Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák

Re: EQ Mechanikák

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. szeptember 6., szerda 20:36

Köszönöm az elismerő szavakat, Géza.

Közelít a négyezerhez a rákattintások száma; ez azért nem olyan rossz a hazai MCSE létszámhoz képest, még ha vannak közöttük visszatérő érdeklődők is.

Mostanában kevesebb időm van az újabb fejezetekhez, de nem hagyom abba, amíg látom, hogy van rá esetleg további érdeklődés.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 30
Köszönetnyilvánítás másoktól: 182

HozzászólásSzerző: Hollay Frigyes (Frigyes) » 2017. szeptember 7., csütörtök 8:47

Attila írta:Szia Frigyes; megelőztél, de egyetértek.
...
Természetesen nem muszáj hallgatni rám...MDA

Attila, szerencsére hallgattam rád, amikor korábban itt, a fórumon az elkeseredett kérdésemre a mostani válaszhoz hasonlót kaptam tőled, részletesen kifejtve. Ez alapján csináltam meg a Woodmaster állványt és azóta áldom a pillanatot, amikor a soraid kigyújtották a kis lámpát a fejemben. Igaz, hogy 45 kiló, de a szomszéd telken robbantott hidrogénbomba is max. minimális rezgést kelt benne. :mrgreen: Még egyszer köszönet.
Sajnos igaz amit írsz és amit Géza írt, egy olcsó médincsájna állvány az ember összes örömét el tudja venni. A következő ünneprontó a tengelykereszt, de itt is érvényes, hogy ingoványos talajra nem jó házat építeni.
Nem kárhoztatom sem a gyártókat, sem a kereskedőket, hogy vackot is árulnak. Sajnos (és én sem így tettem) általában a frissensült csillagászok nem fórumokon és könyvekből alapozzák meg a vásárlást, hanem megmutatják a pénztárcájuknak a kínálatot és az választ. Az Ökölszabály írásod pont ilyen alapozó lehetne, nyilván nem fogják kilógatni egyetlen bolt kirakatában sem. :twisted: Ergo marad a tanulópénz...
Üdv: Frigyes

Hollay Frigyes (Frigyes)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 17
Köszönetnyilvánítás másoktól: 7

HozzászólásSzerző: Gábriel Máté (star rover) » 2017. szeptember 7., csütörtök 10:23

Attila írta:Egy "proletár" is lehet igényes, képes logikus gondolkodásra

A gyakorlat azt mutatja, hogy a legtöbb proletár (és minden más ember) igénytelen és középszerű (kenyér és cirkusz). És ennek oka van.

Ez jutott most szembe: a természetben a több gén által meghatározott tulajdonságok normál eloszlást mutatnak (Gauss-görbe), pl. magasság, testtömeg, intelligencia, stb. Feltéve, hogy a szellemi igényesség és kifinomultság alapjául (legalább részben) az intelligencia szolgál, és hogy a legtöbb ember közepesen intelligens (a haranggörbe nagy, középső területén találhatóak), következésképpen szellemi igényei is a középszerű felé tendálnak, így a kapitalista pestis által előállított középszerű tárgyak is megfelelnek neki. A zsák megtalálja a foltját. (A proletár definíciószerűen a kapitalizmus terméke, a rossz minőségű háromláb elméletileg nem az, gyakorlatilag az.) Mintha részben maga a természet determinálná a legtöbb embert arra, hogy igénytelen legyen, ugyanis a biológiai túléléshez a legtöbb esetben elég a középszerű is, továbbá nem marad idő és energia a magasabb rendű létrehozására.

Ehhez jön még, szintén nagy súllyal, a környezetből a mindenütt burjánzó toxikus roncskultúra és kész az eredmény. Magasabb intelligencia és kedvezőbb környezet kell ahhoz, hogy valaki igényes(ebb) legyen. De az is lehet, hogy a környezetnek van jelentősebb hatása. Közepes intellektussal is kiművelheti magát valaki, ha egy olyan kultúra része, amiben az erény a tudás és a bölcsesség megszerzése. A fogyasztói társadalom benszülöttei számára nyilván nem ezek jelentik az élet célját. Sajnos úgy látom, hogy az amatőrcsillagászat, mint szellemi tevékenység is egyre inkább kezd fogyasztássá degradálódni. Élmények elfogyasztása a végső cél (cirkusz) és nem a tudás és műveltség megszerzése.

Gábriel Máté (star rover)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 16
Köszönetnyilvánítás másoktól: 7

HozzászólásSzerző: Tardos Zoli (TZ) » 2017. szeptember 7., csütörtök 10:34

Én épp tegnap szedtem szét az EQ3-2-met, hogy csináljak valami hasznosat is ilyen ég alatt és részben majd az "ökölszabályaid" alapján tervezem a lábait megerősíteni :) Ha jól sikerül, teszek fel róla képeket!
Meg kellett állapítsam, hogy a fejrészt bizony nem fogom megcsapágyazni, az marad így enyhén kotyogós-siklón... A csigák csapágyait azért kicserélem, nem kellett hozzájuk lehúzó, leestek maguktól... :)

Tardos Zoli (TZ)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 20

HozzászólásSzerző: Török Béla (tobe_) » 2017. szeptember 7., csütörtök 19:51

Éppen csatornáznak az utcánkban ... lehet szerezni kellene tőlük egy kis csatorna csövet, úgy láttam, amit elhelyeznek alul abban talán még egy kisebb ember is elférne, csőnek jó lehet, meg még ha valami villanyoszlop darabot is tudnék szerezni, meg is lenne a neheze a dolognak. :)

Amúgy mióta működik megint az oldal ? Vagy csak nálam nem ment ?

(Elsőnek arra gondoltam, tán valami meteor csapott be a fórummotorban, hogy ennyire eltűnt.)

Török Béla (tobe_)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 60
Köszönetnyilvánítás másoktól: 54

HozzászólásSzerző: Kovács József (Mozdonyos) » 2017. szeptember 8., péntek 20:22

Ennek a feltuningolt,és így árult (Bresser) Explore Scientific mechanikának nagyon "vagány" hangja van:
https://youtu.be/tmNPajsd9H4
4perc 50másodperctől.

Kovács József (Mozdonyos)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 59
Köszönetnyilvánítás másoktól: 11

Előző

Vissza: Mechanikák