Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Építési szándék

Magáncsillagvizsgálók építésével kapcsolatos tudnivalók, trükkök, tanácsok

Re: Építési szándék

HozzászólásSzerző: Benő Dávid (bdavid) » 2016. május 23., hétfő 19:00

Sziasztok!
Nekem is feltűnt a Meteorban ez a mikro-obszervatórium, és ez a két emberes megoldás nekem sem tetszik. Megnéztem a honlapon és a német nyelvű oldalon a méreteket is megtaláltam az egyik ábrán: http://www.astrometallique.hu/keplerd
Ez az sms küldő berendezés, amit írnak hozzá egyik ábrán sem látszik, nem sok minden van róla.
A cég kontakthoz csak rákereséssel akadtam rá, a honlapon belül nem sikerült megtalálni (csak e-mail címet) végül is kiderült hogy az alábbit kell beírni: http://www.astrometallique.hu/contact

Én is kiváncsian várom a véleményeket, mert első blikkre nekem is tetszett, nem kell nagy hely neki. Igaz én egy betonozott oszloppal tudnám elképzelni, mert azért egy háromlábat kerülgetni egy szűk helyen még a csillagda nyitott állapotában is :?

Benő Dávid (bdavid)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: Baranyi Zoltán (lESI FOTÓS) » 2016. május 24., kedd 16:34

Nem azért mondom,de ennek a valaminek "obszervatórium" nevet adni,finoman szólva is túlzás (mit ne mondjak:a vásárló megtévesztése)...
Ugyan a szövegben "távcső tároló" a titulusa. És valóban: ennyi és nem több!

Baranyi Zoltán (lESI FOTÓS)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 13

HozzászólásSzerző: Bartha Lajos (astrohist) » 2016. május 24., kedd 18:31

Az előző levelezőknek bizony igaza van. Emellett éppen nem "betörés biztos", a jelenlegi közbiztonsági helyzet mellett szinte kínálja a megrongálást, ellopást. (Ma még az ennél stabilabb, zárt építmények sincsenek biztonságban.) BQ.

Bartha Lajos (astrohist)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 11
Köszönetnyilvánítás másoktól: 602

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2016. május 24., kedd 20:47

Tudjàtok, nem egyszer tünödtem hasonlon. Fix hely - kert - fix beverödö fények. Valami paravànféle fény, vilàg elszigetelön. A szomszédok miatt is. Ez a hullàmlemez még össze is tekehetö ha muszàly, talàn praktikus is, még ha ronda. Végeredményben nem rossz ötlet. Hàrom évet egy ponyvatetö is kibir, egy ember is felteszi, tapasztalat. Akkor miért ne, az egészet ponyvàbol. De aki màr gyakorolta, tudja egy harmattol nedves ponyva kezelése nem gyerekjàték, ha a szerkezet csak alkalmi. Ezt a mini izét ilyen eszelösöknek talàltàk ki, lesz rà vevö, mint a mini goto Newtonokra. Ezek jutottak eszembe, a hirdetést nézve. Van egy gyanum, hàzilag ezt itt többen tervezgetik màr megcsinàlni.... ha kész jelentkezzetek àm!

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 146
Köszönetnyilvánítás másoktól: 88

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. március 30., csütörtök 9:55

Az ember vágya a fix házonkivűli megfigyelőhely - jó esetben a kertjében. Még a legegyszerűbbek is sokat jelenthetnek, mint a fenti "bolondság". Ebbe éppen találtam egy legegyszerűbbnek tűnő széket. http://www.aokswiss.ch/d/zub/stuhl/stuhl.html
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 146
Köszönetnyilvánítás másoktól: 88

HozzászólásSzerző: Lovró Ferenc (chip) » 2017. április 4., kedd 15:51

géza írta:Az ember vágya a fix házonkivűli megfigyelőhely - jó esetben a kertjében. Még a legegyszerűbbek is sokat jelenthetnek, mint a fenti "bolondság". Ebbe éppen találtam egy legegyszerűbbnek tűnő széket. http://www.aokswiss.ch/d/zub/stuhl/stuhl.html

Kedves Géza! Én vettem egy észlelőszéket, pontosabban amit én vettem, az egy vasalószék. Kb az észlelőszék árának tizedébe kerül, mert nem kell kifizetni a drágahobbiadót. Talán 2x használtam összesen, aztán rájöttem, nekem nagyobb nyűg, mint amekkora haszon. De ettől még biztosan sokaknak jó választás. Viszont szerintem eléggé behatárolható, mihez érdemes használni: vagy Dobson távcsövekhez, vagy bármilyen távcsőhöz aminek a "fenekéből" jön ki a kihuzata (RC, MC, refraktorok). EQ állványon lévő newton távcsövekhez viszont nagyon sok esetben nem jó, ha olyan nyakatekert helyre kerül a kihuzat, ami széken ülve (különösen nagyobb átmérőjű tubusnál) használhatatlanná teszi. Aki hosszasan vizsgálja ugyanazzal az okulárral ugyanazt az objektumot, és hátfájós, pláne ha nem kell térképpel bajlódnia GoTo miatt, annak biztosan hasznos.

Lovró Ferenc (chip)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 10
Köszönetnyilvánítás másoktól: 23

Előző

Vissza: Csillagdaépítés