Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

javitás

Lencsés- és tükrös távcsövek

Re: javitás

HozzászólásSzerző: Jancsár Antal (Anti) » 2017. április 6., csütörtök 17:58

Noh! Mondanám az eredményt!
Sok sok böngészés és guglizás hatására nekiáltam ( ezúton köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon hasznos volt). Egy EQ-2 es mechanika kicsit átalakítva és rászerkesztve egy falap, hogy ülve, rögzítve tudjak művelődni reszketés mentesen, vizszintesen. Az hogy a prizmák derékszögben legyenek, még az én birka türelmemnek is kiképzés volt, de meglett. A zsíros ragadós excentrikus állítós belépő lencsék belövése meg igazán nem olyan egyszerű mint a leírásban, vagy a you tube-n.
Nade!!! 9 talán 10 órámba telve összvissz, bő 1 hétre szét írva, az eredmény:
A belépő lencse felől belenézve a karikák- első lencse, két félkör, kilépő, stb- szépen egymást követik nem lóg be prizma. Az okulár felől 25-30 centiről a 110 méterre (pontos) lévő antenna teteje pontosan ugyan ott van mindkét okulárban, és a egy lapostetős ház felső élle sem tér el egymástól ugyanígy 25-30 cm ről . Nem volt könnyű de mégérte. Megérte mégpróbálnom mert kidobásra volt itélve, és szerintem összejött.

Jancsár Antal (Anti)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 13
Köszönetnyilvánítás másoktól: 3

HozzászólásSzerző: Vizi Péter (Vizi Péter) » 2017. április 6., csütörtök 18:42

Szép pepecselős munka, de biztos megéri, jók azok a 7x35-ös binokulárok. Gratula!

Vizi Péter (Vizi Péter)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 242
Köszönetnyilvánítás másoktól: 357

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. április 6., csütörtök 19:34

Nekem sajnos ez a kollimálás nem sikerűlt, a leirtak miatt. Éppen bajban vagyok (kép) a nemrégen vett EQ3-al. A deklináció kézzel állitós, RA a szabvány óramotor. A DEC tengely egyszer csak nyikorogni kezdett, akadozott. Ahogy kell, próbáltam a csavarokkal a hernyó részt a fogakra állitani, de a tartóteste odaragadt, valószinűleg a gyárban a friss festékhez (képzelem). A kőzepi kis imbuszt mozgatva az a nyikorgás elmult, de félek használni, nehogy faragódni kezdjen a gyenge fémű menet. Nem merem kocogtatni a házat a festék miatt, még jótállásos, vállalták is a rendbehozását.A ferde állása (gyári..) normális? Ez a látható Most jőttem rá, RA motor nélkűl igen keserves a megfigyelés. Valahogy fel kell juttatnom javitásra, aki vinné éppen karambolozott. Várhatok mig javitják a kocsiját.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 156
Köszönetnyilvánítás másoktól: 93

HozzászólásSzerző: Török Béla (tobe_) » 2017. április 6., csütörtök 20:37

Messzebbről nincs erről kép, milyen az egész ?

Török Béla (tobe_)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 59
Köszönetnyilvánítás másoktól: 51

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. április 6., csütörtök 23:11

Talán csak zsirozni kéne, de nem tudok hozzáférni a berőgződés miatt. Jótállásos, megcsinálják meg van beszélve. Az a látható ferdeség nem tudom jó jel.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. április 11., kedd 10:37

Tegnap az "olcsó" 3 részes okulártárcsámba vágtam harmadik szoritómenetet. A gyártás számithatott gyakori beszakadásokra, mert a tokmányrész tőbbmenetes bekezdésű és átellenben van második menetes luk. Lehet 180 fokkal elforditva becsavarni, és minden jónak tűnik. A menet nem 3mm-es, emelkedése is más (?). Az is át tud szakadni. Az uj 3. lukba a menetet magával a szoritócsavarral lehet óvatosan belevágni. Legjobb (ha már megvan kár kidobni), három okulárt a tárcsában tárolni. A bronzgyűrűk gyárilag kézzel illesztgetettnek látszók, nem tudtam volna visszaegyengetni. A legrosszabbal megpróbáltam. A négyrészes Baader műag. tárcsa, állja a sarat.

géza (géza)

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. május 22., hétfő 13:40

géza (géza)

Előző

Vissza: Távcsövek