Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Távcsőállvány pólusra állítása

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák

Re: Távcsőállvány pólusra állítása

HozzászólásSzerző: Hollósi Ferenc (hollosi.ferenc.kupola2010) » 2017. november 1., szerda 9:54

Tisztelt Csillagász Kollégák!

Szíves figyelmetekbe ajánlom a "Mérve könnyebb 2. a pólusra állás" - bővített tanulmányomat, melyben a pólusra állással, a King fotóval és több távcső és mechanika használatával kapcsolatban írok bevált gyakorlati tanácsokat. Remélem, átolvasva sok segítséget kaptok, aminek nagyon örülnék.

Csillagos eget kívánok hozzá!

Üdvözlettel:

Hollósi Feri

A Hollósi Ferenc (hollosi.ferenc.kupola2010) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
BZd

Hollósi Ferenc (hollosi.ferenc.kupola2010)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 1

HozzászólásSzerző: Szarka Levente (SzarkaLevente) » 2017. november 1., szerda 10:02

géza írta:Érthető. Nem jótékonysági intézetek.

A külföldi boltok sem, de nem erre gondoltam. A magyar piac eléggé kicsi és anyagilag messze nem áll ott mint a nyugati emiatt a prémium termékre a kereslet minimális. Arról nem is beszélve, hogy egyes esetekben a mentalitást jól jellemzi az a levél amint minap kaptunk és amelyben a levélíró értetlenkedését fejezte ki, miért nem az euro-ban kifejezett áron ajánlottuk neki a terméket - hanem kb 9-10%-kal drágábban - és emiatt külföldön "kell" megvennie azt. Egyrészről megértem, hogy 110 több, mint 100, de "elfelejtette", hogy a német áfa 8%-kal kisebb, tehát a különbséget leginkább ez indokolja és nem a kereskedői "kapzsiság".

A Szarka Levente (SzarkaLevente) köszönetet kapott - 3:
géza, mephi, Vizi Péter

Szarka Levente (SzarkaLevente)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 4
Köszönetnyilvánítás másoktól: 158

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. november 1., szerda 15:20

SzarkaLevente írta:... A magyar piac eléggé kicsi és anyagilag messze nem áll ott mint a nyugati emiatt a prémium termékre a kereslet minimális. ...

Attól tartok, ez valóban így van, és nagyon sajnálatos. Nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak itthon több millió forintos nagyságrendű eszközöket, hobbi célra.

Viszont az infláció most nagyon alacsony idehaza; nem lehetne valami jó hitel-konstrukciót kidolgozni valamelyik bankkal részletfizetésre, Levente? Talán többen megfontolnák a komolyabb cuccok beszerzését... Talán, talán. :roll:

MDA

u.i.: Levi! A nálad vásárolt termékekre írt vélemények nem automatikusan jelennek meg a honlapodon? Én is válaszoltam ez irányú (automatikusan küldött?) e-mail-edre, de nem látom a vélemények között.

Bocsánat az off-ért...
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 39
Köszönetnyilvánítás másoktól: 188

HozzászólásSzerző: Kurucz János (Sidius) » 2017. november 1., szerda 16:14

Szerintem ezt az Astrocaffe topikban folytassuk!
Nem az a kérdés, hogy tükrös vagy lencsés, hanem az, hogy jó tükrös, vagy jó lencsés.

Kurucz János (Sidius)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 244

HozzászólásSzerző: dr. Varga Balázs (drvargab) » 2017. november 20., hétfő 13:57

Sziasztok!

QHY Polemastert használ valaki?
Megspórolja az ember a pólustávcső előtt gubbasztást...
Tegnap, miután elcsúszott a s*ggem alól a nehezen megtalált fólia, és vihettem a sáros farmert mosásba, elég hasznos szerkezetnek tűnik...
üdv:
Balázs

dr. Varga Balázs (drvargab)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 1
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. november 20., hétfő 17:52

Nekem pl. van, és nagyon jónak tartom.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 39
Köszönetnyilvánítás másoktól: 188

Előző

Vissza: Mechanikák