andromedaet: nagyon szép kettős pár!
Milyen térképeid vannak? AVizi-féle Csillagatlaszt mindenképpen ajánlanám.
Üdv: BQ.
szmmate
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.13. 08:52

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: szmmate » 2011.07.18. 12:58

A StarWalk nevű iPad alakalmazást használom, papír csillagtérképem még nincs, de úgyérzem, hogy nekem ez is tökéletes.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.07.18. 14:17

Nyugodt lelkiismerettel állíthatom, hogy a csillagtérképeket nem pótolja a monitor (még kinyomtatva seem). Ettől eltekintve a kisatlasz észlelési ajánlatokat és ótmutatást is tartalmaz.
Más: Mostanában éjjel már majdnem a zenitben van a Vega (alfa Lyrae), közvetlenól mellette két halványabb, az epszilon és az éta: mind a kettő szép kettős. (Az epszilon tulajdonképpen négyes: mind a két csillag maga is kettő-kettő, de igen szorosan egymás mellett. Alatta (keletre) a Hattyű (Cygnus) szép nagy kereszt alakja, jobbra a kereszt talpa, a béta Cyg egyike a legszebb csillagpárnak. Könnyű őket megtalálni. BQ.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.18. 16:42

szmmate írta:A StarWalk nevű iPad alakalmazást használom, papír csillagtérképem még nincs, de úgyérzem, hogy nekem ez is tökéletes.


Én iPhone-on használom ezt a programot, és tényleg elképesztően hasznos. Ha van IPhone-od, szerezd be. Úgy tudom, más névvel de Android-os telefonokra is van ez a program.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.07.18. 17:34

astrohist írta:Nyugodt lelkiismerettel állíthatom, hogy a csillagtérképeket nem pótolja a monitor (még kinyomtatva seem). Ettől eltekintve a kisatlasz észlelési ajánlatokat és ótmutatást is tartalmaz.


Egyet értek.
90/900 refraktor
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.07.18. 18:26

Az LCD monitor mindenképp le fogja rontani a sötétadaptációd, még ha éjszakai módot választasz is, a panel háttérfénye ugyanis mindig fehér. Annak valóban nincs párja, amikor az ember a keményfedeles atlaszt lapozgatja az ég alatt, és vörös lámpával keresgél benne.
Sok sikert! :)
szmmate
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.07.13. 08:52

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: szmmate » 2011.07.19. 14:47

Kukac írta:
szmmate írta:A StarWalk nevű iPad alakalmazást használom, papír csillagtérképem még nincs, de úgyérzem, hogy nekem ez is tökéletes.


Én iPhone-on használom ezt a programot, és tényleg elképesztően hasznos. Ha van IPhone-od, szerezd be. Úgy tudom, más névvel de Android-os telefonokra is van ez a program.


iPhoneon is megvan, azt is használom, ha csak az van nálam.
Találtam tegnap itthon egy kis csillagászos könyvet, amiben csillagképenként be vannak mutatva a fontosabb égitestek és, hogy mivel érdemes észlelni őket. Egész jó és hasznos, kár hogy tegnap elég felhős idő volt.
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2011.08.31. 18:48

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit! Egy új lelkes kezdővel bővült a fórumozók, és az eget fürkészők köre :) Tegnap megérkezett az első távcsövem egy 90/900 as személyében, így már nem olyan árva a régi 8x40 es régi Sotem binoki. Sajna élesben kipróbálni csak holnap tudom, ha az idő engedi. A Jupiter lenne az első áldozat. Tulajdonképpen rengeteg kérdésem lenne, de a fórumot böngésze sok megválaszolásra került már. Így első körben csak köszönni jöttem, és megosztani az örömöt, amit gondolom nem kell leírni senkinek aki kézhez kapta a legelső távcsövét. Szép eget mindenkinek!
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”