Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

HozzászólásSzerző: Hubay János (apollo13) » 2018. április 16., hétfő 13:35

Egyszerűen használható
Kiváló képalkotás
Számítógép vezérlés
SkyAlign
4000 égi objektum
Földi megfigyelésre is használható
A Celestron NexStar SLT csillagászati távcső sorozatban csak olyan távcsövet találsz, melynek képalkotása már a komolyabb megfigyelést is lehetővé teszi. Felépítésük, kivitelük megfelel a magasabb elvárásoknak is: üveg optikai tagok, igényes és erős mechanika..., erről még lesz szó a későbbiekben, de ami a legfontosabb lehet számodra: kezelésük tényleg egyszerű, annyira, hogy csillagászati ismeretek nélkül is komoly megfigyelő válhat Belőled!
A Celestron NexStar távcsövek nem csak a kezdő, hanem a komolyabb megfigyelésekkel foglalkozó, haladó csillagászok között is népszerűek. Nem csoda ez, hiszen mind átmérőben (90mm-130mm), mind felépítésben (lencsés, tükrös, Makszutov-Cassegrain) az amatőrcsillagászok között a legnépszerűbb modelleket találod meg köztük. Hordozható, mégis erős

Valamennyi Celestron NexStar SLT csillagászati távcső kiváló stabilitást adó acéllábas mechanikán kerül forgalomba. Nagy súlytól nem kell tartanod, tömegük optimális, hiszen ezek a távcsövek kifejezetten utazásra készültek. Bárhová is mész, egyszerűen magaddal viheted és használhatod bárhol.

A Celestron NexStar csillagászati távcső sorozat legnagyobb előnye az, hogy egy laikus is csillagászati távcső beállítás-skyalignkönnyen használhathja. Még a csillagképek nevét sem kell ismerned ahhoz, hogy megfigyeléseket végezz. A SkyAlign segítségével könnyedén elvégezheted a NexStar csillagászati távcsövek alapbeállításait és már kezdheted is a megfigyelést.

A kézivezérlő adatbázisában 4 000 égi objektumot találsz - galaxisokat, gázködöket, kettős csillagokat, halmazokat és természetesen a bolyókat - melyekből csak kiválasztod a Neked érdekeset és a csillagászati távcső automatikusan megkeresi Neked!

csillagaszati tavcso Celestron flash upgrade A Celestron NexStar csillagászati távcsövek kézivezérlője, azaz fedélzeti számítógépére mindig a legfrisebb vezérlő programot tudod feltölteni, hiszen valamennyi Celestron kézivezérlő frissíthető.

Nemcsak este végezhetsz megfigyeléseket: ha éppen borult az ég akkor sem kell kétségbeesned, a legtöbb Celestron NexStar csillagászati távcső földi megfigyelésre is használható!

Ezt irják róla. Tudom, lehet hogy egy kicsi fenntartással kell nézni, de!!!!

Hubay János (apollo13)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 2
Köszönetnyilvánítás másoktól: 1

HozzászólásSzerző: Hubay János (apollo13) » 2018. április 16., hétfő 13:43

végső soron fotózni egyenlőre nem akarok, mert nincs akkora felkészültségen tudásban, és technikában, csak látni szeretnék csillaghalmazokat, ködöket, galaxisokat, stbstbstb.

Hubay János (apollo13)

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2018. április 16., hétfő 15:19

János, talán nem is kell erre sokat várnod. https://www.elektormagazine.com/news/re ... -astronomy

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 228
Köszönetnyilvánítás másoktól: 127

HozzászólásSzerző: Hubay János (apollo13) » 2018. április 16., hétfő 18:00

Kedves Géza.
Köszi szépen az ajánlatot, de mint kezdőnek sok az az 1500 dollár. DE! nem is az a legnagyobb bajom ezzel, hanem az, hogy az a masina MINDENT megcsinál helyette, mindenki helyett. Én szeretek beállitgatni mindent, mert akkor nagyobb az öröm hogy ezt én csináltam, keresetem rá, állitottam be mindent, nem a gép, a szoftver benne. Szeretek bibelődni ezekkel, mert annál nagyobb a siker élményem, s nem helyettem csinálja egy gép. A cél is fontos, de nekem nem mindegy a hogy a hozzá vezető út milyen, szeretem végigjárni az utat ami oda vezet, és nem a célszalagot átszakítani egyből. Ilyen vagyok, de azért még1x köszi szépen..
Tiszteletem.

A Hubay János (apollo13) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
Csillagos Pisti

Hubay János (apollo13)

HozzászólásSzerző: Maczó András (Maczó András) » 2018. április 16., hétfő 18:57

apollo13 írta:Én szeretek beállitgatni mindent, mert akkor nagyobb az öröm hogy ezt én csináltam, keresetem rá, állitottam be mindent, nem a gép, a szoftver benne. Szeretek bibelődni ezekkel, mert annál nagyobb a siker élményem, s nem helyettem csinálja egy gép. A cél is fontos, de nekem nem mindegy a hogy a hozzá vezető út milyen, szeretem végigjárni az utat ami oda vezet, és nem a célszalagot átszakítani egyből. Ilyen vagyok,
.

Udv!
Elnezest, ha ertetlenkedem, de akkor miert neztel ki magadnak 3 hozzaszolassal feljebb egy szamitogep-vezerelt 4000objektumot tudo adatbazisos automata tavcsovet.

Maczó András (Maczó András)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 0
Köszönetnyilvánítás másoktól: 3

HozzászólásSzerző: Szarka Levente (SzarkaLevente) » 2018. április 16., hétfő 19:36

apollo13 írta:végső soron fotózni egyenlőre nem akarok, mert nincs akkora felkészültségen tudásban, és technikában, csak látni szeretnék csillaghalmazokat, ködöket, galaxisokat, stbstbstb.

Mély-ég objektumokra három dolog kell: átmérő, átmérő és átmérő :)

Ha nem kell a számitógépes vezérlés, akkor egy 15-20 cm-es Newton távcső belefér a keretedbe, ezek garantáltan többet mutatnak meg az égboltból, mint a 10 cm-es fényerős refraktor. pl: SkyWatcher Flex 200/1200 dobson.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt

Szarka Levente (SzarkaLevente)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 6
Köszönetnyilvánítás másoktól: 172

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2018. április 16., hétfő 21:00

Ma már nem tartom elképzelhetetlennek, a neandervölgyi kőbaltás istenkáromlásnak érezte a bronzszekercét. A fénygyűjtéssel operálás alap ma az asztronomiában. Olyan olcsó a módszer, hobbi csillagász - amatőr - a félméteres apertura eddigi teljesitményét ma már házhoz tudja vinni 11cm aperturával is, erről van szó. Csak az első széria "drága (?)" mindenből. Indul a piac. (megvettem hozzá a lábat..)

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 228
Köszönetnyilvánítás másoktól: 127

HozzászólásSzerző: Schlosser Sándor (mizar) » 2018. április 16., hétfő 21:58

géza írta: a félméteres apertura eddigi teljesitményét ma már házhoz tudja vinni 11cm aperturával is, erről van szó.

A plakáttervem hogy tetszik?
1.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

A Schlosser Sándor (mizar) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
rgeri

Schlosser Sándor (mizar)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 42
Köszönetnyilvánítás másoktól: 215

HozzászólásSzerző: Földvári István Zoltán (Csillagos Pisti) » 2018. április 16., hétfő 22:03

mizar írta:
géza írta: a félméteres apertura eddigi teljesitményét ma már házhoz tudja vinni 11cm aperturával is, erről van szó.

1.JPG

Csúcs :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Földvári István Zoltán (Csillagos Pisti)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 200
Köszönetnyilvánítás másoktól: 55

HozzászólásSzerző: DienesLászló (D.Laci) » 2018. április 16., hétfő 22:04

mizar írta:

Király!!!
Géza kinyomtatja, kiteszi a szobafalra és térdre imához!

D.Laci

DienesLászló (D.Laci)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 98
Köszönetnyilvánítás másoktól: 64

ElőzőKövetkező

Vissza: Az alapismeretektől a távcsővásárlásig