Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Autoguider

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma

Re: Autoguider

HozzászólásSzerző: Nagy Zoltán (Zazu) » 2017. október 1., vasárnap 12:25

Attila írta:És még: "Sajnos a vezeték valószínűleg kizárható, mert teszterrel ellenőríztem, kettőt is."

A kettő közül az egyikkel évekig használtam a konfigurációt, hiba nélkül. A másik bekötése is megegyezett az előzővel.

Nagy Zoltán (Zazu)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 2
Köszönetnyilvánítás másoktól: 2

HozzászólásSzerző: Nagy Zoltán (Zazu) » 2017. november 5., vasárnap 11:07

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.
Át akarok állni kézivezérlő keresztüli megldásra, de a Celestron Ascom driverrel kapcsolatban olvastam már problémákról. A mechanika egy nem túl fiatal Celestron Advanced EQ-5.

Ha valakinek a fenti megldással kapcsolatban van tapasztalata, javaslata kérem, hogy ossza meg velem.

Előre is köszönöm!

Nagy Zoltán (Zazu)

HozzászólásSzerző: Szarka Levente (SzarkaLevente) » 2017. november 5., vasárnap 12:26

Zazu írta:Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.

Ha gondolod, tudok küldeni egy guider kamerát (QHY5L-IIc klón), amivel tudsz kisérletezni. (Ugyanaz a chip van benne, csak a kamerát más gyártja sok cég számára.)

Szarka Levente (SzarkaLevente)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 4
Köszönetnyilvánítás másoktól: 159

HozzászólásSzerző: Nagy Zoltán (Zazu) » 2017. november 6., hétfő 19:30

SzarkaLevente írta:
Zazu írta:Úgy néz ki, hogy a guindingom "féllábas" lett, deklinációs irányban nem működik a vezérlés. PHD2-vel, kamerán keresztül ment eddig a vezetés, valószínűleg a kamera adta fel a harcot.

Ha gondolod, tudok küldeni egy guider kamerát (QHY5L-IIc klón), amivel tudsz kisérletezni. (Ugyanaz a chip van benne, csak a kamerát más gyártja sok cég számára.)

Köszönöm a felajánlást!
Először próbálom az Attila által vázolt módon kizárni a mechanika hibáját. Persze ha itt lesz a baj, akkor sem tudok sok mindent csinálni. Nem tudom, hogy valaki javít-e ilyen régi masinát.
Nekem is az említett QHY5L-IIc van, nagyon jók voltak az eddigi tapasztalataim, 4 éve használom. A klón mennyiben más?

Nagy Zoltán (Zazu)

Előző

Vissza: Asztrofotózás