Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Fotontöbbszöröző okulár

Re: Fotontöbbszöröző okulár

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2018. január 18., csütörtök 12:11

Megkönnyebbültem. Akkor ezeket a csodákat ma már egy hátizsákból elő lehet venni. Mit jelent egy új hátizsák. A teleszkóp benne van az árában, úgy veszem ki.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 217
Köszönetnyilvánítás másoktól: 112

HozzászólásSzerző: Kurucz János (Sidius) » 2018. január 18., csütörtök 15:33

Úgy van az Géza, ahogy MDA leírta. A több fény miatt többet látsz/könnyebben, mint egyébként. De nem lesz jobb felbontásod semmiképpen. Tehát ezzel nem lehet utolérni egy sokkal nagyobb távcső teljesítményét. Amúgy meg most a nyáron néhány rendszeresen mélyegező kolléga is megmustrálta a 202/600-as csövemet. Gondoltam, hogy többet fognak látni vele, mint én, de nem gondoltam, hogy annyival, amennyi akkor kiderült. A bolygókon azt is látom, amit a kamera is csak lehelletfinoman mutat, itt meg nem láttam. Szóval edzeni kell.
Nekem ha ilyen E-okulár a kezembe kerülne, rögtön a keresőbe szúrnám, mert könnyebb lenne megtalálni vele mindent. Egyébként ezenkívül nekem is a kamera+képernyő kombináció a szimpatikusabb. Nagyon kíváncsi lennék arra is, hogy ez az elektronikus okulár mit mutat egy nagyon színhibás objektívvel. Elvileg azt a hibát is erősítenie kéne, ami viszont az ibolya környékén már nagy halo a csillagok körül. A próbaképek meg tükrössel készültek, így sokkal nem lettem okosabb. Annyit viszont látni vélek, hogy a tükör normális hibái továbbra is korrekciós tagot fognak követelni.
Nem az a kérdés, hogy tükrös vagy lencsés, hanem az, hogy jó tükrös, vagy jó lencsés.

Kurucz János (Sidius)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 287

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2018. január 21., vasárnap 8:52

Azt nem értem, miért mindig csak kis aperturákkal párositva mutatják ezeket a spec új "okulárokat". Nagy (10 centi feletti) nyilások esetében talán valami fizikai határt jelentene a hatalmas fényességnövelés? 53

géza (géza)

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2018. január 21., vasárnap 9:46

géza írta:Azt nem értem, miért mindig csak kis aperturákkal párositva mutatják ezeket a spec új "okulárokat". ...

Na, ez egy jó kérdés, Géza. :D

Azt nem hiszem, hogy a nagyobb távcsövek "fénybősége" okozna problémát; egy erős jelen gyengíteni - ha szükséges egyáltalán, de itt inkább kisebb erősítés alkalmazásáról beszélhetnénk - mindig sokkal könnyebb, mint a nagyon gyengét erősíteni (nem csak a jelszint, de az SNR szempontjából is).

Inkább marketing okokat sejtek a háttérben. A cucc ölég drága lehet, amit tovább drágítana egy nagy és minőségi műszer ára, így az már eladhatatlanná tenné a felszerelést.

Bár a törpe lupés monitort (szándékosan nem használom rá az okulár szót...) ettől még valóban adhatnák külön.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 60
Köszönetnyilvánítás másoktól: 236

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2018. január 21., vasárnap 9:57

Ugy nézem, egyes példányok (kanadai is..) csak sima keresőnek kisképernyőznek, a jel memóriába folyik (jegyzőkönyv) és nagyképernyős méret. Mikor mire kell. A kisképernyős célkövetős is. Lespórolva. Azokra a telefonszerü külső szerelvényekre gondolok. Meg városból is lehet mélyegezni (mondják a reklámozásában).

géza (géza)

Előző

Vissza: Okulárok, barlow-k, szűrők