Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Távcsővásárlás kezdőknek

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!

Re: Távcsővásárlás kezdőknek

HozzászólásSzerző: DienesLászló (D.Laci) » 2017. augusztus 22., kedd 18:45

Csatlakozva Géza ajánlásához, a 6mm-es BCO helyett szerintem a 10mm + Q-Turret barlow a jó összeállítás, igaz ez 7,7 ill. 4,4mm-es fókuszt jelent a barlow használatától függően!
Kényelmesebb pupillatávolság, plusz nagyon kontrasztos szép rajzolatú kép.

D.Laci
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2017. augusztus 23., szerda 7:43-kor.

DienesLászló (D.Laci)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 67
Köszönetnyilvánítás másoktól: 50

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. augusztus 22., kedd 19:16

Laci, akkor miből lesz a 3mm ? Persze, vicc. Egyenlőre talán nem kéne oda Barlov.

géza (géza)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 177
Köszönetnyilvánítás másoktól: 100

HozzászólásSzerző: DienesLászló (D.Laci) » 2017. augusztus 23., szerda 7:38

géza írta:Laci, akkor miből lesz a 3mm ? Persze, vicc. Egyenlőre talán nem kéne oda Barlov.

Viccet félretéve 3mm-es fókusz ebből a készletből csak 2x-es barlow használatával lehet, a Q-Turret 2,7mm-t, vagy 4,6mm-t tud csinálni a 6mm-es BCO-ból.
Annak ellenére, hogy a BCO 6mm-esének szemlencséje nagyobb mint sok más ortho lencséje, elég kényelmetlen a betekintése.
Sokkal élvezhetőbb és kényelmesebb a gyönyörködés a BCO 10 + Q-Turret használatával, legalábbis én ezt tapasztaltam.
El is adtam a 6-os BCO-t.
Nagyon szép a kép a Sky Panorama 7mm + Q-Turret összeállítással (ha nagy nagyítást szeretnél) csak ÉG kell hozzá.

D.Laci

DienesLászló (D.Laci)

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. augusztus 23., szerda 9:10

Laci, mint tapasztaltnak, igazad van. De "dddani21" kezdeti fejlesztés elött áll. Nem akar nagyobb költségekbe vágni. Az a 6mm-es. Zeiss replika, feljavitva, kicsit talán rontva, kényelmesebb betekintésre (gyári leirás) alakitva a mai igények miatt. Emiatt kényelmesebb ősénél a hires réginél, amin generációk nőttek fel, ilyen panaszok nélkül boldogan, hogy van egy jó okulárjuk. Ezt a 6mm-es Baader Classicot használom a kisebb tükrösömben is, jó. Ez a classic sorozat okosan van tervezve megbizható márkától éppen ilyen amatőrök részére, olcsón, praktikusan. Általános vélemény. Mertem ajánlani.

géza (géza)

HozzászólásSzerző: Weszelovits Dániel (dddani21) » 2017. augusztus 23., szerda 9:51

Köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek. Egyelőre tényleg nem szeretnék nagyobb költségeket, ezért a Barlow majd egy későbbi beruházás része lenne. :) A 4 mm-eset elvetettem egyébként, nem vagyok benne biztos, hogy ki tudnám használni a 162x-es nagyítást, főleg Dobsonnal. 6 mm-es jóféle okulárokkal már szép, részletesebb képet lehet kapni a bolygókról 108x-os nagyításon, jól gondolom? Vagy érdemes 130x-ig is menni?

Weszelovits Dániel (dddani21)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 2
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: DienesLászló (D.Laci) » 2017. augusztus 23., szerda 10:11

Egyáltalán nem erőltetem a dolgot, csak tapasztalatból mondom a szerintem ajánlhatóbb megoldást. BCO 6mm helyett Q-Turret barlow a kettő ára közel megegyezik így a BCO 10 és 18mm-es darabjából is mindjárt kapna négy különböző fókuszt.
De mindenki a saját pénzét költi ... én is sokat költöttem annak idején feleslegesen.

Üdv: D.Laci

A DienesLászló (D.Laci) által írt üzenetet az alábbi felhasználók köszönték meg:
dddani21

DienesLászló (D.Laci)

HozzászólásSzerző: géza (géza) » 2017. augusztus 23., szerda 15:54

Dániel, igy egész más a helyzet, dobson. Egy Wedgével finommozgatást lehet csinálni, elképzelhető a kétszázszoros nagyitás felé tervezned. Találj ki valamit . Megtáltosodik. https://www.google.hu/search?hl=hu&biw= ... awVNIdKzfo https://stargazerslounge.com/topic/2699 ... tage-130p/ (itt a legalsó képet fejjel lefelé közlik, zavaró lehet) https://www.youtube.com/watch?v=YM9YCbeeGjI
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

géza (géza)

Előző

Vissza: Az alapismeretektől a távcsővásárlásig