Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek

Re: Távcsővásárlás

HozzászólásSzerző: Pach József (Fajsz) » 2017. szeptember 22., péntek 10:30

Sziasztok!
Nemrég kezdtem el az eget kémlelni, egy 10x50-es Binocular-ral. Nagyon lenyűgözött már az is, hogy ezzel a készülékkel meg tudtam pillantani az Andromeda galaxist. Noha csak egy kis fehér pacának látszott. :) Egyenlőre nem akarok még áttérni a nagy távcsövekre mert ez a szerkezet is kiszolgál 1 fotóállvánnyal, de a közeljövőben szeretnék beszerezni egy nagyobb binocular-t. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e most a Budapesti Távcső Centrumban kedvezményesen beszerezni a 15x70-es modellt vagy inkább érdemes kicsit többet rááldozni a 20x80-asra. Van valakinek ezekkel tapasztalata? Illetve azt olvastam a weboldalon, hogy a 25x100-ast már nem forgalmazzák. Ennek van valami különösebb oka? Mert használtan sem találtam.

Pach József (Fajsz)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. szeptember 22., péntek 19:36

Érdemes körülnézni itt a Forumban is, : Egyéb eszközök - Binokulárok . ( Eldugott hely )

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 183
Köszönetnyilvánítás másoktól: 100

HozzászólásSzerző: Szarka Levente (SzarkaLevente) » 2017. szeptember 22., péntek 23:34

Fajsz írta:Sziasztok!
Nemrég kezdtem el az eget kémlelni, egy 10x50-es Binocular-ral. Nagyon lenyűgözött már az is, hogy ezzel a készülékkel meg tudtam pillantani az Andromeda galaxist. Noha csak egy kis fehér pacának látszott. :) Egyenlőre nem akarok még áttérni a nagy távcsövekre mert ez a szerkezet is kiszolgál 1 fotóállvánnyal, de a közeljövőben szeretnék beszerezni egy nagyobb binocular-t. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e most a Budapesti Távcső Centrumban kedvezményesen beszerezni a 15x70-es modellt vagy inkább érdemes kicsit többet rááldozni a 20x80-asra. Van valakinek ezekkel tapasztalata? Illetve azt olvastam a weboldalon, hogy a 25x100-ast már nem forgalmazzák. Ennek van valami különösebb oka? Mert használtan sem találtam.

A 15x70-es talán a legnagyobb binokli ami kézben megtartható. A 20x80-as már a nagyítása és a súlya miatt állvány használatát igényli ami jelentős macerát jelent. Mivel a teljesítménye nem annyival nagyobb a 15x70-esnél, mint amennyiben több macerát az állvány jelent ezért alaposan meg kell fontolni megéri-e. A 25x100-as binoklit is kapható (legalábbis nálunk beszerezhető).

Szarka Levente (SzarkaLevente)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 3
Köszönetnyilvánítás másoktól: 150

Előző

Vissza: Távcsövek