Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Első távcső vásárlása

Lencsés- és tükrös távcsövek

Re: Első távcső vásárlása

HozzászólásSzerző: DienesLászló (D.Laci) » 2017. február 17., péntek 13:13

Sziasztok!
Bár nem ez a topic a legmegfelelőbb, de hirtelen nem találtam alkalmasabbat...
Régóta fontolgattam, hogy a Teleskop-Service TS 127/820 légréses akromátomat lecserélem egy ES akromátra, főként mióta volt alkalmam Horváth Joe Explore Scientific AR 127/825-ével összehasonlítani. Másod műszerem egy 254/1016 MEADE LXD75 Schmidt-Newton mellett, és nagyon szeretem. /Az ES termékeivel nagyon pozitív tapasztalataim vannak./
Úgy gondoltam, ha lúd legyen kövér és az ES AR 152/988-at rendeltem meg. Meg is érkezett Leventétől és mondhatom örömmel tölt el a birtoklása, emberes darab.
Igaz még csak nappal volt alkalmam kipróbálni a trutymó időjárás miatt, nagyon felvillanyozott a róla olvasott külföldi tesztek és hazai értékelések sora.
Remélem mihamarabb lesz alkalmam tesztelni JÓ ÉG alatt és tudok róla véleményt írni.
Addig is mindenkinek derült eget kívánok!

Ja és eladó a TS 127/820 tökéletes optikai és mechanikai állapotban.

http://www.tavcso-mikroszkop.hu/bazar/h ... 1487266950
Már el is kelt.
Üdv: D.Laci
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

DienesLászló (D.Laci)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 97
Köszönetnyilvánítás másoktól: 64

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. február 18., szombat 21:25

Szép darab, én is őrűlnék neki. Remélem egyszer majd hozod és bele tudunk nézni...

A géza (géza) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
D.Laci

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 226
Köszönetnyilvánítás másoktól: 127

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. december 18., hétfő 15:51

Itt az 5. lap is SW 70/500-ról. Legtöbbet utazik velem.

géza (géza)

HozzászólásSzerző: Pach József (Fajsz) » 2017. december 29., péntek 15:57

Sziasztok!

Szükségem lenne tapasztaltabb csillagászok véleményére. Én jelenleg egy 15x70-es binokulárt használok amivel nagyon elégedett is vagyok. Később szeretném majd egy nagyobbra lecserélni ezzel kapcsolatban lenne szükségem a véleményekre. Először is érdekelne, hogy a 20x80-as és a 25x100-as binokulárok között teljesítménybe van-e akkora különbség amekkorát az árkülönbség mutat? Én elsősorban a 25x100-t néztem mivel a mostanihoz képest legalábbis papíron sokkal többet tud.
Azonban a keresgélés közben a budapesti távcsőcentrum oldalán rábukkantam a spektívekre. Amennyire én látom a 100 mm-es spektív körülbelül ugyanabban az árkategóriában van de a zoom 20-60-ig állítható. Illetve úgy olvastam, hogy egy spektívvel és egy okos telefonnal vagy fényképezővel egész "korrekt" képeket is lehet csinálni. Nyilván nem versenyezhet egy profi felszereléssel inkább saját magamnak készíteném a képeket. Bár ez is még a távoli tervek közé tartozik.
Ami nekem a binokulárokban illetve a spektívben tettszik, hogy kényelmes használni, könnyen tudom hordani magammal, ha hirtelen elhatározásból akarok megfigyelni gyorsan össze tudom kapni illetve nem kell annyi dolgot beállítani rajtuk. A rendes nagy távcső nekem sokkal későbbi projekt.
Röviden: 20x80 vagy 25x100 vagy 100mm spektív?
Ezt a kettőt néztem:
Spektív: https://www.tavcso.hu/termekcsoport/spek_100
25x100 bino: http://beo-pa.hu/hu/termekek/celestron_ ... sbinokular

U.i.:
A boltban kapható napszűrőket binokulárokra is rálehet tenni vagy arra fóliát kell venni is külön rászerelni?

A válaszokat köszönöm!

Pach József (Fajsz)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: Végh Zoltán (Végh Zoli) » 2017. december 29., péntek 16:20

Fajsz írta:Sziasztok!

Szükségem lenne tapasztaltabb csillagászok véleményére. Én jelenleg egy 15x70-es binokulárt használok amivel nagyon elégedett is vagyok. Később szeretném majd egy nagyobbra lecserélni ezzel kapcsolatban lenne szükségem a véleményekre. Először is érdekelne, hogy a 20x80-as és a 25x100-as binokulárok között teljesítménybe van-e akkora különbség amekkorát az árkülönbség mutat? Én elsősorban a 25x100-t néztem mivel a mostanihoz képest legalábbis papíron sokkal többet tud.
Azonban a keresgélés közben a budapesti távcsőcentrum oldalán rábukkantam a spektívekre. Amennyire én látom a 100 mm-es spektív körülbelül ugyanabban az árkategóriában van de a zoom 20-60-ig állítható. Illetve úgy olvastam, hogy egy spektívvel és egy okos telefonnal vagy fényképezővel egész "korrekt" képeket is lehet csinálni. Nyilván nem versenyezhet egy profi felszereléssel inkább saját magamnak készíteném a képeket. Bár ez is még a távoli tervek közé tartozik.
Ami nekem a binokulárokban illetve a spektívben tettszik, hogy kényelmes használni, könnyen tudom hordani magammal, ha hirtelen elhatározásból akarok megfigyelni gyorsan össze tudom kapni illetve nem kell annyi dolgot beállítani rajtuk. A rendes nagy távcső nekem sokkal későbbi projekt.
Röviden: 20x80 vagy 25x100 vagy 100mm spektív?
Ezt a kettőt néztem:
Spektív: https://www.tavcso.hu/termekcsoport/spek_100
25x100 bino: http://beo-pa.hu/hu/termekek/celestron_ ... sbinokular

U.i.:
A boltban kapható napszűrőket binokulárokra is rálehet tenni vagy arra fóliát kell venni is külön rászerelni?

A válaszokat köszönöm!

Szia !
Esetleg egy költséghatékony kompromisszum : ( persze kipróbálás meg némi alku után ) ;)
https://www.jofogas.hu/budapest/20x90_T ... 480866.htm

Végh Zoltán (Végh Zoli)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 21
Köszönetnyilvánítás másoktól: 19

HozzászólásSzerző: Schlosser Sándor (mizar) » 2017. december 29., péntek 16:39

Végh Zoli írta:

Szia !
Esetleg egy költséghatékony kompromisszum : ( persze kipróbálás meg némi alku után ) ;)
https://www.jofogas.hu/budapest/20x90_T ... 480866.htm

Én is erre szavazok.
De a végén úgyis egy 70/500 lesz belőle. :lol:

Schlosser Sándor (mizar)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 42
Köszönetnyilvánítás másoktól: 215

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. december 29., péntek 16:41

mizar írta:De a végén úgyis egy 70/500 lesz belőle. :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 64
Köszönetnyilvánítás másoktól: 269

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. december 29., péntek 18:45

P.J.(Fajsz), nem sietném el a dolgot, az a 15x70es nagyon jó átmenet az újhoz. Addig is az állványokat böngészném nem spektív, hanem kis rövid APO, ED teleszkópocska alá. Ezek nem sokkal nagyobbak az általad nézett spektívnél, ám sokoldalúbbak, jobb minőségűek (!).. Ezzel is ráérsz pár hónapig, amikor már érdemes dönteni, mit. Megszállottja vagyok a hordozhatóságnak, ami nem nagy hátizsákot jelent. El ne felejtsem, 100mm kisteleszkóp.

géza (géza)

HozzászólásSzerző: Schlosser Sándor (mizar) » 2017. december 29., péntek 19:07

géza írta:Addig is az állványokat böngészném...

Ez így van. Egy 90-es binokli alá állvány kell. :)
Azzal viszont nem vacilálnék, mert a hazai kereskedésekben csak 80-as binokulárt látok a kínálatban,
a meghirdetett 90-es nagyon jó vétel.

Schlosser Sándor (mizar)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 42
Köszönetnyilvánítás másoktól: 215

HozzászólásSzerző: Végh Zoltán (Végh Zoli) » 2017. december 29., péntek 19:09

géza írta:P.J.(Fajsz), nem sietném el a dolgot, az a 15x70es nagyon jó átmenet az újhoz. Addig is az állványokat böngészném nem spektív, hanem kis rövid APO, ED teleszkópocska alá. Ezek nem sokkal nagyobbak az általad nézett spektívnél, ám sokoldalúbbak, jobb minőségűek (!).. Ezzel is ráérsz pár hónapig, amikor már érdemes dönteni, mit. Megszállottja vagyok a hordozhatóságnak, ami nem nagy hátizsákot jelent.

Pénzt is adsz rá neki ? A 80/600-as is 160 ezer forint ... :o

Végh Zoltán (Végh Zoli)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 21
Köszönetnyilvánítás másoktól: 19

ElőzőKövetkező

Vissza: Távcsövek