Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Pólustávcső

Lencsés- és tükrös távcsövek

Re: Pólustávcső

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2015. május 25., hétfő 10:06

btibor9891 írta:... ha elküldöd a szállemez rajzát különféle vonalvastagságokkal, illetve egy tesztábrát összefutó vonalpárokkal, akkor legközelebb mellétesszük potyautasként. ...

Ennek nagyon örülök, kösz; élni fogok a lehetőséggel!!!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 64
Köszönetnyilvánítás másoktól: 272

Re: Pólustávcső

HozzászólásSzerző: Varga István (V. István) » 2018. április 15., vasárnap 22:52

Sziasztok.

Gondolom, ide tartozik egy apró tuningolás egy pólustávcsőnél.
Az enyémnek van egy saját szállemez-megvilágítása, amely két gombelemmel működik.
A megvílágítás erőssége szabályozható a gombbal, de teljesen nem kapcsolható ki. Emiatt az elemek napok alatt kikészülnek, használaton kívül is.
Ezt elkerülendő, az elemeket, észlelés után, ki lehet emelni a fészkükből, vagy megfordítani. Én ez utóbbit szoktam választani.
Azonban a művelet során könnyen kiesnek a szigetelő csőből, vagy az ember kezéből, főleg, ha hidegben babrálunk velük. Aztán megkeresni őket a fűben/sárban/hóban, reménytelen vállalkozás.
Ezt egyszerűen úgy küszöböltem ki, hogy az elemek és a cső közé beszorítottam egy gumipertliből kihúzott gumiszálat. Ez nagyon rugalmas, lapítható/nyújtható úgy, hogy visszakapja eredeti alakját, hosszát. Csikorgó fagyban is rugalmas marad.
A gumiszál bent tartja immár az elemeket a csőben.
A hosszabbra hagyott két vége révén pedig megfogható és kihúzható az elem-páros a fészkéből két ujjal, ütögetés és csipesz nélkül.
Kellő figyelemmel, a gumiszál nem kerül a jó érintkezés útjába.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Varga István (V. István)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 13
Köszönetnyilvánítás másoktól: 15

Előző

Vissza: Távcsövek