Emlékezz rám   Facebook login
Jelszóemlékeztető | Felh. név emlékeztető | Regisztráció

Uránusz

Bolygóészlelők fóruma

Re: Uránusz

HozzászólásSzerző: Szabó Zoltán (SzZoli) » 2015. november 11., szerda 10:12

Köszönöm!

Szabó Zoltán (SzZoli)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 236
Köszönetnyilvánítás másoktól: 121

HozzászólásSzerző: Lovász András (Lovász András) » 2017. december 20., szerda 21:33

Üdv Mindenkinek!

Tegnap volt szerencsém rövid időre kimenni, gondoltam, felkeresem az Uránuszt a Halakban, mivel mostanában elég jó pozícióban van. Sajnos nem jött össze, pedig picit készültem is a Stelláriummal - igaz, hamar beborult az ég, úgyhogy nem is volt sok időm rá. Szabad szemmel alig látszottak a Halak csillagai, annyira leromlott a légkör állapota. A 8x30-as binokli és a 9x50-es kereső viszont "túl sok" csillagot mutatott, a bolygó pedig ilyen kis nagyításnál - gondolom - pontszerű. A pár hete vásárolt 254/1200-es Newtonban pedig egyelőre 60x-osnál nincs kisebb nagyításom, így azzal különösebben nem tudok keresgélni, szóval Uránusz észlelés tekintetében zöldfülű vagyok. Tapasztalt bolygóvadászoktól szeretnék tanácsot kérni, ki milyen módszerrel keres? Milyen nagyításokat érdemes alkalmazni? (Eddig csak a Szaturnuszig bolygóztam, inkább mélyegezni szoktam.) Gratulálok a topicban mutatott fotókhoz, jól felcsigáztatok velük:-)
Előre is köszönöm a tanácsokat!
András

Lovász András (Lovász András)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 1
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

HozzászólásSzerző: Vizi Péter (Vizi Péter) » 2017. december 20., szerda 23:27

Az Uránusz egy csillagszegény környezetben van most, viszont egy 6,3m-s csillagtól pont Ny-ra pont 1 fokra. A színe feltűnően türkiz. Azt a csillagot a binokliddal is be tudod lőni, onnan már menni fog.

Vizi Péter (Vizi Péter)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 290
Köszönetnyilvánítás másoktól: 390

HozzászólásSzerző: Lovász András (Lovász András) » 2017. december 21., csütörtök 10:36

Nagyon köszönöm, Péter! Ahogy most beállítottam a Stellariumban a 9 magnitudós határértéket, megvan a csillagod, no meg most már tudom alakzathoz is kötni :) Meglesz az, csak jöjjön a derült idő!
Üdv, András

Lovász András (Lovász András)

Köszönetnyilvánítás másoknak: 1
Köszönetnyilvánítás másoktól: 0

Előző

Vissza: Bolygók