Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Mutasd az okulárjaidat!

Re: Mutasd az okulárjaidat!

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. szeptember 10., vasárnap 21:15

D.Laci írta:Ezzel a reagálással most őszintén megleptél és köszönöm!

Ami elismerésre méltó, azt el kell ismerni.
De ettől még zoom-ellenes maradok... ;)

Hasonlóképpen, "Barlow-ellenes" is vagyok. :mrgreen:
De a TV Powermate azok között is olyan, mint a Nagler-zoom a zoom-ok között... :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 30
Köszönetnyilvánítás másoktól: 182

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. szeptember 10., vasárnap 21:56

A Teleskop-express.de válaszolt, küld ide is csomagot kiszállitáskor fizetve. Szállitási dij 12-16 euro. Rendelt igy valaki már tőlük itt? Azt állitják nincs vám, uniós állam vagyunk. Tényleg csak ennyi? Nem akarom elhinni.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 177
Köszönetnyilvánítás másoktól: 100

HozzászólásSzerző: Mádai Attila (Attila) » 2017. szeptember 10., vasárnap 22:16

géza írta:A Teleskop-express.de válaszolt, küld ide is csomagot kiszállitáskor fizetve. Szállitási dij 12-16 euro. Rendelt igy valaki már tőlük itt? Azt állitják nincs vám, uniós állam vagyunk. Tényleg csak ennyi? Nem akarom elhinni.

Igen, csak ennyi. Vám nincs az EU-n belül, de áfa van, ha nem eu-s adószámmal rendelkező cégként rendelsz. Viszont az ottani áfa-t kell fizetned, ami csak 19%, nem pedig 27%.

Én sokszor vásároltam már az EU-ból, és EU-n kívülről is.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...

Mádai Attila (Attila)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 30
Köszönetnyilvánítás másoktól: 182

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. szeptember 10., vasárnap 23:54

Attila, köszönöm a jó hirt. Merek komolyabb dolgot küldetni, az valódi zsir uj. Voltak problémáim. Mini APO és egy Star Adventurerben gondolkodom. Sz.,.............szep.12. http://www.astroshop.eu/telescopes/10/a ... e=2&page=1 http://www.astroshop.eu/shipping Nekem eddig a GLS- el szálittattak belföldön, nem volt baj. Ez a WO is szimpatikus, de még semmi teszt nincs róla pont az okulártüréseiről. Az ujdonságokkal egyébként is jó óvatosnak lenni. Gyakran év mulva jelentős árcsökkenések is lehetnek. Ezekhez a 300mm fókusz körüliekhez éppen a nagyon rövid gyujtótávolságu okulárokat keresik, itt fejlődés várható. A divatok kényszeritőek...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 177
Köszönetnyilvánítás másoktól: 100

Előző

Vissza: Okulárok, barlow-k, szűrők