Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
balassav
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.09.29. 10:41

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: balassav » 2010.12.03. 20:09

Mi leszünk ott "Újak" talán kitűnünk. Biztosan összefutunk! 8-)
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.12.03. 21:14

Kedden este én is ott leszek, ha minden jól megy.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.12.04. 10:43

Akciózzák a teszkóban a Celestron PowerSeeker 50AZ-t. Gyöngyösi Annamária is ezzel észlel, és nevet adott neki, és imádja...

Most 9990 forint. Jár hozzá egy TheSkyX Student Edition, amivel nagyon nagyon sok hasznos infót szerezhet meg egy kezdő, sőt egy félprofi is. (Pl. a Nap analemmája, a Szaturnusz 10 éves periódusa alatti láthatósága, a Mars láthatósága, etc). Jelenleg ennél jobb akciót nem láttam sehol. Ugyan áruházi a dolog, de ugyanezt a minőséget árulják a távcsőboltok is, ha ugyanezt a típust veszed.

Nem fizetnek a reklámért, csak tegnap megláttam, és gondoltam, hátha aktuális lehet valakinek.

http://www.celestron.com/c3/product.php?ProdID=495

http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-c ... -teleszkop
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.12.04. 10:58

Franky írta:Akciózzák a teszkóban a Celestron PowerSeeker 50AZ-t. Gyöngyösi Annamária is ezzel észlel, és nevet adott neki, és imádja...

Most 9990 forint. Jár hozzá egy TheSkyX Student Edition, amivel nagyon nagyon sok hasznos infót szerezhet meg egy kezdő, sőt egy félprofi is. (Pl. a Nap analemmája, a Szaturnusz 10 éves periódusa alatti láthatósága, a Mars láthatósága, etc). Jelenleg ennél jobb akciót nem láttam sehol. Ugyan áruházi a dolog, de ugyanezt a minőséget árulják a távcsőboltok is, ha ugyanezt a típust veszed.

Nem fizetnek a reklámért, csak tegnap megláttam, és gondoltam, hátha aktuális lehet valakinek.

http://www.celestron.com/c3/product.php?ProdID=495

http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-c ... -teleszkop



Én még várok egy hetet.A jövő héten lehet, hogy 5000 lesz gotoval. :D :D :D

Üdv!

Norbi
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.12.05. 16:20

Vagy elfogy :) Gondolkozom mert ha a kis Mak-ot vissza kell adni, akkor is lenne egy utazócsövem és csak jókat hallok róla. +1 Frankynek ;)

Kedden én is megyek a Polarisba, derült idő esetén.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.12.05. 22:29

Szia Levente!


http://makszutov.hu/barlow/tv_barlow_3x

Ez a barlow biztos, hogy apo?Rajtatok kívül sehol nem írják, hogy apo.

Üdv!

Norbi
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.12.05. 22:41

Norbi írta:Ez a barlow biztos, hogy apo?Rajtatok kívül sehol nem írják, hogy apo.


A TV honlapja szerint a Barlow-ik kéttagúak, a Powermate-ek pedig négytagúak. Szóval nem APO, de biztos nem rossz.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.12.05. 22:49

Norbi írta:Ez a barlow biztos, hogy apo?Rajtatok kívül sehol nem írják, hogy apo.

Ha szigorúan vesszük, az apokromatizmus nem értelmezett csak objektiv lencsékre. A köztudatban az "apo" kifejezés ekvivalens azzal, hogy "nem szinez". (ld még itt)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.12.05. 23:17

Ha a kihuzaton van egy barlow, azon pedig egy másik kihuzat.Akkor azzal elérhető lenne egy csomó nagyítás?
Tehát először állítom a barlow objektív távolságot, utána pedig fókuszálok az okulárral.Csak arra kell vigyázni, hogy a barlow átmérőnél nagyobb fókusz keresztmetszetbe ne csússzon a barlow, mert az fényveszteséget okoz.Jól gondolom?

Üdv!

Norbi
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.12.06. 00:26

Norbi írta:Ha a kihuzaton van egy barlow, azon pedig egy másik kihuzat.Akkor azzal elérhető lenne egy csomó nagyítás?
Tehát először állítom a barlow objektív távolságot, utána pedig fókuszálok az okulárral.Csak arra kell vigyázni, hogy a barlow átmérőnél nagyobb fókusz keresztmetszetbe ne csússzon a barlow, mert az fényveszteséget okoz.Jól gondolom?

A barlow által elért fókusznyújtás mértékét befolyásolja milyen távol van az okulár a barlow lencsétől. Tehát ha távolabbra teszed, akkor a névleges nagyítás nőni fog, azaz a 3x barlow mondjuk 3.5x-esként funkcionál. Ezzel párhuzamosan a vignettáció mértéke nő. (Powermate esetében nem.)
ld: Kép
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”