Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Érdekes jelenség az égen!!

Egyéb, a fenti kategóriákba nem besorolható jelenségek, égi események észlelése

Re: Érdekes jelenség az égen!!

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. július 20., csütörtök 12:24

SzZoli írta:... nyeregfelület, forgási paraboloid vagy hiperboloid ... térben sík (a téridőben nem).

??? :shock:
Ezek szerint a gömb nem térben sík? Mit jelent az, hogy egy felület a térben sík??? Nem értelek. :?

Ezek a felületek csak szemléltetésül használandók, nem kell őket ténylegesen a 3D-s térbe helyezni.

MDA

u.i.: ne itt válaszolj (ha akarsz) lécci, hanem az "Elméleti kérések" c. topic-ban.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 31
Köszönetnyilvánítás másoktól: 185

HozzászólásSzerző: Szabó Zoltán (SzZoli) » 2017. július 20., csütörtök 13:16

Egy felület sík volta, pozitív, vagy negatív görbülete a felszínén való mérésekkel állapítható meg. Pl. a háromszög szögeinek összege <>= 180 fok.

A "térben sík" kifejezésnek nem látom értelmét.

Az elméleti témák között nem láttam ennek megfelelőt, én pedig nem tudok új topicot nyitni, ezért itt válaszoltam.

Szabó Zoltán (SzZoli)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 234
Köszönetnyilvánítás másoktól: 118

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. július 20., csütörtök 14:30

SzZoli írta:Egy felület sík volta, pozitív, vagy negatív görbülete a felszínén való mérésekkel állapítható meg. Pl. a háromszög szögeinek összege <>= 180 fok.

A "térben sík" kifejezésnek nem látom értelmét.

Az elméleti témák között nem láttam ennek megfelelőt, én pedig nem tudok új topicot nyitni, ezért itt válaszoltam.

Zoli!

A kanálban a mélyedést (pl. gömbháromszögek szögeinek össze, stb.) nem kell megmagyarázni, azt tanultam, értem.

A "térben sík" kifejezést viszont te használtad alább, ezért kérdeztem tőled, talán meg tudod magyarázni, hogy mit értesz alatta, mert nekem hottentottául hangzik:
"Viszont nyeregfelület, forgási paraboloid vagy hiperboloid nem jól szemléltetné, mert térben sík (a téridőben nem)."

Na, erre varrjál gombot. ;)

Ha magad sem érted, amit írsz, akkor miért írod le? :shock:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 31
Köszönetnyilvánítás másoktól: 185

HozzászólásSzerző: Szabó Zoltán (SzZoli) » 2017. július 21., péntek 13:45

Már tudom, miről van szó (azt hittem, ez a te kifejezésed volt, teljesen más jelentéssel, elfelejtettem, hogy én írtam, és milyen értelemben).

A térben helyett azt kellett volna írnom, hogy a három dimenziós tér sík, úgy, mint két dimenzióban az asztal lapja (ha nem kínai :lol: ).

Nem sík két dimenzióban a nyeregfelület (ne zavarjon meg, hogy ezt három dimenzióból is látjuk: ha benne volnánk egy két dimenziós felületben, a mérésekkel tudnánk igazolni, hogy sík, pozitív, vagy negatív görbületű.) Ugyanígy nem sík természetesen a gömbfelület sem, és a nyusziléggömb sem.

A négy dimenziós téridő viszont nem sík. Ezt nehéz elképzelni, Dávid Gyula tudná elmagyarázni, ha nem zavarták volna el a fórumból.

Szabó Zoltán (SzZoli)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 234
Köszönetnyilvánítás másoktól: 118

HozzászólásSzerző: Stubiflex (Stubiflex) » 2017. augusztus 12., szombat 21:17

A felbocsájtás után nem nyílt ki az orosz amatőrök által épített mikro-műhold vényvisszaverő felülete.

Stubiflex (Stubiflex)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 2
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

Előző

Vissza: Egyéb jelenségek, égi események